ندای اصفهان

تازه ترین اطلاعات درباره یکی از عوامل حملات پاریس

کدخبر: 14043
۲۴ آبان ۱۳۹۴ در ساعت ۴:۵۸ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان، نیروهای امنیتی فرانسه و بلژیک از تعیین هویت یکی از عاملین حملات تروریستی پاریس که منجر به کشته شدن بیش از ۱۲۰ نفر شد، خبر دادند.

اسماعیل عمر مصطفی، ۲۹ ساله که تا سال ۲۰۱۲ در شهر پاریس زندگی میکرده، به عنوان یکی از عاملان انفجارهای تروریستی پاریس معرفی شده است. گفته میشود وی پس از اجاره خودرویی در پاریس اقدام به حمله تروریستی در سالن کنسرت شهر پاریس نموده است. پدر و برادر وی برای انجام تحقیقات زندانی شدند.

فرانسوا مالین، دادستان فرانسه گفته است: “مصطفی به خاطر فعالیت‌های افراطی در سال ۲۰۱۰ شناسایی شده بود اما تا پیش از روز جمعه به خاطر دخالت در هیچ فعالیت تروریستی‌ای مورد بازجویی قرار نگرفته بود.”

منابع پلیس می‌گویند که اکنون بازرسان پلیس احتمال سفر سال گذشته او به سوریه را مورد تحقیق قرار داده‌اند.

پدر این مهاجم و برادر ۳۴ ساله‌اش از سوی پلیس بازداشت شدند و محل زندگی‌شان مورد بازرسی قرار گرفت.

برادر این مهاجم پیش از این که از سوی پلیس بازداشت شود در حالی که صدایش می‌لرزید به خبرگزاری فرانسه گفته است که “این اتفاق دیوانه‌ کننده‌ای است.”

او گفته است که “من دیروز در پاریس شاهد این کثافتکاری بودم.”

برادر عمر اسماعیل مصطفی، مهاجم کشته شده در شامگاه جمعه، پس از آنکه فهمید برادرش در حمله دخیل بوده است، خود را به پلیس معرفی کرد.

او گفته است که چندین سال پیش و پس از آنکه عمر اسماعیل مرتکب چندین عمل مجرمانه شد، رابطه‌اش را با او قطع کرده است اما هرگز تصور نمی‌کرده است که برادرش بتواند افراط‌گرا شود.

گفتنی است شامگاه جمعه در پی حملات تروریستی گروه داعش در ۶ نقطه پایتخت فرانسه ۱۲۸ نفر کشته و بیش از ۳۵۰ نفر زخمی شدند. رئیس جمهور فرانسه این اقدام را اعلام جنگی از سوی داعش عنوان کرد.

منبع:دانشجو

برچسب‌ها: , ,