سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۸

بودجه‌های فرهنگی کشور با کاهش ۱۶ درصدی مواجه بوده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره لایحه بودجه سال آینده گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۱ با رویکرد انقباضی بسته شده و بودجه‌های فرهنگی کشور با کاهش ۱۶ درصدی مواجه بوده است.

به گزارش ندای اصفهان،امیرحسین بانکی‌پور با اشاره به لایحه بودجه 1401 اظهار داشت: دولت در تنظیم بودجه سال آینده تلاش کرده که این بودجه بدون کسری و به صورت واقعی باشد و از همین رو لایحه بودجه سال 1401 با رویکردی انقباضی بسته شده است.

وی با اشاره به افزایش چند برابری برخی ردیف‌ها ادامه داد: علاوه بر بسته شدن بدون کسری، دولت تلاش کرده در تعریف ردیف‌های بودجه 1401 نیز متمرکز عمل کند و به همین علت بعضی از ردیف‌ها در هم ادغام شده یعنی برخی از ردیف‌هایی که مستقلا تعریف نشده‌اند، ذیل ردیف‌هایی دیگر آمده و از مقدار هر دو ردیف کاسته شده که باعث شده برخی به اشتباه تصور کنند که ردیف افزایش مثلا 2 برابری داشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره بودجه‌های فرهنگی سال آینده بیان کرد: به نظر من هم متمرکز کردن ردیف‌های بودجه و هم واقعی بستن بودجه هر دو کاری درست و لازم بود اما درباره بودجه فرهنگی تا جایی که من اطلاع دارم حدود 16 درصد کاسته شده که باید در صحن پیگیری شود.

بیشتر بخوانید

وی افزود: به طور کلی نزدیک کردن بودجه به اعداد و ارقام و واقعی و کاهش کسری بودجه کار مثبتی است چراکه زمانی که بودجه موهومی و با کسری بسته شود، دولت مجبور به استقراض از بانک مرکزی، خلق پول و نهایتان تورم خواهد شد اما اگرچه چارچوب کلی این لایحه را قبول داریم اما دلیل نمی‌شود جزء به جزء آن را بپذیریم مثلا وقتی شرایط کشور سخت است که نباید از بودجه‌های فرهنگی کشور کم کرد.

بانکی‌پور پیرامون مشکلات خشکی زاینده‌رود و نقش آن در بودجه سال آینده افزود: درباره موضوع آب و موارد مربوط به خشکی زاینده‌رود و سهم آن در بودجه سال آینده، نمایندگان استان مراقب هستند که غفلت نشود و در همین راستا نیز مجمع نمایندگان استان اصفهان جلسه‌ای با این موضوع دارند که چگونه این موضوع را پیگیری کنند؛ از طرفی دولت نیز همراهی خوبی دارد و فکر می‌کنم جای نگرانی در این باره نیست.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
مسابقه کاریزمن11: هدایت روابط دختر و پسر به ازدواج (کلیک کنید)
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715