چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۴

ایمپلنت دیجیتال

جراحی ایمپلنت دیجیتال از شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی استفاده می­کند. از آنجا که جراحی ایمپلنت دیجیتال بر ایجاد کوچکترین برش ممکن تمرکز دارد، در مقایسه با جراحی ایمپلنت سنتی درد بسیار کمتری وجود دارد.

ندای اصفهان- آگهی/

ایمپلنت های دیجیتال یکی از شگفتی های دندانپزشکی مدرن است. آن ها دندان های جایگزینی هستند که مانند دندان های طبیعی توسط استخوان فک شما پشتیبانی می­شوند، بنابراین به شما امکان می­دهد از همه غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید. به مراقبت خاصی احتیاج ندارید و در صورت مراقبت مناسب ممکن است یک عمر باقی بماند. در حال حاضر با روش جدید ایمپلنت دندان دیجیتال، پزشکان می­توانند عمل شما را سریعتر و راحتتر از همیشه انجام دهند.

جراحی ایمپلنت دیجیتال (که به آن جراحی کاشت ناوبری دیجیتال نیز گفته می­شود) از شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی استفاده می­کند. با داشتن این اطلاعات، یک دندانپزشک زیبایی قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. از آنجا که جراحی ایمپلنت دیجیتال بر ایجاد کوچکترین برش ممکن تمرکز دارد، در مقایسه با جراحی ایمپلنت سنتی درد بسیار کمتری وجود دارد.

ایمپلنت مدرن به تشخیص جامع و برنامه ریزی دقیق بستگی دارد تا از نتیجه مطلوب اطمینان حاصل شود و انتظارات بیمار و دندانپزشک را برآورده کند. در این زمینه، برنامه ریزی ایمپلنت دیجیتالی و هدایت جراحی ایمپلنت بر اساس داده های رادیوگرافی سه بعدی و سطوح دیجیتالی داخل دهان می­تواند خدمات بسیار خوبی را ارائه دهد. آنها اطلاعات ارزشمندی را ارائه می­دهند و برنامه ریزی دقیق و عقب نشینی را برای بهینه سازی نتیجه ایمپلنت و پروتز، بهبود ایمنی و کارآیی عمل جراحی و پیش بینی نتیجه ترمیمی از نظر عملکرد، بیولوژی و زیبایی، امکان پذیر می­سازند. با این حال، جراحی ایمپلنت با هدایت قالب خطرات خاص خود را از نظر نادرستی تولید و خطاهای کاربردی به همراه دارد.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان یک ریشه مصنوعی (اغلب از تیتانیوم) است که برای حمایت از ترمیم های آینده مانند روکش ها طراحی شده است. در صورتی که یک یا چند دندان دائمی بالغ خود را از دست داده باشند و مایل به داشتن یک لبخند زیبا باشند، بیماران ممکن است ایمپلنت دندان را انتخاب کنند. ایمپلنت های دندانی تیتانیوم را می­توان با موفقیت در استخوان جوش داد و پایه محکمی برای ترمیم دندانی آینده شما ایجاد کرد.

تاج ایمپلنت تکرار دندان اصلی در شکل، اندازه و قدرت به طوری که شما می­توانید احساس اعتماد به نفس با لبخند جدید خود را دوباره تجربه کنید. بسته به شرایط منحصر به فرد شما، یک دندانپزشک مجرب ممکن است تغییراتی را در ایمپلنت دندان، مانند بریج ایمپلنت یا پروتز ایمپلنت، توصیه کند.

مزایای ایمپلنت های دیجیتال دندان

یکی از بهترین مزایای ایمپلنت های دیجیتالی این است که این روش زمان زیادی طول­ن می کشد. در حالی که جراحی سنتی ایمپلنت دندان برای دو ایمپلنت می­تواند 130 دقیقه یا بیشتر طول بکشد، مرحله جراحی ساختگی روش دیجیتال به ما اجازه می­دهد تا تمام جزئیات را از قبل بررسی کرده و روش های درمان را بهینه کنیم.

با ایمپلنت های دیجیتالی دندان، به احتمال زیاد در همان روز دندان موقت خود را دریافت خواهید کرد و به طور کلی شما به احتمال زیاد ترمیم خود را سریعتر انجام می­دهید که به طور متوسط ​​5-7 روز، در مقایسه با 120 روز برای روش های سنتی، بسیار قابل توجه‌تر است.

بسیاری از افراد نگران این هستند که در هنگام کاشت دندان آسیب ببیند، اما با بیهوشی مدرن، هیچ ناراحتی در حین عمل وجود ندارد و با روش ایمپلنت دیجیتال دندانپزشکان می­توانند ناراحتی را حتی بیشتر کاهش دهند. در این روش نیازی به برش و بخیه نیست و مرحله جراحی ساختگی همچنین به ما اجازه می­دهد تا درمان را برای حداقل اختلال در لثه و فک شما بهینه کنیم.

با روش سنتی کاشت دندان، تقریبا باید در هر مرحله از برنامه ریزی در مطب باشید. این ممکن است به معنای حداقل هفت بازدید از دندانپزشک برای یک ایمپلنت دندانی باشد. اما با ایمپلنت های دیجیتالی دندانپزشکی، دندانپزشکان می­توانند بسیاری از برنامه ریزی ها را بدون وجود شما با کار بر روی مدل دیجیتال انجام دهند. این بدان معنا است که تنها با سه بار مراجعه به مطب می­توانید ایمپلنت دندان خود را دریافت کنید.

از آنجا که این روش بدون برش و بدون بخیه انجام می­شود، بهبودی از روش نسبتا کوتاه است و اگرچه درد شخصی و متغیر است، افراد به احتمال زیاد ناراحتی بسیار کمتری از این نوع کاشت دندان نسبت به آنچه با استفاده از تکنیک های سنتی انجام می­شود، تجربه خواهند کرد.

از نکات مثبت و کلی ایمپلنت دیجیتال:

  • ظاهر طبیعی دندان
  • عملکرد طبیعی دندان
  • مراقبت خاصی ندارد
  • استخوان فک را تحریک می­کند تا ساختار صورت را حفظ کند.
  • دارای عمر طولانی هستند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715