پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۹

نماینده مردم اصفهان در مجلس: نگاه دولت سیزدهم ‌برای احیاء زاینده‌رود امیدوار کننده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه دولت سیزدهم نمانیدگان اصفهان را برای احیای زاینده‌رود امیدوارم کرد؛ گفت: دولت روحانی هیچ برنامه‌ای نداشت.

به گزارش ندای اصفهان،مهدی طغیانی پیرامون مشکلات رودخانه زاینده‌رود و بحران آب اظهار داشت: هفته گذشته جلسه و دیداری در وزارتخانه نیرو با وزیر نیرو داشتم و در این جلسه درباره موضوع زاینده‌رود و بحران کم‌آبی و فرونشست زمین با وزیر گفت‌وگو کردیم.

وی درباره محتوای این دیدار تصریح کرد: البته با وزیر نیرو چندین بار گفت‌وگوهایی داشتیم و در این جلسه به وزیر نیرو گفتم که ما می‌دانیم که مشکل زاینده‌رود موضوع پیچیده‌ای است اما همچنان تلاش کردیم و با اجماع نظر کارشناسان و متخصصان، ایده‌هایی برای حل بحران زاینده‌رود گردآوری کردیم که کاملاً عملیاتی هستند و می‌توانند راهگشا باشند.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه موضوع انتقال آب یکی از راهکارهای ارائه شده است، ادامه داد: خلاصه راهکارهای گردآوری شده در چند صفحه به وزیر داده شد و گفتیم که راهکار پیشنهادی ما تنها بحث انتقال آب نیست بلکه انتقال آب و تعیین تکلیف پروژه‌های انتقال آب یکی از راه‌ حل هاست و دستورالعمل‌های دیگری نیز وجود دارد.

وی تصریح کرد: از جمله راهکارهای این موضوع، شفافیت و مدیریت برداشت‌ها، پساب، بارگذاری‌ها، ساماندهی بستر، بازار آب و غیره است و اگر وزارتخانه خود ایده و راهکاری برای نجات زاینده‌رود دارد مطرح کند تا بر روی آن بحث کنیم و اگر ایده‌ای ندارد، برنامه‌ای که ما جمع‌بندی کردیم اجرا و به آن توجه شود.

بیشتر بخوانید

طغیانی با تأکید بر لزوم هماهنگی مسئولان و دستگاه‌های مختلف استان در بحث احیای زاینده‌رود خاطرنشان کرد: برنامه‌ای که جمع‌بندی شده، با نگاه اجماعی جمع‌بندی شده و من به استاندار اصفهان نیز گفتم که اگر هر مسئول و نهادی ساز خود را بزند و نماینده کار خود را بکند و استانداری کار خود را، مشکل زاینده‌رود حل نخواهد شد بلکه دستگاه‌ها و مسئولان استان باید با اجماع و هم افزایی و هماهنگ با هم عمل کنند.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا به همکاری دولت و وزارت نیرو با نمایندگان و مسئولان استان اصفهان در حل مشکلات اصفهان به ویژه بحران زاینده‌رود امیدوارید یا خیر، خاطرنشان کرد: در دولت قبل فضای حاکم به این شکل بود که آقایان ادعا می‌کردند که راه حل مشکلات را می‌دانند و برنامه دارند و غیره ولی در عمل هیچ کاری انجام نمی‌شد اما در این دوره نوع برخورد دولت با نمایندگان بسیار دلگرم کننده بوده و از راه‌حل‌ها و پیشنهاد‌های نمایندگان استقبال می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با این حال، این‌ها نیز در مرحله آغاز ارتباط است و چیزی که می‌تواند واقعا امیدوار کننده باشد این است که این پیشنهادات در بدنه وزارتخانه تصمیم‌سازی کند و تبدیل به سیاست شود و مشکلی از مشکلات مردم بکاهد و در آن موقع است که می‌توان امیدوار بود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715