جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
رئیس رژیم صهیونیستی:
 رؤیای اسرائیل بزرگ را فراموش کنید   

رئیس رژیم صهیونیستی گفت که یهودیان باید رؤیای "اسرائیل بزرگ" را فراموش کنند و بدانند که فلسطینی‌ها برای همیشه ساکنان این سرزمین بوده و همسایه خواهند ماند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از  جام نیوز، روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی، در یک سخنرانی برای یهودیان گفت که رؤیای “اسرائیل بزرگ” را فراموش کنید و بدانید که فلسطینی‌ها برای همیشه ساکنان این سرزمین بوده و همسایه خواهند ماند و باید با آنها به صلح رسید.

به گزارش رسانه‌های صهیونیستی، ریولین این سخنان را روز پنج‌شنبه، ۲۱ آبان، در کنفرانس صلح برای اسرائیل، در تل آویو بیان کرد. این همایش از سوی روزنامه هاآرتص برپا شده بود.

به گفته رئیس رژیم صهیونیستی، یهودیان تمامیت‌خواه باید بپذیرند که ایدئولوژی “تمامی این سرزمین برای یهودیان” عملی نخواهد شد و تنها خصومت فلسطینی‌ها را علیه یهودیان بیشتر خواهد کرد.

رئیس اسرائیل در حالی یهودیان افراطی را به فراموش کردن اسرائیل بزرگ فراخوانده که خود او تا پیش از ریاستش، ده‌ها سال از سیاستمداران طیف راست، از جمله حزب لیکود، بوده است.

به گفته وی، اعتماد کلیدی است که موفقیت هر توافق صلح احتمالی در آینده میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان را تضمین می‌کند، ولی برای رسیدن به این موفقیت، اعتمادسازی باید از همین لحظه آغاز شود و روابط یهودیان با اعراب داخل سرزمین های اشغالی و نیز با همسایگان فلسطینی بهبود یابد.

به گزارش رادیو فردا، ریولین در این سخنرانی همچنین گفته است، همه دولت‌ها در اسرائیل در مورد فلسطینی‌ها و وضعیت بیت المقدس خطا کرده و برای رفاه اجتماعی صدها هزار فلسطینی ساکن شرق این شهر کاری نکرده‌اند.

به گفته رئیس رژیم صهیونیستی، بی‌اعتنایی به نیازهای فلسطینی‌ها از سوی دولت‌های پیشین اسرائیل در ایجاد بحران امنیتی جاری نقش دارد.

به گفته رئیس اسرائیل، هم راست و هم چپ در صحنه سیاست اسرائیل واقع‌گرا نبوده و واقعیات پیچیده زندگی درهم‌تنیده یهودیان و فلسطینی‌ها در این سرزمین را نادیده گرفته‌اند.

به گفته ریولین، چپ اسرائیل اندیشه جدایی یهودیان از فلسطینی‌ها را توصیه کرده و راست اسرائیل نیز دودستی به اندیشه “اینجا تنها مال ما” چسبیده و هر دو از یاد برده‌اند که یهودیان در این سرزمین تا ابد باید در کنار عرب‌های داخل سرزمین های اشغالی و نیز در کنار میلیونها فلسطینی در اراضی خودشان باشند و آنها هیچ جا نمی‌روند و همیشه اینجا خواهند بود.

ریولین به تازگی نیز در بیستمین سالروز قتل اسحاق رابین، نخست وزیر پیشین اسرائیل، گزینه صلح واقع‌گرایانه را بهترین راهکار برای اسرائیل و فلسطینی‌ها نامیده بود.

افراطیون اسرائیلی در شبکه‌های اجتماعی ریولین را تهدید کرده بودند؛ یکی از این افراد خگای عامیر، برادر ایگال عامیر، یهودی بود که اسحاق رابین را در سال ۱۹۹۵ با گلوله کشته بود.

با افزایش تهدید راستگرایان اسرائیلی برای ریولین، سازمان امنیت داخلی اسرائیل برای اولین بار برای همسر او نیز یک محافظ به خدمت گرفت.

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز