یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵

پساب جایگزین آب خام در فولاد مبارکه

مدیر ارشد انرژی و سیالات فولاد مبارکه اصفهان گفت: ۳۰ درصد از نیاز آب خام در فولاد مبارکه از طریق پساب شهری تامین می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان، نوری مدیر ارشد انرژی و سیالات فولاد مبارکه اصفهان گفت: در کارخانه فولاد مبارکه سعی کردیم با استفاده از پساب شهری و صنعتی، نیازمان به آب خام را تامین و از آن در چرخه تولید استفاده کنیم.

او افزود: از اوایل دهه ۸۰ استفاده از پساب را شروع و در اوایل دهه نود خطوط شهری را تأسیس کردیم تا فاضلاب خام به این لوله‌ها بروند و تصفیه شده و به فولاد مبارکه منتقل شوند.

مدیر ارشد انرژی و سیالات فولاد مبارکه اصفهان اضافه کرد: استفاده از پساب برای شرایط زیست‌محیطی زاینده‌رود بسیار مفید است، چون در گذشته که پساب نبود، فاضلاب خام وارد زاینده‌رود می‌شد، اما امروز تصفیه و به پساب تبدیل می‌شود.

نوری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از فواید استفاده از پساب پایدار بودن خط تولید است، چون اگر آب خام نداشته‌باشیم می‌توانیم با استفاده از پساب شهری یا صنعتی حداقل نیاز را تامین و ورقه‌های فولادی تولید کنیم.

او بیان کرد: اصفهان جایگاه مهمی در جهان دارد به این دلیل که بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان است و هشت کوره فولاد سازی در زیر سقف دارد.

مدیر ارشد انرژی و سیالات فولاد مبارکه اصفهان افزود: تولید پساب هزینه‌های زیادی دارد، اما باید توجه داشت که این کار سود بالایی هم برای فولاد مبارکه و هم برای شرکت‌هایی که در این کار سهیم هستند دارد.

نوری ادامه داد: برای فولاد مبارکه پایدار بودن خط تولید مهم است، چون در اواخر دهه هفتاد مشکلاتی پیش آمد که ما تاب آوری کوتاهی داشتیم و مدتی در میدان تولید نبودیم، اما بعداً با استفاده از پساب توانستیم تولید نیاز آب خام را کاهش دهیم و عرصه تولید مقاوم بماند.

او گفت: فولاد مبارکه ۴۵ درصد از فولاد کشور را تامین می‌کند و مهم‌ترین مجموعه فولادی در غرب آسیا است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715