چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹

معاون هواشناسی استان اصفهان خبر داد؛

آغاز بارش‌های پاییزی در اصفهان از نیمه دوم آبان

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به وقوع بارش‌های پاییزی در نیمه دوم و سوم آبان‌ماه، گفت: بارندگی‌های ماه پیش رو کمتر از میانگین طبیعی خواهد بود.

به گزارش ندای اصفهان،نوید حاجی بابایی اظهار داشت: شرایط خشکسالی و تنش آبی کماکان در آبان ماه ادامه خواهد یافت و بارش‌ها کمتر از میانگین طبیعی خواهد بود.

وی با بیان اینکه بارش‌های آبان حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از نرمال رخ خواهد داد، اضافه کرد: بیشترین کاهش بارندگی نسبت به حالت طبیعی در غرب اصفهان و سرچشمه‌های آبی زاینده رود است و البته وقوع بارش‌های آبان به طور عمده در دهه دوم و سوم این ماه انتظار می‌رود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به استمرار شرایط خشکسالی در ماه پیش‌رو، تاکید کرد: مدیریت مصرف آب در همه بخش‌های از جمله کشاورزی، صنعت و شرب برای گذر از شرایط بحران و تنش آبی ضروری است.

سرمازدگی در شرق اصفهان

حاجی بابایی با بیان اینکه میانگین دما در ماه آبان نرمال (طبیعی) خواهد بود، خاطرنشان کرد: با وجود این، کمینه‌های دما به کمتر از نرمال کاهش خواهد یافت که این شرایط در برخی مناطق ویژه نیمه شرقی استان بیشتر است و هوا خنک‌تر خواهد بود و بی شک سرمازدگی در این مناطق خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هوا به ویژه در ساعات صبح و شب تا پایان آبان ماه خنک‌تر خواهد بود، به کشاورزان و دامداران توصیه کرد: سوخت مورد نیاز تأمین و تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت سرمازدگی گلخانه‌ها، محصولات کشاورزی و مرغداری‌ها انجام شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان درباره وضعیت آلودگی هوای اصفهان نیز ابراز داشت: با توجه به برودت و خنکی هوا به ویژه در ساعات اولیه روز شرایط غبارآلودگی و افزایش آلاینده‌های جوی در آبان وجود دارد اما اکنون وضعیت کیفی هوا و شدت آلودگی مشخص نیست.

حاجی بابایی با بیان اینکه شرایط برای افزایش غلظت آینده‌های جوی در آبان وجود دارد، خاطرنشان کرد: هواشناسی دو تا سه روز قبل از وقوع شرایط وارونگی و افزایش آلودگی درباره آن اطلاع رسانی و هشدار صادر خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع:خبرنگار مهر

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715