یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰

تبدیل ایران به قطب تولید کننده لوازم خانگی/ به صادرات فکر می‌کنیم

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: دستور هوشمندانه و به موقع رهبر معظم انقلاب باعث می‌شود که به قطب اساسی تولید کننده لوازم خانگی تبدیل شویم و این موضوع در عرصه صنعتی و های‌تک، دورنمای بسیار خوبی برای کشور است.

به گزارش ندای اصفهان،ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ممنوعیت ورود کالاهای کره‌ای به کشور اظهار داشت: نزدیک به ۴ سال پیش شاهد بودیم که با تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه آمریکا، لوازم خانگی کره جنوبی که ۲ برند ال‌جی و سامسونگ را شامل می‌شود، ۷۰ درصد بازار ایران را در دست گرفته بود اما به‌طور ناگهانی و بدون هیچ هماهنگی، بر اساس تحریم‌ها به حرف آمریکایی‌ها گوش دادند و بازاری که۷۰ درصد از آن را در دست داشتند، خالی کردند و از ایران رفتند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در یک اقدام جهادی شبانه‌روزی، تولیدکنندگان داخلی ورق را برگرداندند و در مدت ۳ سال، علیرغم فشارهایی که به دلیل افزایش قیمت لوازم خانگی به مردم آمد،‌ با هزار و ۵۰۰ کارخانه تولید کننده لوازم خانگی، بازار به‌دست لوازم خانگی ایرانی افتاد.

وی تأکید کرد: با همت جهادگونه ۳ ساله تولیدکنندگان لوازم خانگی و حمایت‌‌های کم‌ و بیش مسؤولان مربوطه، این تولیدکنندگان امروز مصداق خنثی‌سازی در زمینه تحریم‌ها هستند.

ابوترابی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌مان این است که امسال به ۱۰۰ درصد تولید داخلی برسیم و حتی نگاه‌مان صادرات به کشورهای همسایه‌است؛ ما به‌عنوان وارد کننده در کم‌تر از ۴ سال با نگاه جهادی به صادرات لوازم خانگی فکر می‌کنیم.

شرط بازگشت شرکت‌های کره‌ای عودت پول‌های ایران است

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: موردی که رهبر معظم انقلاب ممنوع کردند در شرایطی بود که در اوج بی‌انصافی و نامردی شرکت‌های کره‌ای از ایران رفتند؛ اگر این شرکت‌ها قصد بازگشت داشته باشند به راحتی نیست زیرا خودمان تولید کننده خوبی شدیم و تا پول‌هایمان را ندهند اجازه بازگشت نمی‌دهیم.

وی درخصوص دستور رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: دستور هوشمندانه و به موقع رهبر معظم انقلاب باعث می‌شود که به قطب اساسی تولید کننده لوازم خانگی تبدیل شویم و این موضوع در عرصه صنعتی و های‌تک، دورنمای بسیار خوبی برای کشور است.

ابوترابی در انتها عنوان کرد: امروز تولید کنندگان‌مان در حال رسیدن به مرحله طراحی، فناوری و کارهای ابتکاری در لوازم خانگی هستند و اگر از این موضوع حمایت کنیم یکی از صادرات آینده ایران همین مورد خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715