یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۵

در این ۴ سال باید در خدمت مردم باشیم،

رسانه را به عنوان یار چهاردهم خود می‌دانیم

رئیس ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه ما رسانه را به عنوان یار چهاردهم خود می‌دانیم و قطعاً بر روی کمک رسانه و ارتباط با آن‌ها حساب ویژه باز کرده‌ایم، گفت: همه حاضران در جلسه بر روی یک نکته تأکید فراوان داشتند و آن نکته ارتباط منطقی و شفاف مدیریت شهری با رسانه‌ها بود.

رسانه را به عنوان یار چهاردهم خود می‌دانیم/ در این ۴ سال باید در خدمت مردم باشیم

به گزارش ندای اصفهان، نخستین نشست رسمی منتخبان شورای اسلامی شهر اصفهان با اعضای هیأت‌مدیره خانه مطبوعات و تعدادی از مدیران رسانه‌های استان برگزار شد که در این نشست محمد نورصالحی با تبریک اعیاد گذشته، پیش رو و ولادت با سعادت امام هادی(ع) اظهار کرد: طی روزهای گذشته و پیش از اینکه رسماً به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان فعالیت خود را شروع کنیم جلسات فشرده و متعدد برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم از وضعیت فعلی شهر و مدیریت شهری اطلاع پیدا کنیم و سعی داریم فعالانه در زمینه مدیریت شهری ورود پیدا کنیم و مشکلات و موانع موجود در شهر را کاهش بدهیم.

رسانه را به عنوان یار چهاردهم خود می‌دانیم

رئیس منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه ما رسانه را به عنوان یار چهاردهم خود می‌دانیم و قطعاً بر روی کمک رسانه و ارتباط با آن‌ها حساب ویژه باز کرده‌ایم، ادامه داد: همه حاضران در جلسه بر روی یک نکته تأکید فراوان داشتند و آن نکته ارتباط منطقی و شفاف مدیریت شهری با رسانه‌ها بود، بی‌شک تلاش خواهیم کرد مجموعه شورا و مدیریت شهری در آینده فارغ از تعریف و تمجیدها و احتمالاً رانت بخشی و عدم رانت بخش دیگری واقعیت‌ها را شفاف بازگو کنیم.

وی افزود: بنده و همه همکاران به دو موضوع منطق و شفافیت اعتقاد داریم و انتظار داریم رسانه‌ها نیز دغدغه‌های مردم و مشکلات شهر را به نحو مطلوب منعکس کنند، باید این ارتباط دو سویه رسانه و مدیریت شهری برای رسیدن به این امر برقرار باشد و انتظار دیگر این است که خودسانسوزی یا عدم انعکاس واقعی از سوی رسانه‌ها نداشته باشیم و مشکلات شهر از دریچه رسانه‌ها کاملاً مشخص دیده شود.

نور صالحی تصریح کرد: نباید انتظار نا بجا از رسانه‌ها وجود داشته باشد و رسانه نیز باید نکات مثبت و منفی را از دل شهر به درستی منعکس کند، در واقع رسانه‌ها باید به نحو منصفانه و با رعایت همه جنبه‌های شفاف و منطقی حفظ امید در جامعه را نیز به درستی اجرایی کنند و ما اعضای شورای شهر نیز صادقانه باید به دنبال حل مشکلات مردم باشیم که از هر طریقی به خصوص رسانه‌ها منعکس می‌شود، به نظر می‌رسد یکی از بدترین اتفاقات این است که در مجموعه‌های دولتی و عمومی گاهی برخی از افراد به دنبال رفع صحیح مشکلات نیستند و در این زمینه صادق و راستگو عمل نمی‌کنند.

در این ۴ سال باید در خدمت مردم باشیم

رئیس منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: فرصتی که طی این مدت چهار سال در اختیار ما گذاشته شده است، باید در خدمت مردم باشیم و در جهت حل مشکلات آنها گام برداریم و از این امانت به درستی وفا کنیم و کاملاً رضای خدا را در نظر بگیریم، موضوعی که در این جلسه بارها و بارها مطرح شد مکانیزم زمان‌بندی شده و برنامه‌ریزی دقیق برای گزارش‌دهی بود که در بخش شورای شهر قطعاً این مهم رخ خواهد داد و مدیریت آن با علی صالحی به عنوان سخنگوی شورای شهر باشد و تأکید خواهیم کرد که مدیریت شهری نیز چنین موضوعی را رعایت کند.

وی اضافه کرد: ما در طول چهار سال یک تصمیم مهم به نام انتخاب شهردار در پیش رو داریم، این تصمیم مسیر آینده مدیریت شهری را ترسیم خواهد کرد و امیدواریم بتوانید با یک انتخاب درست مسیر را تسهیل کنیم، شهردار یکی از بازوهای مهم شورای اسلامی شهر است و باید از او انتظار حل مسائل و مشکلات شهر را داشت، شما رسانه‌ها باید به دور از یأس و ناامیدی مسائل شهر را به صورت واقعی منتقل کنید، علاقه داریم که مدیران آینده شهر هم با همین دیدگاه پیش بروند و مدیران دولتی دولت سیزهم نیز از استاندار دغدغه‌مند و مردمی همگی همین‌گونه حرکت کنند.

نورصالحی تأکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به همراه ۵ نفر از نمایندگان شهرستان اصفهان و نمایندگان دولت در استان اصفهان باید دست در دست هم بدهیم تا نگرانی‌های اصفهان کاهش پیدا کند، چراکه مردم از منتخبین خود انتظار دارند فارغ از دیدگاه‌های سیاسی و جناحی و با همکاری تیم انقلابی و متعهد مشکلاتشان کاهش پیدا کند و همه چیز به نفع مردم باشد، امیدواریم به دور از سیاسی‌کاری بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم و به اصول انقلاب پایبند باشیم.

رئیس منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه رسانه در اصفهان یک ظرفیت بالایی است و باید از این ظرفیت بالا حداکثر استفاده را ببریم، گفت: امیدواریم بتوانیم از رسانه‌ها به عنوان مشاوران افتخاری استفاده کنیم و مشکلات را به کمک آنها ساماندهی کنیم، آب امروز به عنوان معضل اصلی اصفهان نیازمند کمک رسانه‌ها است و واقعاً این مشکل روحیه مردم اصفهان را دچار تضعیف کرده است، امید دارم به یاری خدا به نحو مطلوبی این مشکل را حل کنیم، ما واقعاً راضی به ضرر هیچ بخش دیگری از کشور و همسایگان نیستیم، اما بالأخره به حقوق مردم خود قائل هستیم و با مدیریت درست در دولت جدید این مشکل با مدیریت درمان شود، همچنین مشکلات فرهنگی به وجود آمده در شهر نیز به هر دلیلی که ایجاد شده امروز متوجه ما است و امیدواریم با کمک شما بتوانیم بر این مشکلات فائق بیاییم.

ابوالفضل قربانی نایب رئیس منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست گفت: رسانه به عنوان یار چهاردهم شورای شهر محسوب شده و به عنوان یکی از بازوهای ما مطرح می‌شود چراکه رسانه چراغ راه روشنایی است.

دنیای امروز دنیای تأثیر و حکمرانی رسانه است

نایب رئیس منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: رسانه می‌تواند راه را به ما نشان دهد و انتظار داریم مسؤولیت خود را در ارتباطات با ما به آن ترتیب که باید انجام دهید و ترسی از این موضوع نداشته باشید، چراکه دنیای امروز دنیای تأثیر و حکمرانی رسانه است و رسانه در روز روشن با اینکه همه خورشید را می‌بینند بگوید شب است همه می‌خوابند، این قدرت رسانه است و این قدرت بسیار بالایی است و ما از این قدرت و قوت درست استفاده نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: انتظار بنده به شخصه این است که رسانه‌ها حتماً مطالبه‌گری و آگاه‌سازی را به صورت جدی انجام دهند، امکان غفلت در اعضای شورا وجود دارد و خواهش ما این است که ما را در این زمینه آگاه کنید، ما از رسانه‌ها انتظار داریم که عیوب ما را به خوبی نشان دهند البته این موضوع را هم باید روشن کنیم که مردم بر اساس واقعیت‌ها تصمیم نمی‌گیرند، شورا شاید از مسیری سیاسی و انتخاباتی شروع می‌شود، اما در ادامه نباید سیاسی باشد اگر که اینگونه باشد قطعاً ناموفق خواهد بود، ما از زمان انتخاب باید به همه مردم شهر خدمات بدهیم و حق نداریم به کسی کمتر یا به کسی بیشتر خدمت ارائه کنیم.

قربانی اضافه کرد: در این دوره راه بر رسانه‌های جناح دیگر بسته نخواهد شد و این روند را می‌خواهیم برای اولین بار در کشور پایه‌گذاری کنیم که این مسائل و مشکلات را نداشته باشیم.

نایب رئیس منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: بخش زیادی از اقدامات مدیریت شهری سخت‌افزاری است و از اقدامات نرم‌افزاری غفلت می‌شود و سخت‌افزار هم اثربخش نیست، بخش عمده نرم‌افزار توسط رسانه‌ها قابل انجام است و قطعاً هزینه‌ها در شهر با کمک شما کاهش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: شما رسانه‌ها آنچه تصور می‌کنید درست است منعکس کنید.

مطالبه‌گری نیز باید توسط رسانه به صورت علمی تعریف شود

همچنین در این جلسه فرزانه کلاهدوزان منشی اول منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نقش رسانه‌ها در جامعه بی‌بدیل و جزئی از زندگی مردم است و مدیریت فرهنگ را نیز تا حدودی در دست دارد.

منشی اول منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: مدل ارتباطی شورای شهر با اصحاب رسانه موضوع مهمی است و مطالبه‌گری نیز باید توسط رسانه به صورت علمی تعریف شود تا بتوان مطالبات پیشرو داشته باشیم، رسانه باید دیده‌بان امین و منصف باشد و برای ارتقای شهر قدم بردارد، همه باید آن را بپذیرند و قطعاً این‌گونه پاسخ بسیار خوبی خواهیم گرفت.

وی اظهار کرد: ۷۰ درصد اعضای رسانه در استان اصفهان بانوان هستند و این یک ظرفیت فوق‌العاده برای پیشبرد اهداف بانوان در شهر اصفهان است.

کلاهدوزان خاطرنشان کرد: حمایت حکیمانه، نقد منصفانه و نظارت هوشمندانه می‌تواند رسانه‌ها را به عنوان یار اول شوراها مطرح کند.

همچنین سید امیر سامع گفت: بحث نیازهای شهر و شناخت نیازهای شهر موضوع بسیار مهمی است، از سوی دیگر تدوین برنامه برای شهر اهمیت بالایی دارد که خوشبختانه همیشه برای اصفهان برنامه خوبی انجام شده است و باید بر اساس تجربه‌های قبلی هر بار این برنامه‌ها بهتر از قبل انجام شود.

باید مشخص شود که شهر اصفهان شهر برخوردار هست یا خیر؟

این عضو هیأت رئیسه منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: رسانه هم در بخش نیازها و هم در بخش شناخت نیازها می‌تواند کمک‌کننده باشد و خواست مردم موضوعی و موضعی است، رسانه نباید اسیر هیاهو و جنجال شود و باید تحلیل کند و تحلیل رسانه‌ها از موضوعات همان بازوی کمکی شورای شهر و مدیریت شهری خواهد بود.

وی گفت: باید مشخص شود که شهر اصفهان شهر برخوردار هست یا خیر؟ اتفاقاً در بحث برنامه می‌تواند بحث موضوع اینکه اصفهان برخوردار هست یا خیر مشخص شود؟ از همه نظرها باید بررسی و دقیقاً در شاخص‌ها مشخص شود.

سامع تأکید کرد: مسائل پژوهشی و مطالعات کاربردی می‌تواند خود را مهم جلوه دهد و برای رسیدن به اهداف باید کارهای درستی انجام دهیم و در این زمینه باید درست عمل کنیم چراکه ما در این زمینه ضعف داریم، بهبود هم‌افزایی مدیریت شهری توسط این شورای شهر با وجود نیروی جوانی و تجربه امکان روی دادن دارد.

شما رسانه‌ها ذهنیت تصمیم‌گیران و مجریان را اصلاح کنید

علی صالحی سخنگوی منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: فهم رسانه‌ای ۱۲ عضو منتخب شورای اسلامی شهر اصفهان کاملاً متفاوت نسبت به ادوار گذشته است و امیدوارم در عمل هم همین اتفاق روی دهد، در این حجم از اتفاقات و رویدادهایی که به سمت ما می‌آید امیدواریم بتوانیم وضع موجود و مطلوب را نمایش دهیم که کار درستی است.

سخنگوی منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: شما رسانه‌ها ذهنیت تصمیم‌گیران و مجریان را اصلاح کنید که این کارکرد شما رسانه‌ها است، شما به عنوان چشمان بیدار و ناظر، ذهنیت‌ها را اصلاح کنید چراکه ما در چالش تصمیم‌ها و روایت‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: کار اصلی شورای اسلامی شهر نظارت بر مدیریت شهری است، بحث کنشگری رسانه بسیار مهم است این کنشگری چه در دیدن نقاط مثبت و نقاط ضعف باشد می‌تواند به ما کمک کند تا بهتر ریل‌گذاری کنیم.

صالحی با بیان اینکه حتماً جایگاه رسانه در حوزه کنشگری دیده می‌شود و سیاست شورای ششم نگاه عادلانه در همه وجوه هست، گفت: ما حتماً قائل به گفتمان مشترک با مردم هستیم، اگر به واسطه شما و ارتباط مستقیم با مردم نتوانیم مشکلات مردم را متوجه شویم پس از چهار سال حرفی برای گفتن نداریم.

سخنگوی منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مسأله اصلی بی شک گفتمان تعاملی با مردم است، عنوان کرد: نقش مردم در فراخوان ویژگی‌ها و نخبگان و مصادیق اهمیت بالایی دارد، ما می‌خواهیم اولویت‌های مردم و نخبگان شهر را هم درک کنیم.

وی ادامه داد: دغدغه مدیریت درست باعث شده اعضای شورای اسلامی شهر قبل از استقرار جلساتی برگزار کنند و با این پرکاری می‌خواهیم به درستی از وضعیت موجود شناخت داشته باشیم تا تصمیمات درست بگیریم.

صالحی خاطرنشان کرد: رسانه می‌تواند موجب کاهش هدررفت وقت شود و از سوی دیگر می‌تواند مشاور رایگانی برای تصمیمات درست مدیریت شهری باشد.

سخنگوی منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر اصفهان در پایان تصریح کرد: قطعاً در طول دوره هم نشست‌های همفکری و هم نشست‌های رسانه‌ای برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع :اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715