شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
رحمانی‌فضلی در نشست خبری:
 هیچ‌ موضوع نگران کننده و خاصی در مرزهای کشور نداریم   

وزیر کشور گفت: هیچ‌گونه موضوع نگران کننده و خاصی در مرزهای کشور نداریم.

به گزارش ندای اصفهان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز دوشنبه (۲۵ آبان ماه) در نشست خبری با رسانه‌های خارجی که در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به وجود برخی ناامنی‌ها در کشورهای همسایه، گفت: هیچ‌گونه موضوع نگران کننده و خاصی در مرزهای کشور نداریم.
وی با بیان اینکه امنیت کامل را با حضور نیروهای نظامی و با مشارکت مردم که پایه اصلی امنیت پایدار هستند، برقرار کرده‌ایم، افزود: اجرای مسئولیت‌های سنگین وزارت کشور مستلزم هماهنگی و همکاری میان همه دستگاه های اجرایی و حاکمیتی دانست.
وزیر کشور تصریح کرد: برقراری امنیت داخلی، گسترش فعالیت‌های سیاسی، تقویت قانون‌گرایی در عرصه‌های اجتماعی، حمایت از تشکل‌های غیردولتی، حفاظت از مرزها، رعایت شرایط انتظامی در شهرها و پیشبرد اهداف توسعه کشور از مهمترین وظایف وزارت کشور برهستند.
رحمانی فضلی گفت: به منظور پیشبرد اهداف توسعه تلاش کرده‌ایم افراد همسو با دولت و دارای تجربه و نبوغ در اجرای وظایف حاکمیتی را در سطوح استانداران، فرمانداران و بخشداران پیش ببریم.
وزیر کشور در ادامه تاکید کرد: طی دو سال گذشته در حوزه امنیت داخلی با هماهنگی دستگاه های امنیتی، انتظامی، قضایی و نظامی شرایط بسیار مطلوبی در کشور حاکم است، همچنین در حوزه سیاست داخلی تلاش کرده‌ایم، بتوانیم فعالیت احزاب را گسترش دهیم و با هماهنگی آنان قانونگرایی را بر رفتار گروه‌های سیاسی حاکم کنیم.
وی افزود: در حوزه اجتماعی هم تلاش کرده‌ایم با توانمندسازی واحدها، تشکل‌ها و دستگاه‌های فعال در این حوزه به مقابله با آسیب‌های اجتماعی بپردازیم، این موضوع همچنان در دستور کار ما قرار دارد، تاکنون نظرسنجی‌های متعددی داشته‌ایم و خطوط کلی تمایلات، گرایش‌ها و مطالبات قشرهای مختلف مردم را با توجه به حوزه‌های جغرافیایی دریافت و در این چارچوب برنامه ریزی خوبی کرده‌ایم.
رحمانی فضلی افزود: در سیاست توسعه، دعوت از سرمایه گذاران، حمایت از سرمایه گذاری و تسریع در روند تصمیم‌گیری‌ها در حوزه‌های اقتصادی در دستور کار ما قرار دارد.
وزیر کشور تصریح کرد: در حوزه امنیتی، مسائل مرزها از موضوعات بسیار مهم برای وزارت کشور است که در حوزه مناطق غربی با توجه به تحولات عراق و در شرق با توجه به اوضاع افغانستان و پاکستان به آن توجه کامل داریم.
رحمانی‌فضلی ادامه داد: در حوزه سیاست داخلی نیز آماده ورود به عرصه مهم و سرنوشت‌ساز انتخابات هستیم که برای ما از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.، ما از طریق انتخابات، انتقال قدرت را با آرامش و امنیت مبتنی بر خواست عمومی مردم و در قالب مردم سالاری دینی انجام می‌دهیم و برای تحقق این هدف با احزاب و تشکل‌ها، نامزدها و افراد متنفذ جلسات متعدد و تعامل داشتیم تا انتخابات را با همکاری نهادهای حوزه های نظارتی به نحو احسن برگزار کنیم.
منبع:باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز