سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۲

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان: صددرصد شهرهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای توزیع مناسب گاز در استان اصفهان، گفت: صددرصد شهرهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

به گزارش ندای اصفهان، سید مصطفی علوی امروز در نشست خبری تبیین گاز استان اصفهان گفت: در زمان حاضر با بهره‌گیری از کارشناسان و متخصصان در پنج خط انتقال گاز در اصفهان، ۱۷۰ ایستگاه، ۲۷هزار کیلومتر شبکه گاز رسانی استان و بیش از یک هزار ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ تلاش مجموعه مدیریت شرکت گاز استان انتقال و توزیع مناسب و با کیفیت گاز در استان است.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ادامه داد: یک میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک و بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مصرف کننده در استان وجود دارد و بیش از یک میلیون ۱۸۰ هزار علمک توسط شرکت گاز در استان نصب شده است.
وی خاطر نشان کرد: ۶۲ شهرک صنعتی و ۱۰ هزار واحد صنعتی از نعمت گاز طبیعی برخوردارند، ۱۶۲ واحد سی‌ان‌جی در استان به ۱۰۰ هزار خودرو امکان گازرسانی دارند و در شبانه روز ۲۰ میلیون متر مکعب توسط ۲ پالایشگاه گاز مصرف می‌شود.
علوی اظهار کرد: سالانه ۲۲ میلیارد متر مکعب در سال مصرف می‌شود که به طور میانگین ۵۸ میلیون متر مکعب مصرف شبانه‌روز است، و در مجموع خانوارهای شهری ۶.۴ متر مکعب و روستایی ۶.۸ متر مکعب در شبانه روز مصرف دارند که مناسب نیست.
وی تصریح کرد: مصرف متوسط استان ۵۸ میلیون متر مکعب در شبانه‌روز است که ۳۶ درصد خانگی و ۶۴ درصد صنعتی در نیمه اول سال و ۵۹ درصد خانگی و ۶۱درصد صنعتی در نیمه دوم سال مصرف دارند.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر شهرهای ما شهرهای سبز است، افزود: ۱۱۲ شهر معادل صد در صد خانوارهای شهری و یک‌هزار ۶۰ روستای استان معادل ۹۹ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردارند.
وی گفت: در شرق اصفهان خط امثال لوله وجود نداشت و براساس مصوبه هیات مدیره این بخش به وسیله سی‌ان‌جی گاز رسانی شد که در شبانه‌روز ۱۲۰ هزار متر مکعب گاز از طریق ۲۷ تریلی به این مناطق گازرسانی شد.
علوی تاکید کرد: سهامداران شرکت ملی گاز، کارکنان، مشتریان، توزیع کنندگان کلیدی، جامعه اعم از دولت، بانک‌ها، مردم، محیط زیست و منابع ملی، ذی‌نفعان کلیدی شرکت گاز هستند که لازم است آنها هم در خصوص حفظ شبکه گازرسانی استان اهتمام ویژه داشته باشند.
استفاده غیرمجاز و برداشت‌های غیرقانونی، استفاده از وسایل غیراستاندارد و پرمصرف، عدم توسعه فرهنگ مصرف بهینه، عدم توجه به الزامات قانونی توسط مصرف‌کنندگان از مهمترین چالش‌هایی که در برخی نقاط موجب بهم خوردن تعادل در شبکه توزیع گاز استان می‌شود.
بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان طلب‌های شرکت گاز از مشتریان خود است که بخش عمده آن مربوط به صنایع گاز استان است، البته اهتمام برای دریافت این هزینه وجود دارد و از طریق رایزنی‌ها و تعاملات دنبال دریافت این مطالبات هستیم و بخشی محقق شده است ولی بخشی به واسطه برخی مشکلات صنایع در حال پیگیری است.

***
معاون مهندسی و اجرای شرکت گاز استان اصفهان نیز در این نشست در خصوص گازرسانی به شرق اصفهان، گفت: با توجه به درخواست‌های مردم منطقه طراحی انتقال گاز به ۲ روستای جدید ابراهیم آباد و جعفر آباد انجام شده است و تا پایان سال مراحل اخذ پیمانکار انجام و بهار سال آینده از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
محمدرضا حسن‌پور افزود: البته در عین حال طرح‌هایی برای انتقال گاز طبیعی به منطقه شرق اصفهان دنبال می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715