سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴

رژیم صهیونیستی ۵۰هزار دز واکسن فاسد تحویل غزه داد

وزارت بهداشت غزه از تحویل ۵۰هزار دز واکسن فاسدشده توسط رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، وزارت بهداشت غزه روز دوشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی باعث شده است این وزارت‌خانه 50 هزار دُز واکسن کرونا «اسپوتنیک لایت» را از بین ببرد.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز پنجشنبه، 50 هزار دز واکسن اسپوتنیک لایت از انبارهای وزارت بهداشت رام‌الله از راه گذرگاه «کرم ابوسالم» (تحت کنترل رژیم صهیونیستی) وارد نوار غزه شدند.

در این بیانیه آمده است: واکسن‌های کرونا به‌منظور تأیید ایمنی و مطمئن شدن از کیفیت مورد بررسی قرار گرفتند که پس از بررسی‌ها مشخص شد این محموله آسیب دیده است و قابل مصرف نیست؛ چراکه تاریخ مصرف آن‌ها به اتمام رسیده است.

وزارت بهداشت غزه در ادامه افزود: از آنجا که طی اقداماتی سخت‌گیرانه واکسن‌ها مورد آزمایش و بررسی قرار می‌گیرند تصمیم گرفته شد که مطابق با راهنمای واکسن‌ها تمام این پنجاه هزار دز از بین برده شود.

این وزارتخانه همچنین رژیم صهیونیستی را مسئول فاسد شدن واکسن‌های کرونا دانست و اعلام کرد که این رژیم مانع از رسیدن واکسن‌ها در زمان مورد نیاز شد و آنها را برای ساعات طولانی در شرایط نامناسب حمل‌ونقل رها کرده است که این اقدامات منجر به خراب شدن واکسن‌ها شده است.

وزارت بهداشت غزه از همه مقامات مربوطه خواست مقادیر اضافی و کافی واکسن را تهیه و ورود فوری آنها را تضمین کنند.
این وزارتخانه در بیانیه‌ای کوتاه و جداگانه اعلام کرد که 93 درصد از افرادی که در موج سوم ویروس کرونا جان خود را ازدست داده‌اند، هیچ نوع واکسیناسیونی دریافت نکرده‌اند.

پیش از این نیز رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که کابینه جدید این رژیم قصد دارد واکسن‌های کرونای خود را که نزدیک به فاسد شدن هستند، به تشکیلات خودگردان فلسطین بدهد. تل‌آویو قصد داشت حدود 1 تا 1.4 میلیون دُز واکسن‌های کرونای شرکت فایزر را که به‌زودی منقضی می‌شوند، برای تطهیر چهره خود به فلسطینی‌ها اهدا کند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت غزه مجموع افرادی که در غزه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند به 1228 نفر رسیده است و 147368 نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715