چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۵

امام‌جمعه اصفهان:

دولت وقتی پول ندارد چرا این همه هزینه به کشور تحمیل می‌کند/ کارها را باید به مردم واگذار کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردم در عرصه‌های مدیریتی، گفت: دولت باید پاسخ بدهد وقتی پول ندارد چرا این همه مخارج و هزینه به کشور تحمیل می‌کند.

به گزارش ندای اصفهان، آیت‌الله سید‌یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با اعضای منتخب شورای ‌شهر اصفهان، با اشاره به نزدیک بودن عید غدیر خم و تبریک دهه ولایت و امامت،  شورای شهر را عقل منفصل شهردار دانست و اظهار داشت: شورای اسلامی شهر اصفهان باید تصمیم بگیرد هر مشکلی وجود دارد حل بشود، این که اعضای شورا پس از انتخاب شهردار، خود را فاقد وظیفه بدانند اشتباه است، البته قرار نیست که هر چه شورا گفت شهردار نیز بپذیرد بلکه شورا باید تصمیم جمعی بگیرد و در کنار شهردار کارها را پیش ببرد.

آیت الله طباطبایی‌نژاد با تأکید بر ضرورت هماهنگی و همراهی اعضای شورای شهر با یکدیگر و شورای شهر با شهردار، بیان داشت: اعضای شورا باید به خوبی با چالش‌ها و مشکلات شهر آشنا باشند و استعدادهای شهر را هم بشناسند و از همه فرصت‌ها به خوبی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه باید تصمیمات و اقدامات شورای شهر و همه مسئولان جهادی باشد، تصریح کرد: دشمنان به خوبی فعالیت‌ها و اقدامات ما را رصد می‌کنند، چراکه می‌دانند جریان انقلابی نباید در رأس امور باشند و به دنبال این هستند که افراد غیرانقلابی قدرت را در دست بگیرند.

امام جمعه اصفهان گفت: آنهایی که شعار می‌دادند می‌خواهیم زندگی کنیم کسانی هستند که دشمن می‌خواهد به قدرت برسند، چراکه آنها معتقد هستند باید زندگی کرد، به هرقیمتی و فرقی ندارد یزید در قدرت باشد یا امام حسین(ع) اما ما به دنبال زندگی با عزت زیر پرچم خداوند و اسلام هستیم حتی اگر برای بدست آوردن این مهم گرسنگی بخوریم.

وی با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم فقط زندگی کنیم بلکه می‌خواهیم تحت فلسفه اسلام زندگی کنیم، خاطرنشان کرد: شعار ما همان شعار امام حسین(ع) است که مرگ ما بهتر از زندگی با ذلت است، قطعا در چند ماه آینده دشمنان شروع به انتقاد از جریان انقلابی خواهند کرد و باید با کار جهادی مانع این بهانه تراشی‌ها بشویم.

آیت الله طباطبایی نژاد خلق پول و چاپ پول بی‌پشتوانه را علت اصلی بی‌ارزش شدن پول ملی کشور برشمرد و افزود: اشتغالزایی و رفع معضل بیکاری یکی از مهمترین کارهایی است که در کشور باید انجام بشود و شورای شهر هم در این زمینه باید تلاش کند، معضل بیکاری یکی از مهمترین مشکلات کشور ما است.

امام جمعه اصفهان با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردم در عرصه‌های مدیریتی، اظهار داشت: بخشی از مشکل گرانی در کشور به دلیل چاپ پول بی‌پشتوانه است، دولت باید پاسخ بدهد وقتی پول ندارد چرا این همه مخارج و هزینه به کشور تحمیل می‌کند تا مجبور بشود چاپ پول کند و ارزش پول را از بین ببرد.

وی با بیان اینکه کارها را باید به مردم واگذار کرد، گفت: متأسفانه تولیدکنندگان ما با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند، باید همه مسئولان با همکاری و هم‌افزایی با یکدیگر در راستای رونق تولید و افزایش اشتغال گام‌های مؤثر و عملی بردارند، رفع مشکل مسکن نیز از دیگر مسائلی است که باید نسبت به آن اهتمام و توجه ویژه داشت.

آیت الله طباطبایی‌نژاد جهادی کار کردن شورای شهر را عاملی برای بستن دهان دشمنان و الگو شدن نیروهای انقلابی برای کشور و جهان دانست و تصریح کرد: اعضای شورای شهر باید به خوبی بدانند که چه شهرداری برای اصفهان مناسب است و با تصمیمات و نظارت ضمینه فعالیت‌های جهادی برای شهرداری را فراهم کنند.

بیشتر بخوانید

شورای ششم به‌دنبال ‌استخراج مشکلات شهر اصفهان بدون نگاه سیاسی و جناحی به مسائل است

در این نشست نورصالحی عضو منتخب ششمین شورای شهر اصفهان با بیان اینکه شورای ششم به دنبال اولویت‌بندی و استخراج مسائل و مشکلات شهر اصفهان بدون نگاه سیاسی و جناحی به مسائل است، گفت: با اعضای کنونی شورای شهر و شهردار فعلی اصفهان جلساتی داشته‌ایم و به دنبال حل مشکلات شهر اصفهان هستیم.

وی افزود: قصد نداریم مشکلات را متوجه به گذشته کنیم اما در مجموع کسری‌ها و مشکلاتی در کشور هست که متوجه دولت است و مسائلی هم در شهر اصفهان هست که حاصل ضعف‌های شهرداری و دستگاه‌های شهر اصفهان است.

نورصالحی با اشاره به ضرورت محرومیت‌زدایی و رسیدگی به مناطق محروم، بیان کرد: باید تلاش کنیم تا محرومیت در شهر برطرف شود و کمتر شاهد اختلاف سطح محلات در شهر اصفهان باشیم، همچنین فضای نشاط و سبک زندگی درست برای همه مردم به ویژه نسل جوان ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص انتخاب شهردار نیز اتاق فکری تشکیل شده است و قرار شده تا فرآیند انتخاب شهردار انجام شود و فراخوان عمومی نیز برای انتخاب شهردار اعلام شده است که مردم  شاخصه ها و ملاکها و دیدگاه‌های خود پیرامون انتخاب شهردار را اعلام کنند و اینگونه مردم در مدیریت شهری مشارکت کنند.

منتخب شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: در انتخاب شهردار شاخصه‌های تخصصی و عمومی در خصوص شهردار در نظر گرفته‌ایم و همچنین مسائلی که نباید در اشخاص به عنوان شهردار وجود داشته باشد نیز در این فرآیند در نظر  داریم.

انتهای پیام/

منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه اصفهان

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715