دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹

توضیحات “قالیباف” درباره اظهارات رئیس جمهور در خصوص ارز ۴۲۰۰ تومانی

رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس هرگز برای موضوعی به مهمی ارز ترجیحی، تصمیم عجولانه و ۴۸ ساعته نمی‌گیرد، گفت: دغدغه اول مجلس در بررسی ارز ترجیحی، توجه به معیشت مردم با اولویت محرومان است.

به گزارش ندای اصفهان، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 19 دی) قوه مقننه و در جریان رسیدگی به کلیات لایحه بودجه 1401 کل کشور با اشاره به اهمیت موضوع ارز ترجیحی که با معیشت مردم سر و کار دارد، گفت: همان‌طور که اشاره شد در بودجه سال 1400، 8 میلیارد دلار برای ارز ترجیحی پیش‌بینی شده بود و مجلس بیش از آن را پیش‌بینی نکرده بود و در جزء (2) بند (ب) تبصره (1) قانون بودجه 1400 به دولت این اختیار را داده بود که دولت سیاست‌های جبرانی خود را در قالب کمک معیشتی و یارانه به مردم به صورت مستقیم بدهد که این موضوع در قانون روشن است.

وی ادامه داد: از آنجا که دولت تازه کار خود را شروع کرده بود، 3 ماه زمان برد و البته بخش قابل توجهی از ارز مربوطه در 6 و 7 ماه اول هزینه شده بود؛ دولت بعد از 3 یا 4 ماه بررسی، یک لایحه دو فوریتی (درباره ارز ترجیحی) داد و توقع داشت ظرف 48 ساعت مجلس درباره آن تصمیم بگیرد اما طبیعتاً مجلس هرگز برای یک امر به این مهمی تصمیم فی‌البداهه، عجولانه و 48 ساعته نخواهد گرفت.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه مجلس به فوریت لایحه ارز ترجیحی رأی نداد، عنوان کرد: این موضوع همچنان در کمیسیون در حال بررسی است و اگر واقعاً این بحث بود، خوب بود که دولت محترم اصلاحیه بودجه می‌داد که در حقیقت این اصلاحیه نیامد.

رئیس مجلس تصریح کرد: امروز در مجلس همان‌طور که رئیس جمهور اشاره کرد ما و دولت بعد از کلیات، بحث مربوط به معیشت مردم را در اولویت اول قرار می‌دهیم که اگر مجلس در کلیات به جمع‌بندی رسید، در جزئیات این هماهنگی با دولت وجود دارد و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که به موضوع معیشتی رسیدگی کنیم.

قالیباف با تأکید بر اینکه دغدغه نخست مجلس معیشت مردم است، خاطرنشان کرد: حتماً اولویت ما در بررسی ارز ترجیحی در سال 1401 توجه به معیشت مردم با اولویت محرومان و مستضعفان خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715