جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵

اوج شور و شیدایی عاشقان اهل بیت پیامبر در مسیر گلستان شهدای اصفهان

امروز گلستان شهدای اصفهان میزبان جمعیت بسیاری از عزاداران حسینی است، اصفهانی‌ها سوگوار شهادت سالار شهیدان و یاران با وفایش در اربعین حسینی هستند و حضور گسترده مردم درمراسم دلداگان حسینی و جاماندگان اربعین چشم همگان را خیره می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان،اربعین چله عزای حسین است، چهل روزگی به خون غلتیدن حضرت اباعبدلله الحسین(ع) و یاران کربلایی ایشان است. در این چهل روز چه مصیبت‌ها و مرارت‌هایی که بر خاندان پیامبر نگذشت و امروز به خاطر شرایط کرونایی سیل سوگواران آل الله اصفهانی خودشان را به جای کربلا به گلستان شهدا رساندند تا علم مظلومیت سرور شهیدان بر تارک جهان در اهتزاز باشد و بشریت را به سوی نور اشارت کند.

پس از چهل روز سوختن در شمع جان پس از چهل روز دلهره آمدن یا نیامدن، پای پیاده در دل جاده طی طریق کردن دل‌های سوخته شیعیان به اربعین امام حسین و یاران باوفایش رسیده و اصفهان غرق در حزن و ماتم است. امسال عزاداران ارباب به جای زیارت کربلا به زیارت شهدا آمدند. بیش از 1400 سال است که اربعین سالار شهیدان آمده و گذشته اما دهه معاصر شرایط متفاوتی را نشان می‌دهد.

اربعین حسینی نمایشی بی همتا از شوری عقلانی و شعوری دینی است که می‌تواند درمانی بر دردهای جهان اسلام و عاملی موثر برای معرفی اسلام حقیقی به جهان باشد بنابراین مردم عزادار حسینی از هر کجای اصفهان خود را به گلستان شهدا رساندند و در عشق پیمایی جاماندگان اربعین شرکت کردند. از صبح زود آنها در این راه پا نهادند و ساعت به ساعت به جمعیت مشتاقان و راهپیمایان افزوده می‌شود، خودشان را به گلستان شهدا می‌رسانند تا عرض ارادتی به امام حسین(ع)،حضرت ابولفضل و شهدا داشته باشند.

 امروز گلستان شهدای اصفهان میزبان جمعیت بسیاری از عزاداران حسینی است. اصفهانی‌ها سوگوار شهادت سالار شهیدان و یاران با وفایش در اربعین حسینی هستند و حضور گسترده مردم درمراسم دلداگان حسینی و جاماندگان اربعین چشم همگان را خیره می‌کند.

در این روز چه دعایی بهتر از اینکه اربعین سال بعد شیعیان پشت سر امام خود به کربلا بیایند، به امید تعجیل در ظهور امام زمان ارواحنا فدا.

انتهای پیام/

تسنیم

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715