چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: دانشگاه
چاپ خبر
۱۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷

نماینده مردم اصفهان: انتصاب روسای جدید دانشگاه‌ها بر مبنای توجه به بخش نرم‌افزاری باشد

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به رشد سخت‌افزاری دانشگاه‌های اصفهان و ضرورت توجه به بخش‌های نرم‌افزاری گفت: دانشگاه‌های اصفهان، از نظر سخت‌افزاری رشد خوبی داشته و اکنون زمان آن است که به بخش‌های نرم‌افزاری توجه شود.

به گزارش ندای اصفهان،مهدی طغیانی با اشاره به شرایط دانشگاه‌های استان اصفهان و ضرورت توجه به این دانشگاه‌ها اظهار داشت: هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی جلسه و دیداری با وزیر علوم داشتیم که در این جلسه مسائل و مشکلات دانشگاه‌های اصفهان مطرح و مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با اشاره به رشد چشم‌گیر دانشگاه‌های اصفهان افزود: بحثی که در دیدار با وزیر علوم مطرح شد این بود که اغلب دانشگاه‌های بزرگ اصفهان، از نظر کالبدی و نیز از نظر سخت‌افزاری پیشرفت خوب و رشد چشم‌گیری در این سال‌ها داشته‌اند و ما در دوره جدید، باید گام‌های مهمی را در حوزه‌های نرم‌افزاری برداریم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: دانشگاه‌های مختلف اصفهان از جمله دانشگاه اصفهان، صنعتی اصفهان، هنر و غیره در زمینه سخت‌افزاری جایگاه‌های خوبی دارند و اکنون باید در پی پیشرفت‌های مختلف در حوزه نرم‌افزاری باشیم.

وی با اشاره به نصب روسای جدید در دانشگاه‌ها بیان کرد: در این جلسه و به دنبال این بحث، از وزیر علوم خواستم در انتخاب و نصب روسای جدید دانشگاه‌ها، توجه به بخش نرم‌افزاری نیز ملاک انتخاب قرار گرفته و کسانی برای ریاست دانشگاه ها انتخاب شوند که به این موضوع توجه داشته و برای آن ایده و برنامه دارند.

طغیانی با اشاره به لزوم تحول در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: به عنوان مثال دانشگاه‌های نسل سوم را دانشگاه‌های کارآفرین می‌دانند؛ دانشگاه‌های ما زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های خوبی دارد و باید روسایی که برای این دانشگاه‌ها انتخاب می‌شوند در پی تحول و ارتقای جایگاه دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی بوده و در راستای نزدیک کردن دانشگاه به معیارها و پارامترهای دانشگاه‌های کارآفرین تلاش کند.

بررسی مشکلات حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان اصفهان با حضور ضرغامی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین پیرامون دیدار خود با وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: هفته گذشته وزیر میراث فرهنگی میهمان مجلس و نمایندگان بودند که من نیز دیداری با وی داشته و پیرامون موضوعات مختلف از جمله ظرفیت‌های اصفهان در هر سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت‌وگو کردیم.

وی پیرامون مسائل مطرح شده در این دیدار گفت: من در این دیدار به آقای ضرغامی گفتم که اصفهان در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی که نزدیک به دویست رشته هنری در اصفهان داریم که برخی از آن‌ها در حال از بین رفتن است و باید برنامه‌ای برای این رشته‌ها که در حال فراموشی است تهیه شود و همچنین در زمینه گردشگری ظرفیت بسیار خوب و همچنین مشکلات زیادی دارد.‌‌

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از سفر وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اصفهان خبر داد و افزود: در دیدار هفته گذشته با وزیر میراث فرهنگی، از ایشان دعوت کردم که شخصا به استان اصفهان سفر کرده و از نزدیک شاهد مشکلات و ظرفیت‌های این استان باشد.

طغیانی پیرامون جزئیات سفر وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اصفهان تصریح کرد: وزیر میراث نسبت به سفر به اصفهان ابراز علاقه کرد و اظهار داشت که همین یکی دو هفته، به اصفهان سفر خواهد کرد و امیدوارم نخستین سفر شخصی وزیر میراث فرهنگی جدا از سفرهای همراه هیئت دولت، را ما میزبانی کنیم و بخشی از مشکلات را در همین سفر مطرح کرده و بازخورد بگیریم.

انتهای پیام/

تسنیم

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715