سه شنبه ۰۴ آبان ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴

رئیس‌جمهور در نخستین جلسه هیئت دولت:

وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال باید در میدان عمل تحقق پیدا کند/ مقابله با کرونا، مهار گرانی و تامین معیشت مردم اولویت های مهم دولت است

سید ابراهیم رئیسی گفت: خواست همه مردم عزیز در این روزها عدالت است.

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نخستین جلسه هیئت وزیران کابینه سیزدهم با اشاره به مشکلات این روزهای کشور گفت: امیدوارم از امانتی که به ما سپرده شده است، به درستی مراقبت کنیم و در جای مناسب آن را مورد استفاده قرار دهیم.

رئیسی افزود: خدمتگزاران به مردم در دولت باید همه تلاش خود را برای حل مشکلات مردم بکار گیرند و در این راه شب و روز نداشته باشند.

رئیس قوه مجریه با تاکید بر اینکه امروز بهترین ملاک برای عدالت اجرای قانون است، گفت: قانونمداری باید به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود و اینکه آیا قانونمداری با انقلابی گری می‌سازد باید گفت بله.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در نظام ولایت فقیه هیچ بن بستی نداریم، گفت: ما نباید گرفتار دیوان سالاری و پیچیدگی‌های اداری شویم، انتظار مردم از دولت مسئله مهم و جدی مبارزه با فساد است.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: شرایط کنونی کشور نیازمند برنامه و زنان و مردان با اراده‌ای است که در مسیر تغییر وضع موجود نقش آفرینی کرده و گشایش ایجاد کنند.

وی با تبریک به وزیران که با آرای قابل توجهی اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کرده‌اند، اظهار داشت: این مسئولیت امانتی است که مردم بر عهده من و شما سپرده اند و شکر این نعمت آن است که در مسیر رضای خدا و رفع مشکلات مردم و کشور از آن استفاده کنیم و شب و روز نشناسیم و نیرو‌های خوب و ارزشمند را برای غلبه بر مشکلات بکار بگیریم.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه انتظار مردم از دولت مساله مهم مبارزه با فساد است، گفت: وزرا باید منافذ فسادخیز را شناسایی و تلاش کنند که بستر‌های فسادزا را اصلاح کنند تا هر روز شاهد یک مشکل و مساله جدیدی در کشور به ویژه در حوزه اقتصادی نباشیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: در مسیر مبارزه با بستر‌های فسادزا باید نسبت به حوزه‌های اقتصادی به ویژه بخش صدور مجوز و امتیاز‌ها حساسیت ویژه داشت و سازوکار و مقرراتی وجود داشته باشد که مشکلی ایجاد نشود. در این مسیر پیام هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری در سال ۸۰ که به خوبی وظایف قوا و دستگاه‌های نظارتی را در اصلاح بستر‌های فسادزا ترسیم کردند را پیش روی خود داریم.

رئیسی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد و رانت از جمله مسائل بسیار مهمی است که به مردم وعده داده‌ام تا حتما در روز‌های آغاز دولت به دولتمردان تاکید کنم لذا حتما باید مبارزه با رانت و فساد و اصلاح زمینه‌های فساد در دستگاه‌ها مورد توجه جدی قرار بگیرد.

رئیس قوه مجریه گفت: از دیگر موارد مهمی که به مردم وعده دادیم ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است که از وزیر مسکن و شهرسازی می‌خواهم با حساسیت و جدیت این موضوع را دنبال کند تا این وعده تحقق یابد.

وی با تاکید بر اینکه باید دولت صادق‌الوعد باشیم، اظهار داشت: وعده‌هایی که به مردم دادیم جنبه رسانه‌ای و تبلیغاتی ندارد و امیدوارم با تلاش شبانه روزی به تمام وعده‌های خود عمل کنیم.

رئیسی استفاده از تجربیات و عبرت‌های دولت‌های پیشین را حائز اهمیت دانست و گفت: باید از تجربیات و عبرت‌های دولت‌های گذشته در حوزه مسائل اقتصادی، سیاست خارجی و داخلی، درس بگیریم و استفاده از این عبرت‌ها به نحوی باشد که مشکلات و تجربیاتی که پیشینیان داشتند را دوباره تکرار نکنیم چرا که انسان از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: نباید سراغ آنچه باعث ناکارآمدی شده است برویم و در مقابل باید آنچه کشور و انقلاب را کامیاب کرده را با همه وجود دنبال کنیم.

رئیس جمهور کرونا را مساله اهم در کنار مسائل مهم کشور دانست و ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها برای غلبه بر آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: ضمن قدردانی از همه تلاش‌های انجام شده معتقدم آنچه تاکنون انجام شده لازم بوده، اما کافی نیست و باید بتوانیم در مدت کوتاهی واکسیناسیون و سلامت مردم را تضمین کنیم.

رئیسی افزود: درخصوص ویروس کرونا حتما باید از موضع انفعال به موضع پیش‌بینی و پیشگیری و غالب شدن بر شرایط حرکت کنیم. در این زمینه وزارت بهداشت و درمان باید اقدامات متفاوت و تحولی انجام دهد.

رئیس قوه مجریه با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه واردات واکسن و افزایش تولید واکسن داخلی اظهار داشت: وزیر خارجه باید رایزنی‌های لازم برای افزایش واردات واکسن را با جدیت پیگیری کند.

رئیس جمهور اضافه کرد: درمبارزه با کرونا بخش رسانه‌ای و اقناع افکار عمومی از اهمیت زیادی برخوردار است به ویژه در شرایطی که در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم باید اقدامات ویژه‌ای در این زمینه انجام بگیرد.

رئیس قوه مجریه در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت مهار گرانی و تورم را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز این موضوع از مسائل بسیار مهم و اولویت‌دار کشور است و مردم انتظار دارند که در این زمینه آرام ننشینیم و باورم این است که به رغم تحریم و کرونا می‌توانیم به لطف خدا و کمک و مشارکت مردم گام‌های مناسبی در این مسیر برداریم.

رئیسی خاطرنشان کرد: امروز مردم از آمادگی خوبی برای کمک به دولت برخوردار هستند لذا وزراء با نگاه به مشارکت‌های مردم و استفاده از نظرات اساتید و نخبگان در حوزه مسئولیت خود، یک حرکت جمعی برای برون رفت از شرایط فعلی ایجاد کنند.

رئیس جمهور وزرا را به تهیه گزارش شناخت از وضعیت موجود وزارتخانه خود فرا خواند و گفت: باید در این گزارش شناخت وضعیت موجود دستگاه، کاملا ترسیم شود و معلوم گردد روزی که کار را در آن دستگاه آغاز کردید چه شرایط و وضعیتی داشته است.

رئیسی تشکیل جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی و شورای عالی هماهنگی قوای سه گانه را مورد تاکید قرار داد و گفت: شورای عالی هماهنگی قوا از جمله ظرفیت‌هایی است که مقام معظم رهبری ایجاد کردند تا بن‌بستی در کار‌ها وجود نداشته باشد و امیدواریم در این شورا با دبیری دکتر محسن رضایی مسائل و موضوعات مهم اقتصادی مورد چاره‌اندیشی قرار گیرد.

رئیس قوه مجریه خاطرنشان کرد: امروز باید همانند اوایل پیروزی انقلاب اسلامی با روحیه جهادی و بسیجی کار‌ها را دنبال کنیم و به برخی‌ها که فکر می‌کنند نمی‌توان در زمان کوتاهی کار‌ها را به سامان رسانید، ثابت کنیم که می‌توان حتی در زمان کوتاه نیز اقدامات موثری انجام داد.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715