پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
هشداری به مسئولان؛
 نیویورک‌تایمز «تنش در ایران» را جشن گرفت!   

«تنش‌ها در ایران پس از توافق هسته ای موجب رشد دشمنی شده و علائم تشدید این تنش ها در اظهاراتی که طرفین درباره یکدیگر رد و بدل می کنند آشکار شده است».

به گزارش ندای اصفهان، رهبر معظم انقلاب اخیرا نسبت به تلاش دشمن برای نفوذ در ایران اسلامی هشدار داده و تاکید کردند: دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ بخصوص نفوذ سیاسی – فرهنگی است که شناخت توطئه های دشمن، تقویت و استحکام روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمانها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.

ایشان همچنین با عنایت به نقشه آمریکایی ها برای ایجاد اختلاف و دو دستگی در ایران از رهگذر مذاکرات اخیر و توافق هسته ای، سال جاری را سال “دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی” نامیدند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز (nytimes) طی یادداشتی، این سیاست مسئولان کشورش را به روشنی مطرح ساخته و برخی اظهار نظرهای مسئولان ایران از جمله انتقاد حسن روحانی از دستگیری چند متهم به جاسوسی را به فال نیک گرفته است!

نیویورک تایمز، نوشتار خود که در سراسر آن، ذوق زدگی از ایجاد اختلاف در ایران به چشم می خورد را زیر عنوان “تنش‌ها در ایران پس از توافق هسته ای موجب رشد خصومت و دشمنی شده است” تنظیم و منتشر کرد.

در ابتدای این یادداشت می خوانیم: تنش ها بین حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و مقامات محافظه کار این کشور بر سر توافق هسته ای و آینده آن درحال تندتر شدن و تشدید است.

نیویورک تایمز افزود: علائم تشدید این تنش ها در اظهاراتی که طرفین درباره یکدیگر رد و بدل می کنند آشکار شده و نشانه های بیشتری از واکنش های ضدآمریکایی از جمله دستگیری ها اخیر نمودار شده اند.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد: آقای روحانی اصرار دارد، توافق هسته ای که در ماه جولای امضاء شد می تواند آغازی بر روابط جدید با آمریکا تحت شرایط خاص باشد. با این حال حتی سخنان محتاطانه وی درباره خوشبینی به آمریکا، واکنش های شدیدی را به همراه داشته است.

روحانی گفته، تهران و واشنگتن می توانند در کشورهای یکدیگر سفارت داشته باشند. وی بازگشایی سفارتخانه ها را منوط به این ساخته که آمریکایی ها از اشتباهاتی که طی ۳۶ سال گذشته علیه ایران انجام داده اند، عذرخواهی کنند.

وی همچنین از رسانه های اصولگرا شدیدا انتقاد و آنها را به عمل کردن مثل پلیس مخفی متهم کرده است.

نیویورک تایمز نوشت: از سوی دیگر خطیب نماز جمعه تهران از تلاش روحانی برای ایجاد روابط دوستانه با دشمنان انتقاد کرده است. وی همچنین لحن روحانی برای حمله به مردمی که در کشور هستند را مورد انتقاد قرار داد.

این روزنامه، مخالفان دوستی با آمریکا را به تندروی متهم کرده و نوشته، تندروها در ایران تاکید می کنند که توافق هسته ای، تغییری در روابط این کشور با آمریکا ایجاد نکرده است.

منبع:جام

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز