یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۹

عملیاتی شدن هوشمندسازی سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان گفت: مرحله نخست طرح هوشمندسازی سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ، با اتکا به ظرفیت داخلی و با استفاده از سامانه یکپارچه تله‌متری شبکه آبرسانی اصفهان بزرگ، عملیاتی شد.

به گزارش ندای اصفهان، ناصر اکبری معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان با اشاره به عملیاتی شدن مرحله نخست طرح هوشمندسازی سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ، گفت: با اجرای این طرح، تخصیص آب از سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ به شهر‌های تحت پوشش به صورت هوشمند و عادلانه انجام می‌شود.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان گفت: بر اساس داده‌های هواشناسی، وضعیت تقویمی، میزان جمعیت، سرانه مصرف، وضعیت هیدرولیکی شبکه آب و توپوگرافی منطقه، تخصیص آب از سامانه اصفهان بزرگ به شهر‌های تحت پوشش به صورت عادلانه و هوشمند انجام می‌شود.

وی افزود: در این طرح پس از در نظر گرفتن پارامتر‌های اقلیمی، تقویمی و جمعیتی میزان تقاضای آب در هر پهنه تخمین زده می‌شود، سپس متناسب با منابع آب در دسترس و با استفاده از حداکثر ظرفیت هیدرولیکی شبکه، تخصیص آب به هر انشعاب از خطوط انتقال انجام می‌شود.

اکبری با اشاره به زیرساخت‌های لازم برای اجرای این پروژه بیان کرد: این سامانه در محاسبات و تحلیل‌های خود از تمام منابع داده‌ای برخط و غیر برخط موجود در شرکت، اعم از اطلاعات امور مشترکان، سامانه سپتا، اطلاعات سامانه ۱۲۲، سامانه تله‌متری، سامانه پایش فشار و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی برخط و ماهواره‌ای استفاده می‌کند.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان با بیان اینکه بهره‌مندی تأسیسات آبرسانی اصفهان بزرگ از سیستم تله‌متری در اجرای این طرح از اهمیت به سزایی برخوردار بوده است، عنوان کرد: هم اکنون بهره‌مندی تأسیسات آبرسانی اصفهان بزرگ از سامانه تله‌متری در سطح مناسبی از پایداری و اطمینان‌پذیری است که در اجرای موفق این طرح مؤثر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: آبفای استان اصفهان تکمیل مراحل طراحی و توسعه بسته نرم‌افزاری هوشمند را به تدریج برای تمام انشعابات خطوط انتقال سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ با رعایت الزامات فنی و امنیتی در دستور کار قرار داده است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715