سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین المللی اصفهان:
 طرح نمایشگاه بزرگ اصفهان نباید به پروژه تخت جمشیدی تبدیل شود   

اصفهان - مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی اصفهان گفت: نباید اجازه داد طرح نمایشگاه بزرگ اصفهان به پروژه ای تخت جمشیدی و طولانی در روند اجرا، تبدیل شود.

به گزارش ندای اصفهان ، رسول محققیان ظهر یکشنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: کلنگ طرح نمایشگاه بزرگ بین المللی استان اصفهان پس از ۱۲ سال با حمایت مالی شهرداری از این پروژه، بر زمین زده شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ سال پیش در حالی طرح جدید ساخت نمایشگاه بین المللی اصفهان را مطرح کردیم که بدلیل عدم حمایت مالی از این پروژه و کنار کشیدن شهردار و استاندار قبلی، پروژه در نطفه خفه شد، بیان داشت: هم اکنون با حمایت ۶۰ درصدی هزینه ها از سوی شهرداری در دوره جدید مدیریتی، این پروژه وارد فاز اجرایی شده است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی استان اصفهان با اعلام اینکه رسانه‌ها با ایجاد مطالبه مردمی نباید اجازه دهند، پروژه بزرگ نمایشگاه سرنوشتی همچون دیگر پروژه های به اصطلاح تخت جمشیدی اصفهان پیدا کند، ادامه داد: بدنبال این هستیم که بتوانیم بخش‌های خصوصی را به عنوان حامی وارد کنیم چراکه یکی از نقاط ضعف و چالش‌های موجود عدم ورود بخش خصوصی در پروژه‌های شهری و زیر ساختی است.

وی با اظهار اینکه منظور از پروژه‌ها d زیرساختی ایجاد پل و خیابان و غیره نیست بلکه مسئله اجرای پروژه های عظیم مثل ساخت هتل، شهربازی و نمایشگاه‌های بین‌المللی است، ادامه داد: شهرداری اصفهان با حمایت از این پروژه آغازگر ورود دیگر حامیان به این پروژه شد.

محققیان بیان داشت: تمام سعی و تلاش ما بر این است که در سال ۱۴۰۴ بزرگترین و کیفی‌ترین نمایشگاه بین‌المللی کشور را در اصفهان احداث کنیم که در حال حاضر در زمینی به وسعت ۴۷ هکتار بنا می‌شود و قصد داریم زمین نمایشگاه را به ۱۵۰ هکتار افزایش دهیم.

وی از احداث سه سالن پنج هزار متری در این نمایشگاه خبر داد و گفت: در ابتدا لازم است که زیرساخت‌های نمایشگاه از جمله پارکینگ، جاده و مسائل آب و برق و گاز آن تامین شود.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی اصفهان با بیان اینکه زمانی تنها بین ۱۰ تا ۱۲ نمایشگاه به صورت سالانه در اصفهان برگزار می‌شد و این در حالی است که با ایجاد مطالبه مردمی و شناخت اهمیت و جایگاه نمایشگاه بین تمام شرکت‌ها به جایی رسیدیم که در حال حاضر در سال نزدیک به ۴۵ نمایشگاه بین‌المللی در محورها و موضوعات مختلف برگزار می‌شود، اعلام کرد: لازم است که با نگاه مدیریتی فاز جدید نمایشگاه بین‌المللی پیش رود.

وی با بیان اینکه در حالی کلنگ احداث پروژه نمایشگاه بزرگ بین المللی اصفهان به زمین زده شد که ۴۰ درصد سهام را اتاق بازرگانی و ۱۴ شرکت خصوصی دیگر خریداری کرده اند، گفت: نمایشگاه سهامداران زیادی دارد اما این سهامداران باید بتوانند افزایش سرمایه داشته باشند و اگر قادر به انجام چنین کاری نباشند باید سهام خود را به غیر واگذار کنند.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز