سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴

آخرین اقدامات برای طرح جهش تولید مسکن در اصفهان

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در جلسه شورای مسکن مصوب شد حداکثر تا ۱۵ روز آینده فرمانداران و شهرداران در سطح شهرهای مختلف اراضی مورد نیاز برای طرح جهش تولید مسکن را شناسایی کنند.

به گزارش ندای اصفهان،علیرضا قاری‌قرآن در خصوص مباحث مطرح شده در هشتاد و چهارمین جلسه شورای مسکن استان اظهار کرد: در این جلسه عمده مباحث پیرامون قانون جهش تولید مسکن بود که اخیراً این قانون توسط مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: قانون جهش تولید شامل پنج فصل (تامین منابع مالی، تأمین زمین، تأمین مصالح ساختمانی، تأمین خدمات ساختمانی و سایر موارد) بوده که در رابطه با برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون واحد مسکونی بصورت سالانه است.

وی با بیان اینکه دولت مصمم است در افق چهارساله و در قالب این قانون تولید چهار میلیون مسکن را در کشور عملی سازد، اذعان داشت: تولید این واحدها در بخش‌های مختلف شامل تولید ۲۰۰ هزار واحد مسکونی توسط مردم در داخل شهرها و مراکز استان‌ها، حدود ۱۷۰ هزار واحد در بافت‌فرسوده در قالب بهسازی یا تبدیل به ساخت و ساز جدید با ارائه تسهیلات توسط دولت، حدود ۲۰۰ هزار واحد مربوط به بخش روستاها و مابقی آن توسط مجموعه دولت با تخصیص زمین و ارائه تسهیلات مورد نیاز  انجام می‌پذیرد.

قاری‌قرآن بیان داشت: براین اساس نقش اصلی دولت در راستای تولید مسکن از طریق تامین زمین و ایجاد تسهیلات برای مردم ایفا می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص فرآیند اجرای این طرح عنوان کرد: افرادی که در فرآیند طرح جهش تولید مسکن قرار می‌گیرند در مرحله اول باید احراز شرایط شوند که فاقد مسکن بودن، عدم استفاده از امکانات مسکن، سکونت حداقل ۵ سال در آن محل به عنوان شرایط اصلی است که پس از آن بر روی زمینی که دولت تامین کرده و با تسهیلات در نظر گرفته شده وارد مرحله ساخت و ساز می‌شوند.

وی گفت: در قانون جهش تولید مسکن دستگاه‌های خدمات‌رسان مکلف شدند فقط حق انشعاب دریافت کنند و هزینه اضافه‌ دیگری از مردم گرفته نشود همچنین زمین بصورت کاملاً رایگان در اختیار این طرح قرار داده می‌شود.

قاری‌قرآن افرود: زمین‌های دولتی در سطح استان و شهر شناسایی، از دستگاه اجرایی که این اراضی را استفاده نکرده است دریافت و در اختیار این طرح برای تامین مسکن قرار داده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: در جلسه شورای مسکن مصوب شد حداکثر تا ۱۵ روز آینده فرمانداران و شهرداران در سطح شهرهای مختلف این اراضی را احصاء کرده چرا که در قانون صراحتاً بیان شده است که اگر دستگاه اجرایی دارای زمین مازادی بود که خود تحویل ندهد ظرف مدت دو ماه اداره دارایی و اداره ثبت مکلف هستند که زمین را به نام راه وشهرسازی منتقل کنند تا وارد مرحله واگذاری جهت تولید مسکن شود.

وی گفت: برنامه‌ای که پیش‌بینی شده برای استان اصفهان به این صورت است که ما در طول چهار سال چیزی حدود ۱۳۰ هزار واحد نیاز به تولید مسکن داریم و بر همین اساس باید یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار تامین زمین شود‌.

قاری‌قرآن بیان داشت: دیدگاه ما این است که تا جایی که امکان‌پذیر باشد در قالب این طرح به بافت‌فرسوده شهرها ورود کرده که مسلماً شهرداری اصفهان نیز مکلف هست در این راستا قدم‌های جدی بردارد.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715