شنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۹

رئیس اداره بهره برداری امور برق اردستان گفت:

به دلیل کمبود گاز از ابتدای آذرماه برنامه‌های خاموشی برق در کل استان اجرا خواهد شد.

به گزارش ندای اصفهان،  احمدرضا پوربافران رئیس اداره بهره برداری امور برق اردستان اظهار کرد: امیدوارم بودیم با پایان یافتن فصل گرما، خاموشی‌ها نیز به اتمام برسد و ۵۰ درصد از چراغ معابری که در تابستان خاموش شده بود به روال قبل روشن شود، اما به تازگی و با ابلاغ استان به دلیل کمبود گاز و تامین سوخت بنگاه‌های صنعتی و نیروگاه‌ها، از ابتدای آذرماه برنامه‌های خاموشی برق در کل استان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشترکان برق شهرستان در تابستان گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش مصرف داشته‌اند، گفت: امور برق شهرستان اردستان حدود ۳۲ هزار مشترک خانگی، کشاورزی و صنعتی دارد و از سه ایستگاه فوق توزیع برق شهرستان تامین می‌شود.

رئیس اداره بهره برداری امور برق اردستان، تصریح کرد: سرانه مصرف برق در کل استان حدود ۲ هزار مگاوات و در شهرستان اردستان ۳۲ مگاوات است، در صورتی که نیروگاه برق زواره در شهرستان بیش از ۵۰۰ مگاوات برق تولید می‌کند، اما به دلیل سیاست‌های وزارت نیرو در شهر‌های دیگر مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد بار مصرف برق اردستان در بخش کشاورزی، ۳۰ درصد در بخش صنعتی و ۱۰ درصد از بار مصرفی در بخش خانگی مصرف می‌شود، گفت: صرفه جویی مشترکان خانگی تاثیر کمتری نسبت به بقیه بخش‌ها دارد که نشان می‌دهد اداره برق باید فرهنگ سازی را در بخش‌های دیگر هم انجام دهد.

کشف ۸ ماینر در یک سال گذشته در اردستان

رئیس اداره بهره برداری امور برق اردستان با ابراز گلایه از همکاری نکردن نیروی انتظامی شهرستان، گفت: در یک سال گذشته حدود هشت مورد ماینر استخراج رمز ارز دیجیتال کشف شده که نیروی انتظامی فقط در سه مورد آن، اداره برق را مطلع کرده است.

پوربافران با بیان اینکه استفاده غیرمجاز افراد سودجو از دستگاه‌های ماینر موجب تشدید کمبود برق و ایجاد نوسان شدید در ولتاژ برق می‌شود، افزود: این کار آسیب‌های زیادی به وسایل برقی مشترکان رسانده است و اگر اداره برق در جریان کشفیات اینگونه دستگاه‌های مخرب نباشد نمی‌تواند میزان خسارت وارد شده به تاسیسات برقی را برآورد کند.

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715