سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۷

لزوم توجه به رویکردهای جدید در برنامه‌های دهه فجر

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: برای مردمی کردن دهه فجر، باید در شیوه برگزاری مراسم و برنامه های دهه فجر تحول صورت گیرد.

به گزارش ندای اصفهان،محمدعلی احمدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان در جلسه هم‌اندیشی مسؤولان شهرستان‌های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد:  تشکر می‌کنم از برادرانی که در شورای هماهنگی استان زحمت می‌کشند و برادرانی که در شهرستان‌ها در حال تلاش هستند، من توفیق  کار کردن با نیروهای مردمی را در گذشته داشتم و می‌دانم هر کجا از نیروهای مردمی استفاده شود نتیجه کار با کیفیت‌تر خواهد بود.

وی افزود: ساختارهای جدید تعیین و تغیرات ایجاد شده است و امیدواریم که این تغییرات  منجر به  تحول شوند اما مسائلی همچون توجه به مساجد، حذف اقدامات و ساختارهای زائد باید در دستور کار قرار گیرد.

احمدی با بیان اینکه باید بررسی شود تا ببینیم کجاها می‌توانیم پیام‌های مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم، گفت: توجه به مساجد و فعالیت موثر در مساجد یکی از اقدامات اساسی خواهد بود، یکی از ویژگی‌های  مسجد مردمی بودن و فراگیر بودن است اگر به آن توجه کنیم مردمی شدن مراسمات هم خواهیم داشت؛ باید برای همه اقشار مردم و تشکل‌های مختلف مردمی برنامه و فکر داشته باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان متذکر شد: مسؤولان شهرستان‌ها باید بستر را برای حضور همه مردم در دهه فجر فراهم کنند، فراگیری باید یکی از مبناهای مراسمات در دهه فجر قرار گیرد، باید تغییرات امسال محسوس باشد، مسؤولان سعی کنند ساختارهای زائد را حذف کنند و باید توجه کنیم که فرمان مقام معظم رهبری به دست ما می‌تواند جلوه پیدا کند.

وی بیان کرد: در مدتی که تا دهه فجر باقی مانده باید بسترسازی شود که گروه‌های مختلف مردمی را در قالب‌های متفاوت برای بزرگداشت دهه فجر فعال کنیم، تحول در اجرای برنامه‌ها و مراسم‌ها باید مملوس باشد، ما مسؤولان باید اقشار را نسبت به برنامه‌های دهه فجر فعال و آگاه کنیم، هیچ قشری نباید در دهه فجر مورد غفلت قرار گیرد.

احمدی یادآور شد: در برگزاری برنامه‌های دهه فجر باید محور هایی همچون مخاطب، اهداف و  برنامه‌های خاص مورد توجه باشد و سعی کنیم در تمامی مراسمات همه اقشار را ببینیم، ما گوش به فرمان رهبری هستیم برای مردمی کردن دهه فجر، باید تحولات صورت گیرد، چرا که مسؤولان و فرمانداران شهرستان‌ها امیدآفرینان هستند.

لزوم تحول در رویکرد گرامیداشت دهه فجر

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان خاطرنشان ‌کرد: ما می‌توانیم ظرفیت‌های جدید را در دهه فجر ایجاد کنیم، با رویکرد دولت انقلابی عرصه خدمت فراهم شده است، امروز به شکل سابق در دهه فجر نیاز به پوستر و بنر نداریم و باید به سمت رویکردهای جدید حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در همه شهرستان‌های استان و  همه روستاها ستاد مردمی دهه فجر به تبعیت از ستاد مرکزی اصفهان تشکیل خواهد شد، گفت:  در این مدت باقی‌مانده تا دهه فجر جلسات متعددی برای هماهنگی‌ها با دهیاران و بخشداران و شهرداری‌ها برگزار می‌شود و مسؤولان شهرستان‌های مختلف سعی کنند در برگزاری مراسمات دهه فجر رقابت کنند، امیدواریم در آینده‌ای نزدیک هیچ شهرستانی نباشد که ستاد دهه فجر نداشته باشد تا بتوانیم در این راستا جشنواره روستایی ستادهای دهه فجر برگزار کنیم.

احمدی عنوان کرد: برای تولیدات در دهه فجر، ظرفیت‌های جدید متناسب با نیازها و شرایط ایجاد خواهد شد مسؤولان شهرستان‌ها سعی کنند کمیته‌هایی که به مناسبت دهه فجر ایجاد می‌کنند در هر تعدادی که می‌خواهند باشد اما فقط از مسؤولان و افراد دولتی استفاده نکنند و سعی داشته باشند تا دستورالعمل‌ها بومی‌سازی شود، زیرا ما باید به کارآمدی و تاثیرگذاری‌ها فکر کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان ادامه داد: راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن باید به نماز جمعه ختم شود و تاکید داریم مکان‌هایی که قبلا راهپیمایی می‌شده است را لغو نکنیم اما مکان‌های جدیدی که می‌خواهیم به تازگی در آن‌جاها راهپیمایی برگزار کنیم باید با توجه به شرایط شهرستان تصمیم‌گیری شود.

وی در پایان گفت: همچنین باید توجه داشت که امسال ایام دهه فجر با ایام ماه مبارک رجب متقارن است و ما به خوبی می‌توانیم شادی را در این ایام حس کنیم، بنابراین امسال شادی را فراموش نکنیم و سعی داشته باشیم شادی مردم را  قوت دهیم.

بدون واهمه جهادی عمل کنید

حجت‌الاسلام عبدالهی‌نژاد دبیر ستاد امر به معروف اصفهان با حضور در این جلسه اظهار داشت: ما برای حکم خدا قدم برمی‌داریم و خوشحال هستیم  که وظیفه‌ای داریم تا  امر به معروف را در جامعه احیا کنیم، خواهش دارم مسؤولان مطالبه‌گر باشند و  بدون ترس و واهمه در دل کار بروند.

وی ادامه داد: مسؤولان شهرستان‌ها جلسات هماهنگی را جدی بگیرند و اگر احساس می‌کنند شخصی در اطرافشان نسبت با جایگاهی که دارد اجازه فعالیت‌های مفید را به آن‌ها نمی‌دهند اطلاع دهند، مسؤولان کمک کنند تا بتوانیم حکم خدا را احیا کنیم.

محسن نصری، تحلیل‌گر و کارشناس مسائل سیاسی نیز در این جلسه اظهار کرد: باید سعی کنیم با پیروی از مقام معظم رهبری با جهاد تبیین و جهاد افشاگری، پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را در این دوران چهل و دو ساله برای مردم تبیین کنیم و با نشان دادن وضعیت کشور در دوران طاغوت از نظر سواد، فقر، فساد و… به بیان پیشرفت‌های مملکت بعد از انقلاب اشاره شود.

وی ادامه داد: نباید دهه فجر را فقط خلاصه به بنر و پوستر نکنیم، مردم باید از آثار انقلاب در دهه فجر خبردار شوند، همچنین لازم است با جهاد افشاگری و با استناد به سخنان و کتاب‌ها و اسناد دشمنان دروغ و فریب آن‌ها را نسبت به انقلاب در این ایام‌الله دهه فجر افشاگری کنیم، تا زمانی که ما وظیفه خودمان را که همین تبیین وافشاگری است را انجام ندهیم، دشمنان با ارائه اطلاعات دروغ و کذب باعث تشدید مشکلاتی همچون بدحجابی و بی اعتنایی و مشکلات اقتصادی اجتماعی و سیاسی خواهند شد.

انتهای پیام/

فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715