سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹

باید به سمت فرهنگ زندگی سایبری پیش برویم؛

اجرای “پویش مردمی کودکان سایبری” در اصفهان

رئیس پلیس فتا استان اصفهان از اجرای دومین طرح «پویش مردمی کودکان سایبری» با هدف افزایش آگاهی عمومی در مورد مخاطرات فضای مجازی برای کودکان در قالب ۷ موضوع خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان،سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی با اشاره به “پویش مردمی کودکان سایبری”، اظهار داشت: سال گذشته یک پویش اجرا شد و در سال جاری هم با توجه به افزایش پیوستن فوق العاده کودکان به فضای مجازی برای آموزش، مسائل پرورشی، سرگرمی و اوقات فراغت، آسیب‌های این موضوع افزایش یافت.

وی افزود: خانواده‌ها در مورد نحوه همراهی کردن کودکان در فضای مجازی دچار خلاء آموزشی و سردرگمی هستند به همین دلیل پویش مردمی کودکان سایبری در قالب یک هفته اجرا می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با بیان اینکه امیدواریم با سایر فعالان اجتماعی این مطلب را فراگیر کنیم، گفت: تلاش بر این است که توجه والدین، جوانان، نوجوانان و کودکان بیشتر به استفاده صحیح از  موضوع فضای مجازی معطوف شود.

سرهنگ مرتضوی ادامه داد: 7 موضوع برای این پویش یک هفته‌ای در نظر گرفته شده است. این پویش از 25 دی ماه آغاز شده که روز اول به موضوع “کودکان سایبری، والدگری در فضای مجازی”، روز دوم به “کودکان سایبری و آموزش مجازی”، روز سوم به “مسئولیت‌های اجتماعی کودکان در فضای مجازی”، روز چهارم به “آموزش حریم خصوصی کودکان سایبری”، روز پنجم به مساله “اعتیاد اینترنتی کودکان سایبری”، روز ششم به “بازی‌های رایانه‌ای کودکان سایبری” و روز هفتم به “کودکان سایبری، پلیس فتا و حمایت پلیس از کودکان در فضای مجازی” اختصاص داده شده است.

بیشتر بخوانید

وی تصریح کرد: مشکلی که این پویش دارد این است که در حال حاضر یک پویش یک طرفه است و در واقع موج محتوا سازی ایجاد می‌کنیم و یک جریان اطلاعاتی به سمت خانواده‌ها و کودکان منتقل می‌کنیم بازخوردش را باید در میزان آسیب‌پذیری‌ها و رفتارها دید که هنوز پنهان و سخت است ولی باید همه عناصری که در حوزه جامعه می‌توانند کمک کنند یک موج اطلاعاتی، آموزشی مجازی ایجاد کنیم و آرام آرام به سمت یک فرهنگ زندگی سایبری پیش برویم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715