جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶

تأملی بر حضور رئیس جمهور در مراسم نمایش دختران نینجا

وقتی در حضور بالاترین شخصیت اجرایی کشور که اتفاقا لباس پیغمبر را پوشیده است، چنین صحنه ای به اجرا در می آید، خوب سایر ارگانها نیز به الگوپردازی خواهند پرداخت و چه بسا موارد مشابه و حتی بدتر از آن نیز در کشور شیوع پیدا کند!

ندای اصفهان- روح اله عباسیان

چند روز پیش بود که مراسم تجلیل از مدال آوران المپیک با حضور حجت الاسلام رئیسی رئیس محترم جمهور برگزار شد.
در خلال این مراسم گروه دختران نینجا به اجرای حرکات نمایشی در حضور رئیس جمهور پرداختند.
حرکات نمایشی بانوان در دید آقایان که دارای اشکال شرعی است. این واقعه موجب تعجب و ناراحتی و اعتراض فعالین فرهنگی شد.
آنچه انتظار بود این است که در دولت آقای رئیسی تحولات مثبت فرهنگی را شاهد باشیم و در این دولت معضل ولنگاری های فرهنگی برطرف شود. ولی گویا مسیر حرکت این دولت نیز بر همان ریل سابق دارد پیش می رود.

اینکه اجرای گروه دختران نینجا با آقای رئیس جمهور هماهنگ شده بوده یا خیر را اطلاع نداریم. اینکه آقای رئیسی آگاهانه یا از روی غافلگیری پای چنین چیزی نشستند نیز برایمان مشخص نیست. اگر ایشان رضایت خاطر داشته اند که صریحا اعلام کنند و اگر اجرای این برنامه بر خلاف منش و برنامه فرهنگی دولت ایشان است صریحا اعلام کنند.

خلاصه اینکه شخص آقای رئیسی یا سخنگوی دولت باید در این خصوص توضیح بدهند.

حتما بجا بود اگر ایشان ناراضی از این امر بودند مجلس را به نشانه اعتراض ترک می کردند. چیزی که منش و رویه بسیاری از علمای گذشته بوده است.

نکته اینجاست وقتی در حضور بالاترین شخصیت اجرایی کشور که اتفاقا لباس پیغمبر را پوشیده است و اتفاقا ادعای انقلابی گری دارد و از قشر اصولگراست، چنین صحنه ای به جای می ماند، خوب سایر ارگانها نیز به الگوپردازی خواهند پرداخت و چه بسا موارد مشابه و حتی بدتر از آن نیز در کشور شیوع پیدا کند!

جناب آقای رئیسی امت حزب الله و مردم انقلابی ایران از دولت شما با هزار امید و آرزو حمایت کردند که دیگر شاهد چنین فجایع فرهنگی نباشند. انتظار داشتند تمام حرکت دولت به سمت ارتقای فرهنگ اسلامی باشد.
جناب آقای رئیسی مراقب اطرافیان خود باشید، نکند برخی ها نفوذی باشند! نکند برخی ها را برگزیده اید که هیچ التزامی به مسائل شرعی ندارند!

جناب آقای رئیسی حتما به خاطر دارید که صلاحیت وزیر ورزش توسط کمیسیون فرهنگی مجلس تایید نشد ولی به هر جهت با رای حداقلی ایشان رای اعتماد را کسب کردند. شاید یکی از دلایل عدم پذیرش آقای حمید سجادی توسط کمیسیون فرهنگی مجلس پیش بینی چنین مسائلی بود. ای کاش این دغدغه را جدی می گرفتید.
جناب آقای رئیسی اطلاع دارید که در گوشه و کنار کلاسهای ورزشی به صورت مختلط برگزار می شود؟ اطلاع دارید چه فجایع فرهنگی در حال وقوع هست؟

آقای رئیسی صدها هزار شهید برای تحقق احکام اسلامی جان خود را فدا کرده اند. مراقب باشید به خاطر رضایت برخی ها، آرمان شهیدان را فراموش نکنید…

اما یک جای دیگر نیز محل اشکال است. برخی افراد اصولگرا تا کوچکترین خطایی توسط یک فرد از اصلاح طلبان و… می بینند سریعا موضع اعتراضی می گیرند ولی همینها نه تنها در موارد مشابه در جریان خودی هیچ اعتراضی نمی کنند بلکه آن عمل را توجیه یا حتی تطهیر می کنند!!
این افراد بدانند آغاز انحراف همینجاست! همین رفتارهاست که موجبات سقوط را فراهم آورده است.
انتظار از فعالین انقلابی هم این است که در مسائل دینی به هیچ وجه مسامحه به خرج ندهند و ضمن ادامه مطالبه گری ارزشها، نسبت به وقوع انحرافات فرهنگی اعتراض داشته باشند.

برخی موارد دیگر مشابه نیز متاسفانه دیده شده است که جای نگرانی دارد. به طور مثال انتخاب فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی به عنوان نماینده ایران در اسکار!
سوال از آقای رئیسی این است که چرا در دولت شما فیلم آقای اصغر فرهادی به عنوان نماینده ایران در جشنواره اسکار انتخاب می شود؟ آیا فیلم آقای فرهادی واقعا شایستگی نمایندگی از آرمانهای انقلاب اسلامی را دارد؟

خلاصه اینکه روند حاضر اصلا قابل قبول نیست و ضرورت دارد هرچه سریع تر روند ولنگاری فرهنگی متوقف و ان شاءاله مسیر حرکت دولت سیزدهم به آنچه مرضی رضایت حق تعالی است جریان پیدا کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

  1. ناشناس گفت:

    صد در صد اشتباه. آقای رئیسی توجه کنید. غلط حتمی چه در صدا و سیما و چه در جای دیگر. مرگ غیرت و حجاب و صدای پای عادی سازی

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715