یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲

سالن اجلاس سران اصفهان به ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل احتیاج دارد

عضو منتخب ششمین دوره شورای شهر اصفهان گفت: دولت جدید باید از محل سالن اجلاس سران بازدید کند و ضمن توجه به قرارداد اولیه مبنی بر برگزاری ۶ برنامه و اجلاس در اصفهان، حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل این پروژه مهم اختصاص دهد.

به گزارش ندای اصفهان،عباس حاج‌رسولی عضو منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان،پیرامون افتتاح پروژه سالن اجلاس سران اظهار داشت: قرارداد ابتدایی این پروژه مصوبه دولت بود که پیرو آن دولت پذیرفت که هر سال 6 برنامه به ویژه جلسات اجلاس سران کشورهای اسلامی را در اصفهان برگزار کند و 128 میلیارد تومان نیز در همان سال برای اجرا و تکمیل این پروژه اختصاص دهد.

متأسفانه بار سالن اجلاس سران اصفهان بر دوش شهرداری افتاد

وی افزود: متأسفانه این موضوع پس از اتمام دوره فعالیت ما رها شد و دولت نیز نسبت به این پروژه بی‌توجهی کرد و به دنبال آن بارش بر دوش شهرداری اصفهان افتاد. با اینکه ما زمین، پروانه ساخت و این موارد را به صورت رایگان فراهم کرده بودیم اما پیشرفت مناسبی را در روند کار مشاهده نکردیم.

عضو منتخب ششمین دوره شورای شهر اصفهان با بیان آنکه دولت موظف بود این پروژه را پیگیری کند و تا تکمیل کامل این پروژه حداقل 500 میلیارد دیگر اعتبار لازم است، بیان کرد: ما باید با دولت جدید وارد مذاکره شویم چرا که داشتن چنین سالن‌هایی جزء ملزومات دولت‌ها است و باید دانست که در کشورهای مختلف جلسات مهم‌شان را در شهرهای تاریخی‌شان برگزار می‌کنند.

وی افزود: از نظر من تیم دولت جدید باید از این محل بازدید کند و ضمن توجه به قرارداد اولیه که مبنی بر برگزاری 6 برنامه و اجلاس در اصفهان است، به طور حداقلی 500 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل این پروژه مهم اختصاص دهد.

حاج رسولی‌ها با بیان آنکه متأسفانه اکنون هیچ استفاده‌ای از این مکان به موجب نواقص آن نمی‌توانیم داشته باشیم، خاطر نشان کرد: سالن اجلاس محلی برای اهداف بین‌المللی است که ساختار آن تعریف شده است و با اتفاقات سال های اخیر از اصل هدف پیرامون ساخت این سالن منحرف شده‌ایم و نیمه‌تمام بودن این پروژه در بازدید نزدیک از این محل مشهود است.

من به دوستان گفتم که اکنون زمان مناسبی برای افتتاح نیست

وی افزود: ضروری است که دولت جدید پس از بازدید از این محل سعی به اجرایی کردن تعهدات دولت وقت نسبت به این سالن داشته باشد. من به دوستان پیرامون افتتاح این پروژه ناتمام گفتم که اکنون زمان مناسبی برای افتتاح نیست چرا که با افتتاح سالن اجلاس دولت نیز تصور می‌کند که این پروژه به اتمام رسیده است.

دولت باید تکلیف ما را نسبت به این پروژه مشخص کند

عضو منتخب ششمین دوره شورای شهر اصفهان با بیان آنکه دوستان شهرداری پیش از افتتاح این پروژه باید رایزنی‌هایی را با دولت مستقر انجام می‌دادند، اظهار داشت: البته صحبت‌هایی با دولت انجام داده بودند و در صورتی که دولت نیز نیازی به این سالن و این پروژه ندارد باید تصمیمش را اعلام کند تا ما نیز کاربری این پروژه را تغییر دهیم و تکلیفمان را بدانیم.

وی پیرامون هزینه‌های صرف شده از سوی شهرداری برای افتتاح پروژه نیمه تمام سالن اجلاس، افزود: اصل اساس این پروژه نیاز دولت بوده است، همچنین هزینه و مخارج افتتاح این پروژه از سوی شهرداری در کنار تعهدات دولت نسبت به سالن اجلاس اصفهان چندان حائز اهمیت نیست.

اصفهان برای برگزاری مراسم‌های بین‌المللی محل مناسبی است

حاج‌رسولی‌ها با بیان آن که ما معتقدیم داشتن چنین امکانات و سالن‌هایی جزئی از نیاز دولت‌ها است، ادامه داد: اصفهان برای برگزاری مراسم‌های بین‌المللی شهر مناسبی است، اکنون نیز دیر نیست چرا که این پروژه تا نیمه آماده شده است و همراهی دولت می‌تواند تکمیل و مورد استفاده قرار گیرد.

هزینه از سوی شهرداری برای این پروژه را مجاز نمی‌دانم

وی با بیان آنکه سالن اصلی و جنبی آن به طور کامل تکمیل نشده است و کسی نمی‌تواند از آن استفاده‌ای داشته باشد، گفت: هزینه از سوی شهرداری برای این پروژه را مجاز نمی‌دانم و اگر دولت جدید بگوید که به این محل احتیاجی ندارد کاربری آن را تغییر می‌دهیم چرا که ما برای اصفهان به چنین ساختاری احتیاج نداشتیم و با توجه به آنکه قرار بود چندین میلیارد تومان در کیش برای این بحث صرف شود، همچنین مقام معظم رهبری نظرشان به ساخت سالن اجلاس در بخش‌های مرکزی کشور بود، اصفهان را محل ساخت این پروژه اعلام کردند.

عضو منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان آنکه چنین سالن اجلاسی با این ساختار و کاملی در دنیا موجود نیست، گفت: کلید اصلی این پروژه استفاده بین‌المللی است و اینگونه که دو دولت آمده و پایش را عقب کشیده گویی که با اصفهان دشمنی داشته است، همچنین از هفته آینده که به طور رسمی فعالیت خود را به عنوان اعضای شورای شهر اصفهان آغاز می‌کنیم این موضوع را پیگیری و در صورت عدم نیاز دولت به این پروژه کاربری آن را تغییر دهیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715