سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴

همه گزینه‌های شهرداری اصفهان افراد شاخص و توانمند بودند/ از همه ظرفیت‌ها استفاده شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امید است در آینده از ظرفیت همه گزینه‌های مطرح شده برای شهرداری، استفاده شود؛ برخی برای مسؤولیت‌های ملی یا استانی در شهرهای دیگر مطرح بودند و امید است که هرجا مشغول به کار شدند مثمر ثمر باشند.

به گزارش ندای اصفهان،محمد نورصالحی صبح امروز در ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که به جهت انتخاب شهردار اصفهان برگزار شد، با گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند، اظهار داشت: خوشحالیم که مجلس با رأی قاطع از دولت مردمی حمایت خود را نشان داد، امید است این دولت با حمایت همه مردم هرچه زودتر کار خود را آغاز کند که البته طبق آنچه مشاهده کردیم کار خود را هم شروع کردند و همان روز گذشته در محل کار خود حاضر شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مردم به فعالیت این دولت امید بستند، امید است که دولت آیت‌الله رئیسی در همه عرصه‌ها موفق شوند و برای ایشان آرزوی توفیق داریم و هر اقدامی که به عنوان شهروند یا شورای شهر اصفهان از دستمان برمی‌آید در خدمت آن‌ها هستیم.

استاندار آینده اصفهان مشکلات استان را مورد توجه قرار دهد

وی تصریح کرد: البته ما نیز انتظارات خود را به عنوان اعضای شورای شهر اصفهان مطرح می‌کنیم، امید است با انتخاب استانداری فداکار، بومی، مردمی، خدوم و وقت‌گذار بتوانند مشکلات استان اصفهان را نیز مورد توجه قرار دهند و حل کنند.

نورصالحی خاطرنشان کرد: به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با استاندار منتخب کمال همکاری را خواهیم داشت تا مشکلات استان از جمله مشکلات آب و مشکلات زیست‌محیطی دست در دست یکدیگر با حمایت دولت مرتفع شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به روز کارمند اظهار کرد: به همه کارمندان خدوم و پاکدست تبریک می‌گوییم و همچنین به همکاران‌مان در شهرداری که همواره شاهد زحماتشان بودیم و مردم هم در این سال از زحمات آن‌ها بهره‌مند بودند تبریک می‌گوییم، امید است در این دوره هم دست به دست هم دهیم و با یاری شهردار منتخب و مجموعه شورا در جهت حل مشکل مردم قدم برداریم.

برگزاری فرآیند تعاملی با مشارکت مردم برای انتخاب شهردار

وی بیان داشت: هدف از جلسه امروز انتخاب و معرفی شهردار اصفهان است، ۲۸ خردادماه انتخابات انجام شد و تیم ۱۳ نفره شورای شهر معرفی شد؛ به همراه همکاران بلافاصله تشکیل جلسه دادیم و فرآیند تعاملی با مشارکت مردم و با پیوست رسانه‌ای برای انتخاب شهردار آغاز شد.

نورصالحی تصریح کرد: از ۲۱ تیر به مدت ۱۰ روز از مردم خواستیم که مشخصات شهردار را ارسال کنند، بیش از ۵۰ شاخص مهم معرفی کردند که بعد در کارگروه تشکیل شده با مواردی که شورای شهر هم مدنظر داشتند مطابقت داده شد و در ۱۸ رشته خلاصه شد.

مراجعه هزار و ۲۰۰ نوبتی مردم به سایت برای معرفی گزینه مدنظر خود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: هم‌چنین پس از آن طی ۴ روز از ۳۰ گروه نخبه خواستیم که مصادیق شهردار مدنظر خود را هم اعلام کنند، به این سایت معرفی شده طی ۴ روز بیش از هزار و ۲۰۰ نوبت مراجعه شد و گزینه‌ها از سوی افراد معرفی شدند.

وی ادامه داد: افرادی معرفی شدند و پس از تطبیق شاخص های ۱۸ گانه و ویژگی‌های حداقلی برای شهردار اصفهان شدن، به ۲۱ نفر کاندیدای انتخاب شهردار رسیدیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بیان داشت: برخی افراد خودشان انصراف دادند که نهایتاً به ۱۱ نفر رسیدیم و افراد هم تقریباً در رسانه‌ها معرفی شدند، از ۱۱ نفر نیز دو نفر اعلام کردند که چون در شهرهای دیگر کاندیدا شدند درخواست دارند از فرآیند خارج شوند.

وی تصریح کرد: نهایتاً از ۹ نفر به ۵ نفر و بعد به ۲ نفر رسیدیم، همه افراد شاخص، برجسته، مردمی، جهادی و واجد ویژگی‌های مدنظر بودند اما باید به یک نفر می‌رسیدیم، علی‌رغم صحبت‌های حاشیه‌ای بدون اینکه حتی از بین اعضای شورای شهر فردی مطلع باشد که نتیجه به کجا می‌رسد، فرآیند انجام شد.

نورصالحی تأکید کرد: آن ۵ نفر در قالب ۲۵ سؤال پرسیده شده برنامه خود را ارائه کردند، حتی افراد مخصوص این جلسات متون کاملی تهیه کردند که چه بسا برخی به عنوان یک پایان‌نامه دکتری می‌توانست استفاده شود.

انتخاب شهردار اصفهان پس از گذشت ۲۰ روز از آغاز کار شورای شهر

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه روز گذشته جلسه شورا با دو نفر نهایی به صورت زنده پخش شد و نقطه نظرات را مردم شنیدند، افزود: امروز بعد از حدود ۲۰ روز از ۱۴ مرداد که رسماً کار را شروع کردیم و تا ۱۴ شهریور وقت داشتیم تا شهردار را انتخاب کنیم، شهردار اصفهان اعلام خواهد شد.

وی بیان داشت: تشکر می‌کنیم از افرادی که با سعه صدر و با مراعات خیر و صلاح مردم کار را پیش بردند، از همه افراد مطرح شده برای این سمت تشکر می‌کنیم، قطعاً جایگاه بزرگی در هر بخشی از نظام جمهوری اسلامی خواهند داشت.

نورصالحی افزود: امید است در آینده از ظرفیت همه افراد استفاده شود، برخی برای مسؤولیت‌های ملی یا استانی در شهرهای دیگر مطرح بودند و امید است که هرجا مشغول به کار شدند مثمر ثمر باشند.

امروز به گزینه نهایی یعنی علی قاسم‌زاده رسیدیم

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نهایتاً پس از بررسی‌های انجام شده، امروز به یک گزینه نهایی رسیدیم که آن گزینه هم علی قاسم‌زاده است و امروز برای ایشان رأی‌گیری می‌کنیم.

وی تأکید کرد: از محمدعلی احمدی که تا روز گذشته جزو گزینه‌ها بودند تشکر می‌کنیم و امید است از ظرفیت ایشان و سایر گزینه‌ها به خوبی استفاده شود.

وزارت کشور مراحل صدور حکم شهردار منتخب را سریعاً نهایی کند

نورصالحی خاطرنشان کرد: همین امروز نامه وزارت کشور را ارسال می‌کنیم و امید است وزارت کشور هم همکاری را داشته و مراحل صدور حکم شهردار منتخب نیز سریعا نهایی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در پایان عنوان کرد: از زحمات آقای بوژمهرانی هم در این مدت سپاس‌گزاریم که به همه مناطق سرکشی داشتند و با دستوراتی که دادند خللی در کار شهرداری ایجاد نشد.

انتخاب شهردار اصفهان با رأی قاطع ۱۲ رأی از مجموع ۱۲ رأی

به گزارش فارس، در این جلسه که با حضور ۱۲ عضو شورای اسلامی شهر اصفهان و بدون حضور مجید نادرالاصلی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا برگزار شد، رأی‌گیری انتخاب شهردار اصفهان نیز صورت گرفت.

اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در رأی‌گیری برای علی قاسم‌زاده به عنوان گزینه نهایی مطرح شده، با ۱۲ رأی از مجموع ۱۲ رأی او را به عنوان شهردار اصفهان انتخاب کردند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715