یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۹

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

همه خبرنگاران باید بیمه شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: واکسیناسیون اصحاب فرهنگ و هنر کمک خواهد کرد به زودی بازگشایی اماکن فرهنگی و هنری را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم.

به گزارش ندای اصفهان، محمد مهدی اسماعیلی عصر دوشنبه در سفر به اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اصفهان از جمله مهم‌ترین شهرها در حوزه فرهنگ و هنر ایران است و ما حتماً در حوزه مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بایستی با هنرمندان و اصحاب فرهنگ این شهر ارتباط بگیریم در همین راستا از اداره کل ارشاد استان خواستم که این برنامه‌ها را تعبیه کنند و در حوزه کارهای جاری از این ظرفیت‌های بزرگ استفاده شود.

وی افزود: ما در کل کشور این نگاه را داریم که از همه ظرفیت‌های عمومی حوزه فرهنگ و هنر استفاده کنیم، زیرا انقلاب اسلامی ما یک انقلاب فرهنگی است و تاریخ پرعظمت کشور ما نیز پر از حوادث فرهنگی و هنری است که هر کدام نقطه عطف حوزه فرهنگ و هنر ایران است و ما از این پتانسیل استفاده خواهیم کرد و تلاش خواهیم کرد یک دوره مشعشع برای فرهنگ و هنر کشور رقم بزنیم.

بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر به ستاد ملی کرونا می‌رود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: برای ساختن این چهار سال تمام مقدمات لازم را ایجاد کردیم، از جمله این مقدمات این است که ما از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در این شرایط حمایت کنیم، شرایط کرونایی که بسیار سخت است و ما باید از این افراد حمایت کنیم، حمایتی که به زبان نیست و به عمل و کار است و انشاالله بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر به زودی به دولت و ستاد کرونا ارائه خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: این بسته شامل بحث‌های تسهیلاتی، بلاعوض یا سودهای در نظر گرفته شده است و اعداد خوبی را از طریق صندوق هنر و شبکه بانکی کشور پیش‌بینی کردیم که بتوانیم این وام‌ها انجام شود و بتوانیم حمایت‌های مؤثری را حتی کم انجام دهیم، زیرا این حوزه نیاز به کمک دارد، ما فکر نمی‌کردیم کرونا همینطور تداوم داشته باشد و اغلب در برنامه ریزی‌های عمومی کشور تصور این بود که از اواسط سال ۱۴۰۰ امور عادی شود.

اسماعیلی تصریح کرد: به هر دلیل در سال ۱۴۰۰ نیز شرایط عادی نشده است، از همین جهت ما باید بتوانیم این شرایط حمایتی را ادامه دهیم تا حتماً ادامه نیز خواهد یافت و دولت مصمم است که از اصحاب فرهنگ و هنر کشور حمایت کند، واکسیناسیون این افراد در همه کشور از امروز شروع شده و در طی روزهای آینده تلاش خواهد شد همه کسانی که کارت هنری دارند که در سامانه ثبت شده بتوانند از این واکسن استفاده کنند.

اماکن فرهنگی و هنری با واکسیناسیون باز می‌شود

وی تاکید کرد: واکسیناسیون اصحاب فرهنگ و هنر کمک خواهد کرد به زودی بازگشایی اماکن فرهنگی و هنری را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم، صندوق فرهنگ نیز به فعالیت خود برای کمک به اصحاب فرهنگ و هنر ادامه می‌دهد و عضویت جدید نیز به زودی انجام می‌شود زیرا نمی‌خواهیم فضا را محدود کنیم و چتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بالای سر همه اصحاب فرهنگ و هنر خواهد بود و امیدواریم یک حمایت همه جانبه داشته باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بیمه خبرنگاری برخی افراد غیر مرتبط با این حوزه تصریح کرد: مؤسسات فرهنگی و هنری نسبت به روزنامه‌ها عوامل و دست اندرکاران انسانی بسیاری دارند که نمی‌خواهم بدبینانه به آن نگاه کنم، اما یک مجموعه عوامل پشتیبانی را نیز می‌خواهد و به همین دلیل نمی‌توانیم یک تیغ تیز بکشیم که فقط چه کسانی بیمه شوند.

وی تاکید کرد: همه خبرنگاران باید بیمه شوند و بخش‌هایی که به به روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها مرتبط است و در کنار آنها نیز هستند باید پوشش بیمه داده شوند و کسانی که واقعاً در این حوزه ارتباط دارند باید زیر چتر حمایتی قرار بگیرند اما بحث بیمه خبرنگاران از جمله تکلیفات مهم رسانه‌ای ما بوده است و عکاسان و خبرنگاران و فیلم برداران نیز بتوانند از این حوزه استفاده کنند.

اسماعیلی در خصوص لزوم تمرکز زدایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش ما تمرکز زدایی از تهران است، الان بسیاری از تولیدات فرهنگی در تهران انجام می‌شود که این موضوع باعث ایجاد لزوم برای تمرکز زدایی است، همچنین همه تلاش ما در ادارات فرهنگی استان‌ها استفاده از بانوان در تولیدات رسانه‌ای است که این به عنوان یک سیاست جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ کردیم.

انتهای پیام/

منبع: مهر

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715