پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۳۰

تجمع مردم اصفهان حق‌طلبانه و نجیبانه بود/ جلسات حل مشکل زاینده‌رود مقطعی و ناکارآمد نباشد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از دولت سیزدهم به علت برگزاری جلسات و کارگروه‌ها برای حل مشکل آب اصفهان تشکر می‌‌کنیم؛ اما امیدواریم این جلسات مانند گذشته مقطعی و ناکارآمد نباشد.

به گزارش ندای اصفهان،محمد نورصالحی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز در نطق پیش از دستور هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به گردهمایی بزرگ کشاورزان و مردم اصفهان در روز جمعه اظهار کرد: این تجمع حرکتی خودجوش، مردمی، حق‌طلبانه و نجیبانه بود.

وی افزود: کشاورزان محروم و مظلوم استان به پهنه خشک زاینده‌رودی پناه آورده‌اند که بدون توجه به حقابه‌های کشاورزان، شهر، محیط زیست و تالاب گاوخونی، با تخصیص‌های غیرشرعی و غیرقانونی به این حال و روز درآمده است.

نورصالحی ادامه داد: از دولت سیزدهم به علت برگزاری جلسات و کارگروه‌ها برای حل مشکل آب اصفهان تشکر می‌‌کنیم اما امیدواریم این جلسات مانند گذشته مقطعی و ناکارآمد نباشد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه براساس پیشینه زاینده‌رود به نظر می‌آید تخصیص حقابه‌ها کار پیچیده‌ای نباشد، تصریح کرد:  در دولت‌های مختلف اقدامات نابجایی حول زاینده‌رود صورت گرفته است.

وی افزود: اخیرا یکی از کارشناسان گفت امروز زاینده‌رود یک میلیارد و ۷۰ میلیون متر مکعب تخصیص منفی دارد؛ در دولت‌های پنجم تا هشتم انتقال بی‌رویه و بارگذاری‌ها را در حوضه داشتیم؛ قرار بود این انتقال پس از آورد جدید از کوهرنگ سوم باشد که این هم از خود زاینده‌رود برداشت شد.

نورصالحی بیان کرد: در دولت نهم و دهم بحث تأمین منابع آب به صورت استانی مطرح شد و از همان زمان بین مردم استان‌ها اختلافات تشدید شد و مباحث مدیریتی را به سطح جامعه و مردم کشاند که مظلوم‌ترین‌ها در این میان کشاورزان منتظر حقابه خود بودند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در دولت یازدهم و دوازدهم نیز بی‌عملی و تعطیل کردن پروژه‌هایی که سال‌ها پشتوانه کارشناسی داشت را شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم که انقلابی و برخاسته از مردم است، با انبوهی از مشکلات پیچیده پیرامون زاینده‌رود مواجه شده که امیدواریم در این میان علاوه بر صرفه جویی، حقابه بر اساس انصاف تخصیص یابد.

نورصالحی در بخش دیگری از نطق خود به سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به اصفهان اشاره کرد و گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون فرهنگی به اصفهان آمدند تا از همه معضلات و پیچیدگی‌های شهر اصفهان بازدید کنند؛ در جلسه‌ای که با اعضای این کمیسیون داشتیم بر محرومیت‌های اصفهان اذعان کردند؛ مطالبی به عنوان بخشی از مطالبات مردم اصفهان در این جلسه مطرح شد که امیدواریم پیگیری شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715