پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
سوال نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران از دولت
 چطور دستمزد و حق مسکن کارگران تورم دارد ولی وام ۲۵میلیونی خودرو تورم ندارد؟   

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور گفت: دولت در ارائه سبد های حمایتی و افزایش مزد و تصویب حق مسکن ۲۰ هزار تومانی کارگران تعلل می کند، اما برای حل مشکل خودروسازان ۱۱۰ هزار فقره وام ۲۵ میلیون تومانی پرداخت کرد.

به گزارش ندای اصفهان، ابوالفضل فتح الهی در واکنش به پرداخت وام خودرو به خودرو سازان گفت:دولت همواره پیرامون بحث سبدهای حمایتی برای کارگران شعارهایی را داده اما هیچ اقدامی نکرده است.این در حالی است که برای نجات خودروسازان اقدام به پرداخت ۱۲۰ هزار فقره وام ۲۵ میلیون تومانی کرد.

وی اظهار داشت: شاید برخی بیان کنند که تحرک در بازار خودرو به نفع کارگرانی است که در صنعت خودرو فعالیت می کنند. درست است که عده ای از کارگران از بیکاری نجات یافتند اما اگر کارگران درخواست چنین وامی را برای امورات ضروری خود می‌خواستند دولت هیچ اقدامی نمی کرد.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه دولت برای دو شرکت بزرگ خودروسازی اقدامی بی نظیر انجام داد افزود:مسئله اینجاست که هدف دولت در ارائه وام‌های ۲۵ میلیون تومانی کمک به خودروسازان بود نه حمایت از کارگران. در حال حاضر هم آنچه به عنوان منفعت نصیب خودروسازان شد بسیار بیشتر از حداقل حقوقی است که کارگران دریافت کردند.

فتح اللهی با اشاره به شکست کمپین نخریدن خودرو گفت: با توجه به اینکه این کمپین راه اندازی شده بود، مردم کالا را به دلیل عدم کیفیت و گرانی خریداری نکردند و همین مسئله باعث تجمع خودرو در انبار خودروسازان شد.

وی با اشاره به اینکه دولت در افزایش ۲۰هزار تومان حق مسکن کارگران مدعی افزایش نرخ تورم می‌شود گفت: چگونه ممکن است با افزایش ۲۰هزار حق مسکن تورم افزایش یابد اما با پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو با این میزان سود تورم تغییر پیدا نکند؟!

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور ادامه داد: برخی مسکن مهر را عامل تورم اعلام کردند. آیا پرداخت ۱۲۰ هزار فقره وام ۲۵ میلیون تومانی تورم زا نیست؟

فتح اللهی بیان کرد: علاوه بر این موضوعات مسئله مهم دیگر حذف کارگران از دریافت این وام بود. چرا که با توجه پایین بودن دستمزد بیشتر کارگران، این گروه از افراد جامعه نتوانستند بخش چشمگیری از جمعیت چند هزار نفری متقاضیان استفاده از تسهیلات خرید خودرو را تشکیل دهند.

 

منبع:جام

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز