یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۳

اصفهان در آستانه موج پنجم کرونا/ افزایش موارد ابتلا به کرونا در استان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان در آستانه بازگشت به شرایط قرمز کرونایی قرار دارد، بیان کرد: به محض اینکه تعداد موارد بستری بالا برود، احتمال تغییر رنگ استان اصفهان وجود دارد.

به گزارش ندای اصفهان، آرش نجیمی با اشاره به وضعیت کرونا در استان اظهار داشت: از هفته‌های پیش بیماران بستری و پذیرش ثابت شدند اما در هفته گشته روند ابتلا و بیماران شناسایی شروع به افزایش کرده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: افزایش موارد ابتلا سبب شده بعضی از شهرستان‌ها از رنگ زرد به نارنجی تغییر پیدا کنند و تعداد شهرستان‌های نارنجی نسبت به هفته قبل افزایش پیدا کرده است و نخستین شهر ما یعنی اردستان از امروز شنبه قرمز شد.

وی با بیان اینکه اگر روند به همین منوال پیش رود علاوه بر تغییر سایر آمار از جمله موارد بستری و بیماران حاد و بدحال، احتمال تغییر رنگ شهرهای نارنجی به قرمز بیشتر می‌شود، گفت: حدود ۲ هفته است که تعداد بیماران بستری بر روی عدد ۹۰۰ مانده است و نه تنها تعداد آن‌ها کم نشده بلکه با روند افزایشی، تعداد افزایش بیماران بستری وجود دارد.

نجیمی با اشاره به علل افزایش کرونا در استان اصفهان بیان کرد: هر موجی اتفاق می‌افتد در قله موج با حساسیت‌هایی که ایجاد می‌شود و با درک خطر محدودیت‌هایی برقرار می‌شود به محض اینکه آمار کاهش پیدا می‌کند، یک عادی‌انگاری و رهاسازی محدودیت‌ها و پروتکل‌ها اتفاق می‌افتد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: در استان اصفهان محدودیت تردد شبانه همچنان ادامه دارد، اما خیلی این محدودیت‌ها رعایت نمی‌شود، خیلی‌ها فکر می‌کردند با آمدن واکسن بیماری تمام شده است، این دلایل سبب شده در آستانه موج پنجم کرونا در اصفهان باشیم.

وی با بیان اینکه استان اصفهان در آستانه بازگشت به شرایط قرمز کرونایی قرار دارد، بیان کرد: به محض اینکه تعداد موارد بستری بالا برود، احتمال تغییر رنگ استان اصفهان وجود دارد.

نجیمی با بیان اینکه احتمال می‌دهیم در اصفهان ویروس کرونای هندی وجود داشته باشد اما هنوز مورد تأیید شده‌ای نداریم، عنوان کرد: اصفهان توان تشخیص این نوع ویروس را ندارد و باید نمونه‌ها را به آزمایشگاه‌های تهران بفرستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر اینکه احتمال موج پنجم کرونا در اصفهان وجود دارد و جدی است، خاطرنشان کرد: از مردم، اصناف و اماکن درخواست داریم خودشان پروتکل‌ها را رعایت کنند، چون ایجاد یک موج جدید نه تنها به کادر درمان یک فشار مضاعفی را وارد می‌کند بلکه مجدد ممکن است سبب ایجاد محدودیت‌ها شود، بنابراین با رعایت پروتکل‌ها از افزایش تعداد بیماران کرونایی جلوگیری می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715