پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶

امام جمعه اصفهان: مشکلات آب ناشی از نبود مدیریت صحیح است

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه قومیت‌های مختلفی در اصفهان زندگی می‌کنند، گفت: مسئولان باید برای برطرف شدن مشکل آب شرب مردم اصفهان که از قومیت‌های متعددی هستند، اقدام جدی انجام دهند مشکلات آب ناشی از نبود مدیریت صحیح در این حوزه است.

به گزارش ندای اصفهان،به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به وضعیت بحرانی آب شرب در استان اصفهان اظهار داشت: آب شرب مردم شهر اصفهان و شهرهای اطراف از یک سامانه تأمین می‌شود و نیاز است تا سامانه‌ دیگر آب‌رسانی برای جبران کمبود آب شرب فعال شود.

وی افزود: متأسفانه برخی از مسئولان در استان‌های حوزه آبریز زاینده‌رود، صحبت‌هایی را بدون آگاهی مطرح می‌کنند و موضوع آب را به موضوعی استانی و قومیتی تبدیل کرده‌اند درحالی‌که همه می‌دانند قومیت‌های مختلفی در استان اصفهان زندگی می‌کنند و تأمین آب شرب با کیفیت برای آنان لازم و ضروری است.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: آب جزء «انفال» و در اختیار حکومت و دولت است و مربوط به استان خاصی نیست و دولت با برنامه‌ریزی صحیح باید بتواند مردم همه استان‌های حوزه آبریز زاینده‌رود را فراهم کند، مشکل امروز، مشکل نبود مدیریت صحیح در این حوزه است.

وی بیان کرد: مسئولان استان اصفهان 20 سال است که حرف می‌زنند و جلسه برگزار می‌کنند و امروز لازم است اقدام مؤثر و جدی انجام دهند و متأثر از فشارهای سیاسی و اجتماعی نباشند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به خشک شدن بسیاری از باغات و زمین‌های کشاورزی در استان اصفهان، خاطرنشان کرد: با ساماندهی وضعیت بستر رودخانه زاینده‌رود و مدیریت صحیح آب می‌توان حق‌آبه‌های کشاورزان را تأمین کرد؛ نه اینکه در احقاق حقوق کشاورزان تبعیض قائل شد، بدون شک این‌گونه مدیریت کردن به جز افزایش نارضایتی مردم و کشاورزان، نتیجه‌ای ندارد.

بیشتر بخوانید

تکمیل سامانه دوم آب شرب اصفهان ضروری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان در این دیدار با اشاره به اظهارنظرهای غیرکارشناسی برخی از مسئولان در استان‌های هم‌جوار گفت: متأسفانه شرایط به گونه‌ای است که اجرای برخی از پروژه‌ها متأثر از شرایط سیاسی و اجتماعی قرار می‌گیرد؛ اینکه گفته می‌شود اصفهان می‌خواهد با تونل 2 گلاب رودخانه زاینده‌رود را بخشکاند، حقیقت ندارد.

حسن ساسانی افزود: ظرفیت تصفیه‌خانه باباشیخ علی حدود 10.4 مترمکعب بر ثانیه است و در پیک مصرف در مردادماه که 15 مترمکعب بر ثانیه است؛ مردم دچار مشکل کمبود و قطعی آب هستند؛ البته در سال‌های گذشته شرکت آب و فاضلاب از چاه‌های فلمن برای جبران کمبود آب استفاده می‌کرد که متأسفانه با جاری نبود آب در زاینده‌رود، این چاه‌ها خشک شده‌اند.

وی با اشاره به مشکل کمبود و قطعی آب در بیشتر مناطق اصفهان و شهرهایی همچون شاهین‌شهر بیان کرد: حتی اگر آب بیش‌تر از میزان کنونی، برای تصفیه رهاسازی شود؛ ظرفیت تصفیه‌خانه جوابگو نیست؛ همچنین در صورت ایجاد مشکل و بر اساس پدافند غیرعامل، تکمیل سامانه دوم آب شرب اصفهان لازم و ضروری است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715