یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴

کرونا و آزمون کارشناسی ارشد،

کاهش 8 درصدی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در استان اصفهان

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در استان اصفهان در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد گفت: براساس آمار، تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ در استان اصفهان ۴۰۹۶ نفر (۸/۸ %) کمتر شده است.

به گزارش ندای اصفهان،محمدرضا ایروانی اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ براساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با حضور ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب که ۵۳ درصد زن و ۴۷ درصد مرد هستند، در ۳۶۷ حوزه امتحانی اصلی و ۱۷۹ شهر در سراسر کشور برگزار می‌­شود.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در استان اصفهان در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد اضافه کرد: در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰، تعداد ۴۲۵۱۴ داوطلب که از این تعداد، ۲۳۹۳۴ (۳/۵۶ %) نفر زن و ۱۸۵۸۰ (۷/۴۳ %) نفر مرد هستند، در ۱۷ حوزه امتحانی در ۱۰ شهرستان اصفهان، خمینی‌شهر، شاهین‌شهر، شهرضا، فلاورجان، کاشان، گلپایگان، لنجان، مبارکه و نجف‌آباد در ۱۳۱ کد رشته امتحانی به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی به رقابت می‌پردازند.

وی در ادامه تصریح کرد: ۲۵۸۴۵ داوطلب (۱۴۶۴۰ داوطلب زن و ۱۱۲۰۵ داوطلب مرد) شهر اصفهان در ۵ حوزه امتحانی دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه معارف قرآن و عترت، دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی و دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) در این آزمون شرکت می‌کنند.

ایروانی گفت: براساس آمار، تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ در استان اصفهان ۴۰۹۶ نفر (۸/۸ %) کمتر شده است.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در استان اصفهان در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد افزود: کارت شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد رشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی شش‌گانه از روز یکشنبه، سوم مردادماه ۱۴۰۰ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی گفت: داوطلبان می‌توانند از این تاریخ تا هفتم مردادماه ۹۹ با مراجعه به سایت سازمان سنجش از کارت خود پرینت تهیه کنند. همچنین داوطلبانی که در دو کد رشته متقاضی شده‌اند، باید علاوه بر کد رشته امتحانی اول، پرینت کارت کد رشته امتحانی دوم را هم دریافت کنند.

ایروانی خاطرنشان کرد: باجه رفع نقص کارت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد استان اصفهان (بجز شهرستان کاشان) از صبح روز دوشنبه چهارم مرداد تا صبح روز جمعه نهم مرداد ۱۴۰۰ در دانشگاه اصفهان فعال است.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در استان اصفهان در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد تاکید شروع فرایند آزمون، ساعت ۸:۰۰ صبح است. لذا داوطلبان لازم است که حداقل نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون در حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند.

وی ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از داوطلبان این آزمون درخواست کرد که بمنظور پیشگیری از تجمع در مقابل درب‌های ورودی، حضور خود را به دقایق پایانی موکول و از ساعت ۶:۳۰ الی ۷:۳۰ صبح به حوزه های امتحانی مراجعه کنند.

ایروانی یادآور شد: داوطلبان لازم است در هنگام ورود به جلسه آزمون، پرینت کارت ورود به جلسه و شناسنامه یا کارت ملی معتبر به همراه داشته و از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف، کتاب و جزوه و … جدا خوداری کنند.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در استان اصفهان در امر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد گفت: نظر به اینکه سوالات رشته‌های امتحانی دوره کارشناسی ارشد به گونه‌ای طراحی شده است که برای پاسخگویی به سوالات دروس ذیربط نیاز به ماشین حساب نیست، لذا به داوطلبان تأکید می‌شود با توجه به مطلب فوق، برای پاسخگویی به سوالات هر یک از رشته‌های امتحانی نیاز به ماشین حساب نبوده و از ورود داوطلبانی که ماشین حساب برای شرکت در جلسه آزمون (از هر نوع آن) به همراه داشته باشند ممانعت به عمل خواهد آمد.

وی تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی برای داوطلبان محترم الزامی است.

ایروانی بیان داشت: ضمن اینکه تمامی حوزه های امتحانی قبل و بعد از جلسات آزمون بطور کامل ضدعفونی می‌شوند مجددا یادآوری می‌شود حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور هستند.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی دانشگاه اصفهان 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
نوشت ایران؛ نوشت افزار باکیفیت ایرانی اسلامی
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715