جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱

درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با آرام خواندن اوضاع گفت: درگیری سطحی بوده و به پایان رسیده است.

به گزارش ندای اصفهان، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با آرام خواندن اوضاع در مورد جزییات این درگیری مرزی گفت: فاصله دیوار تا نقطه صفر مرزی یک فضایی هست که زمین‌های کشاورزان و در اختیار مردم است، زمان احداث دیوار برای رفاه حال کشاورزان و سرکشی از زمین‌های کشاورزی‌شان روزهایی را مجوز دادیم که به زمین‌هایشان سرکشی کنند. 

 مرعشی ادامه داد: امروز هم مطابق آن برنامه باید برای سرکشی می رفتند و از 9 صبح امروز با تراکتورها سر زمین‌های کشاورزی خود رفته‌اند و فصل کشاورزی هم هست. منهتا به دلیل خشکسالی چاهک می‌زنند و از آب مختصر چاهک کشاورزی می کنند.
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تا ساعت دو نیم بعد ظهر تا سه جمعیتی که الان در ولایت نیمروز مستقر شده اند اطلاعات کاملی از حوزه مرز ندارند که زمین های پشت دیوار زمین های جمهوری اسلامی ایران است و نقطه صفر مرزی خط رودخانه نقطه صفر مرزی است.
مرعشی بیان کرد: پیشتر هم در این منطقه تیراندازی شده است اما امروز هم به سمت کشاورزان ما تیراندازی کردند و پاسگاه مستقر در محل مجبور به پاسخ شد، درگیری و تیراندازی متقابل شکل گرفت و تقریبا چند ساعتی ادامه پیدا کرد و الان با مذاکراتی که انجام شده اوضاع آرام است و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی افزود: آنچه در فضای مجازی پیچیده در مورد تصرف پاسگاه صحت ندارد و یک درگیری دو طرفه و با فاصله بوده است.
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: از ساعتی قبل وارد مذاکره شده‌ایم و این موضوع تمام شده و ادامه نخواهد داشت.
انتهای پیام/
منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715