یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴

اعیاد اهل بیت(ع) را مبدل به مراسم عزاداری نکنید

مگر اهل بیت(ع) نفرموده اند در شادی ما شاد بوده و در حزن ما محزون باشید؟ پس چگونه است با تفریط نسبت به بزرگداشت اعیاد اسلامی، بعضا یک هفته زودتر از حلول ماه محرم به برگزاری مجالس عزا و سیاهپوشان اقدام میکنند؟

ندای اصفهان- روح اله عباسیان جزی

ایام دهه ولایت و امامت تا 25 ذی الحجه ادامه دارد و جزء اعیاد شیعه محسوب می شود. مناسبتهایی چون روز مباهله, نزول سوره هل اتی و نزول آیه تطهیر در شان اهل بیت (ع), بخشیدن انگشتر امام علی (ع) و نزول آیه انما ولیِّکم الله و تصریح به ولایت حضرت علی (ع) در این ایام قرار دارد و ضرورت دارد هیئات و مجموعه های مذهبی و مبلغین به تبیین اهمیت این ایام پرداخته و با برگزاری مجالس مختلف جشن، محفل انس با قرآن کریم و… به بزرگداشت آن بپردازند.
اما متاسفانه طی چند سال اخیر برخی از هیئات و وعاظ با بی توجهی به این رویدادهای مهم تاریخی صدر اسلام در این ایام عید اقدام به برگزاری مراسم سیاهپوشان محرم می کنند و به نوعی اعیاد شیعه را تبدیل به عزا می نمایند!

این رویه بسیار ناپسند است. مگر اهل بیت (ع) نفرموده اند در شادی ما شاد بوده و در حزن ما محزون باشید؟ پس چگونه است که این عزیزان با تفریط و کوتاهی نسبت به بزرگداشت اعیاد اسلامی، بعضا یک هفته زودتر از حلول ماه محرم به برگزاری مجالس عزا و سیاهپوشان اقدام می کنند؟(+) (+)

این در حالی است که برخی از خانواده ها در این ایام مبارک دارند مجالس عقد و عروسی برگزار می کنند.

لذا انتظار می رود هیئات مذهبی ضمن شناخت اهمیت این ایام از بسط دادن ایام عزاداری محرم و صفر به اعیاد ماه ذی الحجه خودداری نمایند. اضافه کردن ایام عید به ایام عزا هیچ توجیهی ندارد و موجبات دین زدگی مردم و البته تفرقه بین مومنین را فراهم می آورد که عده ای از آنها در حال برگزاری جشن و سرورند و عده ای سرگرم مراسم عزاداری!

از متولیان امر مثل سازمان تبلیغات اسلامی، ائمه جمعه، ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز انتظار می رود ضمن تذکر به هیئات مذهبی جلو این روند که دارد به قولی به مُد هم تبدیل می شود بگیرند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. فریدون یزدانی گفت:

    بسم الله الرحمن الرحیم سلام خیلی عالی می باشد انشاالله موفق باشید

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715