شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۱

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان:

کانون اصلاح و تربیت، مدرسه مهارت‌آموزی شود

حجت‌الاسلام اسدالله جعفری گفت: وظیفه ما این است که افراد پس از حضور در کانون‌های اصلاح و تربیت به عنوان یک فرد مثبت به جامعه بازگردند.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری، رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: همه توجه‌ها در کانون اصلاح و تربیت در مجموعه سازمان‌های زندان‌ها به آن شده است تا زمینه اصلاح و تربیت مددجویان صورت پذیرد؛ در استان اصفهان نیز به دلیل اهمیت توجه به این موضوع، مسؤولان ارشد استان برای بررسی وضعیت این مرکز و دیدار چهره به چهره با نوجوانانی که قربانی برخی آسیب‌های اجتماعی شدند امشب به این مرکز آمدند.

وی گفت: پس از این بازدید به این نتیجه رسیدیم که از جهت نگهداری این نوجوانان، باید یک توجه جدی به این موضوع شود؛ اگرچه این به معنی کم‌کاری‌های سازمان زندان‌ها نیست، اما برای نگهداری و همچنین آموزش این نوجوانان رعایت استاندارد‌هایی ضروری است.

جعفری گفت: با توجه به شرایط فعلی کانون استان اصفهان، امکان برگزاری همه کلاس‌های مورد نیاز مددجویان کانون اصلاح و تربیت وجود ندارد و باید توجه ویژه‌ای در این زمینه شود؛ در این زمینه استاندار و شهردار قول مساعد برای اصلاح وضعیت این کانون را دادند و مقرر شد قسمتی از این کانون که متعلق به شهرداری است به سازمان زندان‌ها واگذار شود تا آن سازمان در جهت اصلاح فضای کنونی اقدام کند.

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: نکته مهمتر این است که همه ظرفیت‌های حوزه فرهنگی تربیتی کمک کنند تا شاهد حضور کمتر جوانان در این بخش‌ها باشیم؛ این نوجوان بعضا به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح و تربیت درست و چالش‌های اجتماعی به این مکان منتقل شده‌اند.

وی گفت: وظیفه ما این است که کانون‌های اصلاح و تربیت را به یک مدرسه مهارت‌آموزی تبدیل کنیم تا به عنوان یک فرد مثبت در جامعه به آن بازگردند.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715