سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
واشنگتن پست گزارش داد:
 افزایش کشمکش سیاسی در عربستان/ جنگ ویتنام دوم شکل گرفت   

اکنون بعد از گذشت ۸ ماه از آغاز جنگ یمن، عربستان به نظر می رسد که در شرایط بدی گرفتار شده است و گذشته از این ها، جنگ یمن باعث بهم خوردن و لکه دار شدن رابطه عربستان با بسیاری از متحدانش نیز شده است.

به گزارش ندای اصفهان، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست (washingtonpost) در گزارشی با عنوان “یمن به ویتنام عربستان تبدیل می شود” نوشت: اکنون بعد از گذشت ۸ ماه از آغاز جنگ یمن، عربستان به نظر می رسد که در شرایط بدی گرفتار شده است و گذشته از این ها، جنگ یمن باعث بهم خوردن و لکه دار شدن رابطه عربستان با بسیاری از متحدانش نیز شده است.

این روزنامه آمریکایی نوشت: جنگ یمن همچنین باعث افزایش کشمکش های داخلی در عربستان شده است و این در حالی است که ایران نیز در منطقه قدرت نمایی  می کند.

واشنگتن پست در ادامه افزود: از ماه مارس تاکنون عربستان، یکی از مهمترین متحدان آمریکا رهبری ائتلاف کشور های عربی خلیج را به عهده گرفت و مبارزات هوایی زیادی را در یمن انجام داد، اما به نظر می رسد که این ائتلاف همچنان در پایان دادن به این جنگ پر هزینه موفق نبوده اند. همچنان حوثی ها کنترل قسمت های زیادی از شمال یمن را بدست دارند.

این روزنامه افزود: چند هزار غیرنظامی در حملات نیروهای ائتلاف به مناطق مختلف یمن کشته شده‌اند و گروه‌های بین‌المللی حقوق بشر بارها ریاض را به دلیل بی‌توجهی به شرایط فاجعه‌بار انسانی در این کشور فقیر عربی که اکنون در آستانه قحطی هم قرار گرفته به باد انتقاد گرفته‌اند. در سیزدهم اکتبر، کنگره نیز با ارسال نامه ای به رئیس جمهور اوباما خواستار همکاری دولت اوباما با عربستان برای جلوگیری از کشته شدن تعداد بیشتری از غیر نظامیان در یمن شد. آمریکا نیز همکاری های اطلاعاتی و لوجیستیکی با عربستان انجام داد، زیرا آمریکا یک نگرانی مهم دیگر در یمن داشت و آن هم وجود گروه های القاعده در این کشور بود. در داخل عربستان نیز از زمان روی کار آمدن ملک سلمان کشمکش های سیاسی افزایش یافته و اکنون طولانی شدن جنگ یمن و بی نتیجه ماندن آن باعث افزایش انتقادات داخلی شده است.

روزنامه واشنگتن‌پست می‌نویسد، عربستان اکنون به دنبال راهی آبرومندانه برای پایان دادن به این جنگ پرهزینه است: اما ائتلاف، به طرز روزافزونی به دلیل تفرقه‌ها زمین‌گیر شده و قادر به یافتن راهی آبرومندانه برای پایان دادن به این جنگ پرهزینه یمن نیست.

 

منبع : جام نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز