جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
برخی امروز قصد دارند "مبارزه با استکبار" را تبدیل به "اعتدال" کنند
 مصلحی: “تحریف” آغازی بر سناریوی تغییر نظام و ارزش‌ها انقلاب اسلامی است   

وزیر سابق اطلاعات ریل‌گذاری سیاسی جدید از سوی برخی افراد و جریانات با هدف عدول از اندیشه‌های امام(ره) را به‌عنوان هدف دشمنان اسلام دانست وگفت: در اصطلاحات سیاسی تغییراتی انجام شده که قصد دارند گفتمان جدید که در مسیر تحریفی قرار می‌گیرد به وجود آورند.

به گزارشندای اصفهان، حجت‌الاسلام‌ والملسمین حیدر مصلحی در گردهمایی سیاسی که صبح امروز در سالن شهدا سپاه امام حسن مجتبی(ع) باحضور مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه البرز، معاونان، مدیران و جمعی از پایوران برگزار شد، ضمن اشاره به مسائل سیاسی روز دنیا درباره شباهت فعالیت‌های دشمن با دشمنی‌های علیه اسلام در زمان حکومت امام علی(ع) اظهار داشت: در آن زمان نیز دشمنان اسلام در قالب جنگ نرم برای ضربه به اسلام جلو آمدند و امام(ره) نیز از اسلام آمریکایی به اسلام ابوسفیان یاد کردند.

وی افزود: دشمنان اسلام اهداف کلان بسیاری را دنبال می‌کنند که حساسیت‌سنجی اسلام از جمله این اهداف است چراکه دشمن اقدامات خود را براساس همین حساسیت‌سنجی‌ها انجام می‌دهد.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به حضور گسترده ملت ایران در تشییع شهدای غواص در تهران عنوان کرد: این حضور گسترده مردم تمامی تشکیلات از قبل طراحی شده امریکا را برهم زد.

خواسته ملت عزت و قدرتی است که از راه شهدا به‌دست می‌آید

وی درباره اهمیت شعار سال که توسط مقام معظم رهبری عنوان شد گفت: همدلی و همزبانی یک طرفه نیست بلکه دولت باید توجه کند که مردم چه می‌خواهند و این درحالی است که مردم با حضور خود در مراسم تشییع شهدای غواص خواسته‌های خود را که ادامه دادن راه شهدا است بازگو کردند.

مصلحی ریل‌گذاری سیاسی جدید از سوی برخی افراد و جریانات با هدف عدول از اندیشه‌های امام(ره) را به‌عنوان دومین هدف دشمنان اسلام دانست و گفت: در اصطلاحات سیاسی تغییراتی انجام شده که قصد دارند گفتمان جدید که در مسیر تحریفی قرار می‌گیرد به‌ وجود آورند و مبارزه با استکبار را تبدیل به اعتدال کنند.

وزیر سابق اطلاعات به سومین هدف دشمنان اسلام اشاره کرد و گفت: تحریف، آغازی بر سناریوی تغییر نظام و ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است که خود از دیگر اهداف دشمن علیه اسلام به‌شمار می‌رود.

هدف بعدی دشمن تحریف و استحاله نظام جمهوری اسلامی است

وزیر سابق اطلاعات درباره شیعه انگلیسی تصریح کرد: این شیعه همان شیعه صهیونیستی است و به دنبال جداسازی دین از سیاست است. یکی از اهدافش جایگزینی شورای رهبری به جای رهبری است که خود یکی از نتایج جنگ نرم دشمن علیه ایران محسوب می‌شود.

مصلحی از ایجاد تردید در گفتمان اسلام ناب برای نسل جدید انقلاب به عنوان پنجمین هدف دشمن یاد کرد و گفت: آن ها در تلاش هستند که نسل جدید را با یکسری سئوالات مواجه کنند که مسئولان نظام موظفند به تبیین انقلاب اسلامی بپردازند و نسل جدید نیز باید متوجه باشد که اصل و لوازم نظام چیست.

وی به مراحلی که پروژه تحریف طی کرده است، اشاره کرد و گفت: این مراحل بعد از رحلت امام(ره) شکل گرفت که تفکر سازندگی و از شروع دوره سازندگی موضوع تحریف آغاز شد؛ از همان زمان نیز هشدارهای مقام معظم رهبری درباره مسائل فرهنگی شروع شد.

وزیر اطلاعات دولت دهم، دوره اصلاحات را دومین مرحله طی شده پروژه تحریف دانست و عنوان کرد: در این دوره نفی و انکار اندیشه‌های امام(ره) و اسلام ناب، نفی ساختار کارآمدی جمهوری اسلامی و تلاش برای تعریف انحرافی از ولایت مطلقه فقیه اتفاقاتی بود که در این دوره گذشت.

وی به سومین مرحله اشاره کرد و افزود: دوران فتنه سومین مرحله است. در فتنه ۸۸ اهانت‌ها و بی احترامی‌های بسیار در قالب کینه‌توزی نسبت به امام(ره) و مقام معظم رهبری صورت گرفت.

وزیر سابق اطلاعات تاکید کرد: ستیز و معارضه با اصول مکتب امام از جمله موضوع فلسطین و ولایت مطلقه فقیه از دیگر مراحلی است که دو سال آخر دولت دهم گروهی جمع شدند و با دیدگان انحرافی مسیر را دنبال می‌کردند که خود عقبه پایداری نداشتند.

وی درباره چارچوب فعلی دشمن برای مقابله با نظام گفت: القاء ضرورت کنار آمدن دنیا با کدخدا از چارچوب‌های فعلی دشمن علیه نظام اسلامی است که روزنامه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای بسیاری در این باره فعالیت می‌کنند.

وزیر اطلاعات دولت دهم ایجاد اشتباه محاسباتی برای برخی مسئولان را به‌عنوان یکی دیگر از چارچوب‌های فعلی دشمن عنوان کرد و افزود: یکی از اقدامات سنگینی است که در حال رخ‌دادن است و کار را به سمتی می‌برد که می‌بینید موضوع منا پیش آمده ولی دریغ از یک “تو” گفتن به دولت آل سعود، ولی در داخل کشور با خودی به خوبی رفتار نمی‌شود و نادیده گرفته می‌شود.

وی افزود: دشمن در تلاش است نسبت به فرسایش ظرفیت‌های نظام در داخل و خارج اقدام کند که به صورت فرسایشی قصد نابودی آن ها را دارد و به طول انجامیدن موضوع برجام تا دوسال از نمونه‌های این فرسایش است.

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به چهارمین چارچوب فعلی دشمن برای مقابله با نظام گفت: پیوند زدن مشکلات معیشتی مردم به جهت گیری‌های سیاست خارجی از جمله این چارچوب است درحالی که تنها ۱۵ الی ۲۰ درصد مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم مربوط به تحریم‌هاست و ۸۰ درصد مابقی مربوط به نقدینگی در کشور است چراکه همین نقدینگی بلای جان کشور شده در صورتیکه اگر به آن توجه شود به عنوان فرصتی برای حل مشکلات اقتصادی است.

عزت با نفوذناپذیری به دست می‌آید

وی درباره موضوع نفوذ دشمن به داخل کشور گفت: موضوع نفوذ شامل دو بحث داخلی و خارجی می‌شود که عقبه قرآنی بسیار قوی دارد و دریایی از معارف درباره نفوذ نیز وجود دارد و دشمن در تمامی زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی وارد می‌شود.

مصلحی در ارتباط با نفوذ اقتصادی دشمن عنوان کرد: تا به حال هیچ تحریمی برداشته نشده و مسیر ورود کالاهای غربی از راه تجارت و بازرگانی به داخل کشور باز است در صورتیکه دشمن هستی انسان‌ها را به چیزی که بتوانند زمین‌شان بزند، گره می‌زند.

وی به نفوذ اجتماعی دشمن اشاره‌ای داشت و گفت: با راه‌اندازی توریسم و اختلاط دختران و پسران در دانشگاه‌ها که همه طراحی شده از سوی امریکاست قصد در تغییر ذائقه‌ها، سلایق و ایجاد شکاف اجتماعی در ایران را دارند.

وزیر اطلاعات دولت دهم نفوذ سیاسی دشمن به داخل کشور را مهم دانست و گفت: دشمن با طراحی‌هایی که دارد نسبت به فعال کردن و وارد کردن افراد با سابقه‌ای سفید که حتی شورای نگهبان نیز توان کشف آن‌ها را ندارد در تلاش است به لحاظ سیاسی به داخل کشور نفوذ کند؛ همانطور که در فتنه ۸۸ تمامی افراد سفارت انگلیس که حدود ۲۵۰ نفر بودند به اقصی نقاط کشور اعزام شدند و فقط به دنبال خواص سیاسی می‌رفتند.

وی دانشگاه‌ها را از منابع نفوذ فرهنگی دشمن دانست و عنوان کرد: دانشگاه‌های امریکایی به بهانه‌های مختلفی همچون طرح‌های علمی، ارائه مقاله و همچنین کار روی موضوعات و پروژه‌های متفاوت با بهره‌گیری از نخبگان و رسانه‌های داخلی و برگزاری کنسرت‌ها قصد نفوذ در فرهنگ ما را دارند و به دنبال استحاله و سلطه فرهنگی هستند.

مصلحی از نفوذ امنیتی به عنوان یکی دیگر از منابع نفوذ دشمن به داخل کشور یاد کرد و گفت: از طریق کاهش حساسیت‌های امنیتی اقدام می‌کنند که در صورت از بین رفتن مسائل امنیتی ممکن است دشمن به داخل نفوذ پیدا می‌کند و هدفش از بین بردن این حساسیت‌ها است که نتیجه‌اش خنثی سازی توان امنیتی نظام است.

وزیر سابق اطلاعات تصریح کرد: مسائلی که مطرح شد به جهت تبیین و افزایش در جدیت انجام وظایف پاسداری در جهت حفظ و پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز