چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
سخنگوی ناجا:
 صدور گذرنامه زائران اربعین در ۲۴ ساعت و کنترل آن در کسری از دقیقه   

سخنگوی ناجا گفت: ساعات کار مراکز پلیس+ ۱۰ در روزهای عادی تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه و جمعه‌ها تا ساعت ۱۴ برای صدور گذرنامه به زائران اربعین حسینی افزایش یافته/ صدور گذرنامه در کمتر از ۲۴ ساعت انجام می‌شود

به گزارش ندای اصفهان، سردار دکتر سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا در نشست خبری گفت: پلیس تمام امکانات خود را برای برگزاری مراسم باشکوه اربعین به خدمت گرفته است.

وی افزود: قرارگاه اربعین که از سال گذشته در نیروی انتظامی تأسیس‌شده بود پس از پایان مراسم اربعین سال گذشته همچنان به کار خودش ادامه داده است و همه‌چیز برای خلق حماسه‌ی دیگر آماده است.

سخنگوی ناجا درباره تمهیدات پیش‌بینی‌شده برای برگزاری مراسم اربعین در ادامه بیان کرد: ساعات کار مراکز پلیس + ۱۰ در روزهای عادی تا ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه و جمعه‌ها تا ساعت ۱۴ برای صدور گذرنامه به زائران محترم افزایش‌یافته است. این روند تا سه روز مانده به ‌روز اربعین ادامه دارد.

وی افزود: در صورت تکمیل مدارک صدور گذرنامه در کمتر از ۲۴ ساعت انجام می‌شود .

منتظر المهدی در خصوص افزایش پایانه‌های مرزی گفت: در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران درمجموع ۹۶ گیت آماده ه‌شده‌اند که نسبت به سال گذشته در مرزهای شلمچه و چزابه افزایش سه برابری داشته‌ایم.

وی افزود: در این پایانه‌ها کنترل گذرنامه زائران در کسری از دقیقه صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص داشتن گذرنامه بیان کرد: امسال شرط لازم و کافی علاوه برداشتن گذرنامه داشتن ویزای عراق نیز هست و مطمئناً افراد بدون داشتن گذرنامه نمی‌توانند از مرز خارج شوند. باید توجه داشت گذرنامه در مرز صادر نمی‌شود.

معاون اجتماعی ناجا درباره برقراری امنیت مراسم اربعین بیان داشت: هر آن چیزی که به عهده پلیس است انجام‌ شده و تمامی پیش‌بینی‌های لازم انجام‌ شده است. امیدواریم به فضل و کرم امام حسین (ع) هیچ اتفاق ناگواری صورت نگیرد. در چند روز اخیر تعدادی افراد مظنون در مرزها دستگیرشده‌اند که البته ارتباطی با گروه تروریستی داعش ندارند.

سخنگو ناجا با اشاره به دستور اخیر فرمانده ناجا در خصوص برخورد با ناهنجاری­هایی مانند کشف حجاب در خودروها بیان داشت: سردار اشتری فرمانده ناجا دستور داده­اند با ناهنجاری­هایی مانند کشف حجاب در خودرو، دور دور زدن و ویراژ دادن در خیابان­ها و بزرگراه­ها با قاطعیت برخورد شود. در تمام کشورهای جهان نیز با ناهانجاری­ها برخورد می­شود.

وی بیان داشت: حجاب هنجاری است که در جامعه اسلامی ما پذیرفته شده است و رعایت آن برای همگان الزامی است. طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۶ دستگاه در امر حجاب و عفاف دخیل هستند که پلیس در ایستگاه آخر قرار دارد. چنانچه همه دستگاه­ها به وظایف خود عمل کنند نیازی به برخورد انتظامی پلیس نیست.

منتظر المهدی با درخواست از دختران و زنان ایرانی در خصوص رعایت حجاب، افزود: بیشترین تعرضات و تعدی‌ها به خانم‌هایی انجام می‌شود که پوشش مناسبی ندارند. این بد پوششی‌ها اثرات روانی بر جنس مخالف می‌گذارد که غیر قابل جبران است، چه ‌بسا خانواده‌هایی که به ‌این‌علت از هم می‌پاشند.

وی افزود: همه ما موظف هستیم در این خصوص امربه‌معروف و نهی از منکری با ویژگی‌های لسانی، احسانی، انسانی و اسلامی داشته باشیم که از این طریق بسیاری از مشکلات برطرف خواهند شد.

معاون اجتماعی ناجا در ادامه بیان کرد: سامانه ثبت تخلفات در این خصوص در پلیس امنیت ایجادشده است که مأموران ما و برخی از مدیران لشکری و کشوری با استفاده از وسایلی مانند تلفن همراه در صورت مشاهده چنین رانندگانی که اقدام به کشف حجاب در خودروی‌شان می‌کنند شماره پلاک آن‌ها را به این سامانه ارسال می‌کنند و پلیس امنیت موظف به رسیدگی به این موارد است که کمترین حالتی که برای این متخلفان انجام می‌شود انتقال خودروی آن‌ها به پارکینگ و ممنوعیت از خدمات اجتماعی هست.

منبع:دانشجو

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز