پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳

نشست کارگروه تأمین آب اصفهان از خلیج فارس برگزار شد

نشست اعضا کارگروه تأمین آب صنایع استان اصفهان از خلیج فارس و دریای عمان به ریاست استاندار اصفهان و با حضور معاونین استاندار در استانداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش ندای اصفهان،انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی ایران از جمله استان اصفهان با رویکرد توزیع آب پایدار برای مصارف صنعتی و معدنی یک اولویت راهبردی است.

نشست اعضا کارگروه تامین آب صنایع استان اصفهان از خلیج فارس و دریای عمان به ریاست استاندار اصفهان و با حضور معاونین استاندار در استانداری اصفهان برگزار شد.

در این نشست رضا مرتضوی استاندار اصفهان، پس از استماع روند مراحل پیگیری شده از سوی مجریان و سهامداران عمده شرکت تامین آب بر اهمیت تسریع در انتقال آب پایدار برای استان در هماهنگی با مسؤولان شورای عالی آب کشور تاکید کرد.

وی در ادامه بیان کرد: مطالعات فنی، اقتصادی، فرهنگی، زیست محیطی و اجتماعی با محوریت آمایش‌های سرزمینی در زمینه اجرای این طرح هرچه سریع‌تر بررسی، تکمیل و نهایی شود.

مرتضوی تصریح کرد: محتوای تدوین شده پس از تتبع نهایی به منظور پیگیری روند جاری تقنینی در ابعاد ملی از طریق معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مورد تعقیب و پیگیری قرار گیرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: بهمن خاموش فرونشست زمین و محیط زیست و تقلیل کشاورزی و زراعت در حوزه آب‌ریز زاینده‌رود که به عنوان یک خطر بالقوه، محیط زیست فعلی استان اصفهان و علی‌الخصوص سازه‌های صنعتی، خدماتی و عمرانی و ابنیه تاریخی شهرستان اصفهان را تهدید می‌کند، باید هرچه سریع‌تر مدیریت و رفع شود.

وی در پایان گفت: با توجه به اطلس جاری استان با چشم انداز ۱۴۰۴ شمسی روند اجرای این طرح چه مزایایی برای فلات مرکزی ایران و به ویژه استان اصفهان در حوزه مصارف عمومی و خانگی، کشاورزی و زارعت، صنعتی و خدماتی و معدنی به همراه خواهد آورد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715