چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: بین الملل
چاپ خبر
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
سناتور استرالیایی؛
 تهدید به قطع بودجه ۶ مدرسه اسلامی در استرالیا   

این مدارس هم اکنون در مجموع مبلغ ۴۵ میلیون دلار از سوی دولت مرکزی و فدرال کمک مالی دریافت می‌کنند.

 به گزارش ندای اصفهان، دولت استرالیا ۶ مدرسه اسلامی این کشور را به بهانه آنچه که آنها «ضعف مدیریتی و مالی و تعلیمات بنیادگرایی» اعلام کردند، به محرومیت از بودجه فدرال تهدید کرد.

پایگاه خبری «اس بی اس» در این باره نوشـت: سناتور«سایمون بیرمینگهام»، وزیر آموزش و پرورش استرالیا امروز ۲۲ آبان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ۶ مدرسه اسلامی در این کشور چنانچه خود را با قوانین و الزامات آموزشی فدرال وفق ندهند، با قطع بودجه دولتی مواجه خواهند شد.

این ۶ مدرسه که همگی وابسته به فدراسیون شوراهای اسلامی استرالیا هستند عبارتند از: کالج اسلامی بریسبین، کالج اسلامی ملبورن، کالج اسلامی جنوب استرالیا، مدرسه اسلامی کانبرا، کالج اسلامی لانگفورد و مدرسه اسلامی ملک فهد.

این مدارس هم اکنون در مجموع مبلغ ۴۵ میلیون دلار از سوی دولت مرکزی و فدرال کمک مالی دریافت می‌کنند.

سناتور بیرمینگهام گفت: در پی بازرسی و مشاهدات صورت گرفته معلوم شد که این مدارس به لحاظ مدیریتی و مالی منطبق با قانون آموزش و پرورش کشور عمل نمی‌کنند.

وی افزود: مدارس استرالیا باید بالاترین استانداردها را رعایت کنند و منابع مالی آن‌ها باید در جهت منفعت‌رسانی به دانش آموزان هزینه گردد.

به گفته سناتور بیرمینگهام، پیگیری قانونی در این زمینه در حال جریان است و مدیران این ۶ مدرسه ۲۸ روز فرصت دارند تا ثابت کنند به طور کامل تابع قوانین و مقررات آموزشی کشور هستند.
وی هشدار داد که در صورت عدم ارائه پاسخ مناسب، این مدارس از دریافت بودجه دولتی محروم خواهند شد./ایکنا

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق