یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲

سهم اصفهانی‌ها از جوایز جشنواره کودک و نوجوان

درجشنوار کودک و نوجوان امسال ۱۳ فیلم با لوکیشن یا کارگردان اصفهانی در بخش‌های فیلم داستانی بلند، فیلم کوتاه داستانی، کروناروایت و پویانمایی کوتاه حضور داشتند و برگزیدگان هر یک از بخش در اختتامیه این جشنواره معرفی شدند.

به گزارش ندای اصفهان، در جشنوار کودک و نوجوان امسال ۱۳ فیلم با لوکیشن یا کارگردان اصفهانی در بخش‌های فیلم داستانی بلند، فیلم کوتاه داستانی، کروناروایت و پویانمایی کوتاه حضور داشتند.

از میان این ۱۳ فیلم، جایزه فیلم بلند داستانی به راز قلعه به کارگردانی کریم رناسیان، جایزه بهترین بازیگر کودک به آندیا یحیی‌پور برای بازی در فیلم میان صخره‌ها و جایزه ویژه هیأت داوران نیز به مختار عبداللهی کارگردان فیلم میان صخره‌ها رسید.

در بخش بین‌الملل، جایزه سیفژ، دیپلم افتخار و پروانه زرین به فیلم «یدو» ساخته «مهدی جعفری» اهدا شد و در بخش پویانمایی کوتاه، فیلم «مادربزرگ من ماتیلده» ساخته میگوئل آنایا بوریا از کشور مکزیک برنده دیپلم افتخار شد، دیپلم افتخار و پروانه زرین بخش فیلم کوتاه داستانی، به فیلم «سکوت رودخانه» ساخته فرانچسکا کانه‌پا از کشور پرو به جهت شیوه هیپنوتیزم‌کننده داستان.پردازی و شیوه منحصربه فرد تعلق گرفت.

دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی به «مرتضی نجفی» برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «یدو» اهدا شد. جایزه دیپلم افتخار دستاورد هنری برای موسیقی متن به «روهن روهن» برای فیلم «سوومی» ساخته امول وسانت‌گل از کشور هندوستان اهدا شد. دو دیپلم افتخار و پروانه زرین برای بهترین «دستاورد هنری کارگردانی» به «پدربزرگ من یک فضایی است» به کارگردانی دراژن ژارکوویچ (از کرواسی) و مارینا آندره‌ی اسکوپ (از بوسنی) اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر برای فیلم «محافظ برادر» ساخته «فرید کراهان» از کشور ترکیه اهدا شد که نماینده این کشور جایزه را دریافت کرد. دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان به «یاسین حبیب‌پور» برای فیلم «پسران دریا» از ایران اهدا شد. دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین فیلمنامه به فیلم «پسران دریا» از ایران نوشته «افشین هاشمی» و «حسین قاسمی‌جامی» رسید. دیپلم افتخار و پروانه زرین کارگردانی به «مهدی جعفری» برای فیلم «یدو» از ایران رسید.

دیپلم افتخار و پروانه زرین جایزه ویژه هیأت داوران به فیلم «لوسیا» ساخته «خوان پاتو» از کشور اسپانیا رسید. دیپلم افتخار و پروانه زرین برای جایزه داوران کودک و نوجوان به فیلم «پدربزرگ من یک فضایی است» به کارگردانی دراژن ژارکوویچ و مارینا آندره‌ی اسکوپ تعلق گرفت. پروانه زرین بهترین فیلم بخش بین‌الملل  به «محمدرضا مصباح» تهیه‌کننده فیلم «یدو» اهدا شد.

در بخش جوائز ویژه دبیر جشنواره، دیپلم افتخار بهترین فیلم کرونا روایت  به ایلیا رمضانی برای فیلم «فضای زندگی» اهداشد. دیپلم افتخار بداعت و نوآوری به «حبیب احمدزاده» کارگردان فیلم «داستان‌های هزار و یک روز؛ افسانه بُناسان و غول چراغ جادو» تعلق گرفت. «بهروز مفید» کارگردان فیلم «بام‌بالا» دیپلم افتخار بخش کسب و کار و ترغیب مخاطبان کودک و نوجوان را دریافت کرد.

دیپلم افتخار بهترین فیلم در ارائه تصویری متفاوت از نوجوانان خطه سیستان و بلوچستان به حسین ریگی کارگردان «لیپار» اهدا شد. جوائز بخش ملی: در بخش «وب‌سری»، «فریاد بیات» برای فیلم «آشمچز- یک اشتباه دیجیتالی» دیپلم افتخار را به دست آورد. دیپلم افتخار بهترین فیلم‌ پویانمایی کوتاه به فهیمه قبادی کارگردان فیلم «آی‌دی»  اهدا شد.

پروانه زرین بهترین فیلم‌ داستانی کوتاه  به «متین رکن» کارگردان فیلم «منم سمیرا» اهدا شد. «راز قلعه» به کارگردانی «کریم رناسیان» دیپلم افتخار و لوح زرین بهترین فیلم بلند داستانی را به خود اختصاص داد. دیپلم افتخار جایزه «شهید بهنام محمدی» را به «نبی قلی‌زاده» کارگردان فیلم «پسرم رسول» اهدا شد.

پروانه زرین بهترین دستاورد فنی به «مسعود ‌سخاوت‌دوست» سازنده موسیقی متن فیلم «لیپار» اهدا شد. دیپلم افتخار جایزه «زاون قوکاسیان» را به فیلم «بام‌بالا» اهدا کرد. پروانه زرین بهترین بازیگر کودک را به «آندیا یحیی‌پور» برای بازی در فیلم «میان صخره‌ها» اهدا شد.

دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین فیلمنامه به «امیر محمد عبدی» نویسنده فیلم «بام‌بالا» رسید. فیلم «لیپار» ساخته «حسین ریگی» دیپلم افتخار و پروانه زرین بخش کارگردانی را دریافت کرد. دیپلم افتخار و پروانه زرین ویژه هیأت داوران به «مختار عبدالهی» کارگردان فیلم «میان صخره‌ها» رسید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715