سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶

ارائه بودجه 11 هزار و 300 میلیاردی به شورای شهر اصفهان/ حمل و نقل بیشترین سهم را دارد

شهردار اصفهان گفت: بودجه پیشنهادی امسال ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که ۴۵ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم

به گزارش ندای اصفهان،علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان صبح امروز با حضور در بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان پیش از ارائه بودجه پیشنهادی ۱۴۰۱ اظهار کرد: آنچه در تدوین بودجه مدنظر تیم تنظیم بودجه متشکل از معاونت برنامه‌ریزی و مدیران ارشد شهرداری مورد توجه قرار گرفت شامل برنامه ۱۴۰۴ بود که به هر حال باید به این سند بالادستی و اهداف از پیش تعریف شده پای‌بند باشیم.

وی توجه به منشور و تأکیدات شورای اسلامی که روح حاکم بر حرکت شهرداری را برای ۴ سال آینده مشخص می‌کرد را دیگر مسأله قابل توجه در تنظیم بودجه دانست و افزود: الزاماتی را نیز در تنظیم بودجه داشتیم که ناشی از پروژه‌های در حال اجرا خصوصاً پروژه‌های مادر مثل مترو و رینگ چهارم بود.

قاسم‌زاده ادامه داد: دو رویکرد در ابتدای کار بین تنظیم‌کنندگان بودجه مورد سؤال بود که آیا به سمت بودجه انقباضی و حداقلی و کاهشی نسبت به سال ۱۴۰۰ برویم یا به سمت یک بودجه انبساطی و باز و افزایشی برویم.

شهردار اصفهان همچنین گفت: در حوزه معاونت مالی تحقیقی انجام و از روند بودجه شهرداری در ۱۰ سال گذشته روندنگاری شد، چکیده این تحقیق این بود که اگر بخواهیم بر اساس قدرت مالی سال ۱۳۹۵ عمل کنیم که یکی از سال‌های مطلوب بودجه شهرداری بود بودجه امسال حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان باید تنظیم شود و هرچه کمتر از این باشد دست ما را خواهد بست و قدرت عملیاتی شهرداری برای انجام پروژه‌های عمرانی و غیرعمرانی در سطح شهر را پایین خواهد آورد.

وی در ادامه تصریح کرد: توجه به این مطالعات شهرداری را به سمت تدوین بودجه افزایشی سوق داد، طی فرآیندی مدیران مناطق تا مدیران ستادی همه درگیر بحث تدوین بودجه شدند و سعی کردیم با کیفیت بالاتری در تعامل با مدیران میدانی و ستادی بودجه را ببندیم.

قاسم‌زاده تأکید کرد: آن‌چه امروز ارائه می‌شود بودجه پیشنهادی است و شورای اسلامی شهر حق قانونی دارد که در تنظیم آن ورود کند، اگر نکاتی وجود دارد که از دید ما پنهان مانده یا متوجه نبودیم و اینکه مواردی باید از اولویت خارج شده یا اولویت دانسته شود مورد توجه قرار می‌گیرد و در نهایت هر چیزی مصوبه شورا اسلامی شهر اصفهان باشد مبنای فعالیت‌های مالی خود در سال ۱۴۰۱ قرار خواهیم داد.

شهردار اصفهان در ادامه گفت: بودجه پیشنهادی امسال ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که ۴۵ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم؛ البته با کسر ارقام مشترک مجموع بودجه پیشنهادی شهرداری و سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان با ۳۵ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۰ است.

وی اضافه کرد: بر این اساس بودجه سازمان‌ها ۴ هزار و ۷۸۵ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است؛ ۵ هزار و ۲۶۵ میلیارد تومان از بودجه نیز برای شهرداری مرکزی دیده شده است و حدود ۶ هزار میلیارد تومان مربوط به مناطق و ناژوان است.

قاسم‌زاده در ادامه تصریح کرد: کاهش آلودگی‌های محیطی با تمرکز بر کاهش تولید آلاینده‌های هوا، ارتقای جایگاه شهر اصفهان با تمرکز بر توسعه گردشگری، فرهنگ و هنر و افزایش بهره‌وری سرمایه‌های سازمانی از اهداف کلان برنامه راهبردی ۱۴۰۵ است که در بودجه به این موارد دقت شده است.

شهردار اصفهان به سهم برخی حوزه‌ها از بودجه ۱۴۰۱ نیز اشاره و عنوان کرد: ۳۸ درصد از بودجه به حوزه حمل و نقل، ۱۷ درصد به خدمات شهری، ۱۲ درصد مالی و اقتصادی، ۱۱ درصد منابع انسانی، ۹ درصد حوزه فرهنگی و اجتماعی، ۲ درصد شهرسازی و ۲ درصد به عمران شهری اختصاص دارد.

وی در پایان تأکید کرد: روند رشد بودجه نسبت به ۵ سال گذشته منطقی بوده است؛ با توجه به درایت و همه‌جانبه‌نگری و تنوع تخصص در شورا مطمئن هستیم که خروجی بودجه بسیار خوب خواهد بود تا اهداف و منویات انقلاب اسلامی و شورای اسلامی متأثر از تفکر انقلاب اسلامی را تحقق ببخشد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715