چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵

نمایندگان مجلس پاسخ می‌دهند؛ ماجرای محرمانه و امنیتی بودن اموال مسؤولان چیست؟

تعدادی از نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی به صورت پیامکی به سوالی درباره طرح مجلس درخصوص محرمانه بودن اموال مسؤولان که در فضای مجازی دست به دست می‌شود، پاسخ دادند.

به گزارش ندای اصفهان، احمد مقیمی دبیر جامعه مبلغین انقلاب اسلامی اصفهان با انتشار پستی اعلام کرد که درخصوص مطالبی که این روزها راجع به محرمانه بودن اموال مسؤولان در فضای مجازی دست به دست می‌شود، به صورت پیامکی از نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی سوال کرده است که ۷ نفر از این نمایندگان نیز پاسخ‌هایی داده‌اند و می‌توانید در ادامه پاسخ‌ها را بخوانید:

عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس: چون این هفته برای بازدید از مرزهای شمال غرب کشور از سوی کمیسیون امنیت مجلس مأموریت داشتم تا بروم و گزارشی تهیه کنم، لذا در مأموریت کاری بودم و در مجلس حضور نداشتم؛ البته موافق شفافیت اموال مسؤولان هستم.

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس: تا جایی که در جریان هستم به هیچ وجه چنین چیزی در مجلس یازدهم مطرح نبوده و نیست.

نه در صحن نه در کمیسیون‌ها چنین بحثی مطرح نشده و به نظر می‌رسد کاملاً جریان‌سازی رسانه‌ای است.

زهرا شیخی، نماینده مردم اصفهان در مجلس: مجلس مصوبه‌ای در خصوص محرمانه بودن اموال مسؤولین نداشته است.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس: در مجلس در این خصوص چیزی نشنیدم.

حسین محمدصالحی، فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس: مسؤولی که اموالظ امنیتی و محرمانه باشد، مسؤول نیست. مسؤولان نظام جمهوری اسلامی باید اموال و املاک با شفافیت اعلام شود و هرگونه طفره رفتن از بیان شفافیت اموال و املاک نشان‌دهنده شبهه‌ناک بودن آن است.

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس: یکی از طرح‌های خوب قانونی در حال تصویب در کمیسیون قضائی طرح رصد اموال مسؤولین در طول دوران خدمت و سفرهای خارجی آن‌ها است.

در بحث سامانه ثبت اموال یکی از قیودی که بحث شده و هنوز در مرحله کمیسیون است و به صحنه نیامده بحث رعایت ترتیبات امنیتی سامانه مذکور و رعایت مصوبات شورای عالی مجازی جهت جلوگیری از هک این سامانه است که در کمیسیون مورد تاکید بوده است.

سیدمسعود خاتمی نماینده مردم گلپایگان در مجلس: موضوع مربوط به آیین‌نامه اصل ۱۴۲ قانون اساسی است که در کمیسیون مطرح شده این نظر مجلس نیست. انصاف دهد نوشتند که در کمیسیون تصویب و احتمالاً در صحن هم تصویب می‌شود این‌طور نیست. انشاالله مخالفت مجلس را خواهید دید.

حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس نیز در این باره گفت: مصوبه‌ای تحت عنوان محرمانه بودن یا نبودن فهرست اموال مسؤولان در صحن علنی مجلس تصویب نشده است.

وی افزود: اصل موضوع این است که اصلاح قانونی در کمیسیون قضایی و حقوقی صورت گرفته و آن قانون برای بهتر اجرا شدن طرح شناسایی و رصد اموال مسؤولان اعم از منقول و غیرمنقول، ریالی، دلاری و… پیش بینی شده است و در این راستا ثبت اموال در سامانه‌ای صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715