چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴

کمال انسان در گرو داشتن امکانات نیست

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کمال انسان در رعایت حدود و تقوای الهی است، گفت: عدم وابستگی دنیایی و بریدن از تعلقات مادی ویژگی مهم آیت‌الله اشرفی اصفهانی بود.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در مراسم یادواره  ۳۲۵ شهید محله خوزان خمینی‌شهر اظهار کرد: شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی با محرومیت‌های ظاهری در زندگی عمر پربرکتی را  در دفاع از امام و انقلاب رقم زدند و در نهایت شهادت نصیب ایشان شد .

نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت:روحیه قوی ، ایمان سرشار، خلوص و زهد در زندگی،تعبد، تقید به دستورات دینی، تواضع در مقابل امام راحل، ترویج انقلاب اسلامی، حضور در جبهه‌های جنگ از ویژگی‌های مهم آیت‌الله اشرفی اصفهانی به‌عنوان  یک شخصیت بی‌نظیر بود .

وی بابیان اینکه زندگی ایشان برای همه ما درس عبرتی است، گفت: تجلیل از چنین شخصیتی برای اعلام هویت خود ماست .

مهدوی با اشاره به اینکه شهید آیت‌الله اشرفی افتخاری برای خمینی‌شهر محسوب می‌شوند، تصریح کرد: آیت‌الله اشرفی با وجود سن زیاد آرزوی شهادت را داشتند، مردم استان اصفهان و ملت ایران به وجود چنین  شخصیتی افتخار می‌کنند.

امام‌جمعه موقت اصفهان با اشاره  اینکه آیت‌الله اشرفی ده سال از عمر خود را در شهر کرمانشاه گذراندند، گفت: مردان بزرگ الهی محدود به یک سرزمین  خاص نیستند، امام راحل در پیام ارتحال ایشان فرمودند: چه سعادتمند است کسی که عمری  را در راه اسلام و تبلیغ دین گذراند و پایان عمر خود را با شهادت در راه خدا به اتمام رساند .

وی گفت: شهید آیت‌الله اشرفی در زمان تحصیل با کمترین امکانات و تجهیزات رفاهی حدود سی سال به تحصیل مشغول بودند و نکته مهم در این زمینه این است که امکانات به انسان کمال نمی‌دهد.

مهدوی عنوان کرد: کمال و رشد انسان در رعایت حدود و تقوای الهی است، این عدم وابستگی دنیایی و بریدن از تعلقات مادی ویژگی مهم آیت‌الله اشرفی اصفهانی بود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715