جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۵

همایش ملی راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی در اصفهان برگزار می‌شود/ ۳۰ آذر ماه مهلت دریافت چکیده مقالات

همایش ملی شیوه‌ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی اردیبهشت ماه با حضور متخصصان در اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام احمد زادهوش امروز در نشست خبری تبیین اهداف و برنامه‌های همایش ملی شیوه‌ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی، گفت: هدف همایش برای اصولی و علمی شدن برنامه‌های قرآنی است تا در جامعه از نظرات کارشناسان بهره بیشتری ببریم و فعالیت‌های قرآنی ضابطه‌مندی بیشتری داشته باشد.
مدیر عامل دارالقران کریم و دبیر کل همایش ملی شیوه‌ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی با اشاره به پیشینه ۳۰ ساله فعالیت دارالفنون به عنوان یک مرکز مردمی، گفت: این مرکز ۳۰ سال پیش توسط حجت‌الاسلام مهدی مظاهری تاسیس و امروز با ۱۳۰ شعبه در شهر اصفهان، ۳۰ نمایندگی در شهرستان، ۱۵ پیش دبستانی، ۸ دبستان غیر انتفاعی و یک دانشگاه از کاملترین موسسات قرآنی کشور است که توانسته منشا خیرات برکات باشد.
وی ادامه داد: تربیت حافظان، قاریان، مفسران و تولیدات محصولات رایانه‌ای متعدد از جمله خدمات این موسسه است.
حجت‌الاسلام زادهوش با بیان اینکه تا کنون در خصوص شیوه‌های عملی ترویج قرآن در فرهنگ عمومی اقدام علمی موثری نشده است، اظهار کرد: قرآن کریم ارزشمندترین نعمت در دست بشر است و لذا باید ضمن حفظ شان و جایگاه قرآن، راهی مناسب برای انتقال این معارف به آحاد جامعه پیدا کند و از تکرار تجربیات ناموفق گذشته استفاده کند.
وی ادامه داد: همچنین کسانی که بتوانند راهکارهای بین‌المللی را رصد و تولید کنند نیز در اولویت هستند زیرا برخی کشورهای اسلامی در این زمینه اقدام مناسب و خوبی راشته‌اند.
همچنین مجید جعفریان، در این نشست گفت: سال ۹۶ و ۹۷ طرحی در خصوص آسیب شناسی و نیاز سنجی محصولات قرآنی در خصوص کودکان انجام شد و نشان داد در حوزه قرآن کار جدی انجام نشده است.
دبیر علمی همایش ملی شیوه‌ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی افزود: در حوزه ترویج قرآن بر الگوهاس سنتی تاکید داریم در حالیکه به واسطه توسعه و بسط فناوری اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی، شیوه‌های نوین بر شیوه‌های سنتی غلبه پیدا کرده است ولی متاسفانه اقدام مناسبی برای بازتولید محصولات مناسب در این فضا نشده است.
وی با بیان اینکه همایش در پنج ضرورت ورود پیدا کرده است، اضافه کرد: استفاده از فرصت‌های میان رشته‌ای، بهره‌گیری از سازمان‌های مردم‌نهاد، نهادها و سازمان‌ها، توجه به توسعه ادبیات و هنر و تدوین مقالات علمی و پژوهشی از محورهای همایش است.
جعفریان با بیان اینکه ۲ دسته مقاله علمی در این همایش ارائه خواهد شد، افزود: تا کنون ۲۰ مقاله به منظور بهره‌گیری از اساتید رشته‌های مختلف برای توسعه فرهنگ قرآنی قطعی شده است و اخذ ۲ مجله علمی و پژوهشی نیز در راستای انتشار مقالات در دستور کار است.
دبیر علمی همایش ملی شیوه‌ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی با اشاره به آغاز فعالیت‌های این همایش از سه ماه پیش، تصریح کرد: ۳۰ آذر ماه مهلت دریافت چکیده مقالات و آخر اسفند ۱۴۰۰ مهلت دریافت اصل مقالات است که در فروردین و اردیبهشت داوری و پس از آن برگزاری اصل همایش برگزار خواهد بود.
وی تصریح کرد: هدف ما استقرار دبیرخانه دائمی شیوه‌های حضور و ترویج قرآن کریم در مرکز دارالقران اصفهان، تعامل و ارتباط با مراکز پژوهشی و نهادها و سازمان‌های فعال در زمینه ترویج قران، مشارکت دادن متخصصان و اساتید رشته‌های گوناگون علوم انسانی و اسلامی در بازشناسی شیوه‌های ترویج قرآنی است.
جعفریان اضافه کرد: در این همایش از حضور آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، حجت‌الاسلام محسن قرائتی، حجت‌الاسلام خاموشی، آیت‌الله اعرافی و حجت الاسلام امین محمد رییس شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی و جمع دیگری از مسوولان، اساتید و مدیران قرآنی کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715