سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵

عباس‌پور:

ایران در محکوم کردن اقدامات تروریستی فرقی بین کشورها قائل نیست

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: در مباحث اقتصادی اگر بخواهیم همچنان توجه‌مان را به غرب منتهی کنیم باید بدانیم که اقتصاد کشورمان شکننده خواهد شد.

به گزارش ندای اصفهان، روح الله عباس پور، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در رابطه با تسلیت روحانی به جهت فاجعه تروریستی فرانسه و لبنان گفت: طبق آئین مقدس اسلامی همسایگان و مسلمانان در اولویت قرار دارد و از طرف دیگر در آموزه های دینی نیز حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه فرموده اند که اگر فردی صدای مسلمانی را بشنود اما برای کمک به او شتاب نکند مسلمان نیست لذا امروز لبنان در آتش تروریست ها قرار دارد و بر ما واجب است که به کمک مردم مسلمان لبنان بشتابیم.

وی گفت: لبنان دوست دینی کشور ما و مردم ما است مخصوصا حزب الله لبنان پاره تن جمهوری اسلامی است و در خط مقدم مبارزه با اسرائیل قرار دارد و از کیان و ارزش های اسلامی دفاع می کند و جزو اولویت های اصلی ما است تا برای کمک اول به لبنان رسیدگی کنیم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این مطلب که کشور اسلامی ایران هر گونه حرکت تروریستی را محکوم می کند و در محکوم کردن اقدامات تروریستی فرقی میان کشورها قائل نیست گفت: هر کشوری که مورد حمله تروریست ها قرار گیرد چه لبنان باشد چه فرانسه و هر کشور دیگر  ایران اعتراض خود را نشان می دهد.

وی با بیان این مطلب که در محکوم کردن اقدامات تروریستی اولویت هایی ایران دارد گفت: براساس اولویت های نظام جمهوری اسلامی ایران و وظایف شرعی، باید نسبت به لبنان بیشتر از فرانسه توجه کنیم چرا که همان گونه که بیان شد لبنان برادر دینی ما است.

عباس پور با تاکید بر این مطلب که اصل حرکت رئیس جمهور نسبت به محکوم کردن اقدامات تروریستی کار درست و به جایی است گفت: هر کسی که به نام جمهوری اسلامی ایران در خصوص محکومیت اقدام تروریست ها اقدام به صدور محکومیت کند این موضوع مورد پسند است.

وی در رابطه با این مطلب که آیا محکوم کردن اقدام تروریستی در فرانسه پیش از محکومیت اقدام تروریستی در لبنان نشانه غرب گرایی دولت تدبیر و امید نیست گفت: دستگاه های اجرایی در دولت حل مشکلات معیشتی و اقتصادی را در ایجاد ارتباط با غرب می داند این در حالی است که مقام معظم رهبری بارها بر اقتصاد مقاومتی تاکید فرموده اند و ما باید برای رشد و پیشرفت به درون خود نگاه بیندازیم.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس گفت: پرداختن و تقویت بنیه داخلی به معنای این نیست که تعاملات خارجی نداشته باشیم بلکه ما به این بیندیشیم که در تعامل و دوستی با بیگانگان برنیاییم بلکه معنای این حرف این است که بیاییم در تعاملاتی که با دنیا داریم اقتصاد خود را از درون حل و فصل کنیم.

وی گفت: دولت اگر بخواهد همچنان بدون توجه به اقتصاد درونی نگاه خوش بینانه به غرب در جهت حل مشکلات و معضلات اقتصادی و اجتماعی بداند قطعا با شکست مواجه خواهد شد و ما باید از ظرفیت و قابلیت های درون خود بهره بگیریم.

منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز