چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵

چرا شهرک نیروی هوایی اصفهان تخلیه شد؟

معاون مسکن و ساختمان اداره‌ کل راه و شهرسازی استان اصفهان درباره دلایل تخلیه شهرک نیروی هوایی توضیح داد.

به گزارش ندای اصفهان، امیر زاغیان معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه رودخانه خواستگاه تمدن بشری است، گفت: بدون شک با خشک شدن رودخانه اثری از تمدن باقی نخواهد ماند و این پدیده کمترین پیامد خشکی زاینده‌رود است.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: فرونشست زمین به مرور سبب مهاجرت از شهر اصفهان و کاهش رونق ساخت و ساز می‌شود و بر این اساس سایر شهر‌ها و استان‌های همجوار با شوک مهاجرپذیری و کلانشهر اصفهان با رکود مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه فرونشست به صورت مستقیم بر قیمت مسکن تأثیر نمی‌گذارد اذعان داشت: این عارضه بر کاهش تقاضای مسکن تأثیر خواهد داشت و کاهش تقاضا به نوبه خود بر کاهش قیمت تأثیر می‌گذارد.

زاغیان با اشاره به اینکه در طرح مسکن مهر حبیب‌آباد پیش از انجام پروژه، تراکم خاک منطقه بررسی شد و مستندات آن موجود است تصریح کرد: دلیل تخلیه شهرک نیروهوایی نیز فرونشست نبوده ومشکلات مالکیتی موجب خالی از سکنه شدن آن است لذا باید دقت شود تا برچسب فرونشست زمین در مناطق مستند باشد.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: عوامل بیرونی و درونی مهمی در ایجاد تمایل افراد برای خرید زمین در یک منطقه تأثیر گذارد است و همانطور که مردم در مجاورت دکل‌های برق، سایت‌های آلوده دفع زباله یا کارخانجات پتروشیمی و نیروگاه‌ها علاقه‌ای به خرید زمین ندارند بی تردید اقبالی هم برای خرید زمین‌هایی که فرونشست دارد، نخواهند داشت.

وی بیان داشت: عمر مفید کالای مسکن به عوامل زیادی بستگی دارد، اما شاید در ذهن مردم عمر مفید این کالا ۵۰ سال در نظر گرفته شود لذا با این ذهنیت اگر قرار باشد خانه‌ای تولید و ساخته شود بی تردید مردم محلی را انتخاب می‌کنند که فرونشست ندارد.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715