سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۳

تولید تخم‌ مرغ در اصفهان ۲ برابر مصرف/ هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت‌ پذیرفته نیست

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: وضعیت تولید تخم مرغ در استان در جایگاه خوبی قرار گرفته و با تولید دو برابر بیشتر از مصرف، از لحاظ تولید فراوانی و عرضه تخم مرغ مشکلی نداریم.

به گزارش ندای اصفهان، پس از گذشت یک ماه از رصد میدانی بازار تخم مرغ، خبرها حاکی از آرامش این بازار می‌دهد و قیمت فروش در این بازار ثبات پیدا کرده اما تخلفات در فروش تخم مرغ‌های بسته‌بندی شده همچنان ادامه دارد. بعضی واحدهای تولیدی و بسته‌بندی، تخم مرغ‌های بسته‌بندی را با قیمتی بیشتر از قیمت مصوب به فروش می‌رساند.

حسین ایراندوست با اشاره به علت اختلاف قیمت تخم‌ مرغ فله و بسته‌بندی اظهار داشت: وضعیت تولید تخم مرغ در استان در جایگاه خوبی قرار گرفته و با تولید دو برابر بیشتر از مصرف از لحاظ تولید فراوانی و عرضه تخم‌مرغ مشکلی نداریم. قیمت تخم‌ مرغ درب مرغداری 18300 تومان و قیمت شانه 30 عددی در مغازه‌ها برای مصرف کننده حداکثر 43 هزار تومان است.

وی با اشاره به گلایه شهروندان از گرانی تخم‌ مرغ‌های بسته‌بندی افزود: تخم‌ مرغ‌های بسته‌بندی در بسته‌های 4 تایی، 6 تایی، 9، 15، 20 و 24 و 30 تایی وجود دارد، قیمت قابل قبول هر عدد تخم مرغ در بسته‌های 4 تا 24 تایی نباید از 1900 تومان بیشتر شود و در صورت فروش بالاتر از این قیمت در مغازه‌ای گرانفروشی محسوب می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان بیان کرد: بسته‌های 30 تایی تخم مرغ نیز در صورتی که با درب و به‌ صورت شیرینگ پک ارائه شوند، حداکثر 51 هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت هر تخم مرغ 1700 تومان است و در صورت گرانفروشی برخورد خواهد شد.

بیشتر بخوانید

ایراندوست تصریح کرد: تخم‌ مرغ‌های بسته‌بندی از دیگر استان‌ها به اصفهان ارسال می‌شود و در طول سالیان سال این موضوع وجود داشته همچنین 50 درصد تخم‌ مرغ‌های تولیدی استان نیز به دیگر استان‌های مجاور صادر می‌شود و محدودیت جابه‌جایی تخم مرغ به این استان‌ها نداریم‌.

وی ادامه داد: برای تنظیم بازار از ترکیه واردات تخم‌ مرغ داشتیم که با قیمت پایین‌تر از مصوب تخم‌ مرغ‌های تولید داخل به فروش می‌سد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان خاطرنشان کرد: جابه‌جایی تخم‌ مرغ از استان‌های دیگر به استان ما نمی‌تواند بهانه‌ای برای و گرانفروشی و عرضه بالاتر از حد باشد و در صورتی که از سایر استان‌ها تخم‌ مرغ وارداتی به استان با قیمت مصوب به فروش برسد، ممانعتی نیست و گرنه هیچ بهانه افزایش قیمتی نسبت به تخم مرغ تولید داخل استان پذیرفته نیست.

انتهای پیام /

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715