یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۲

مشاوره پیش از ازدواج تا چه حد الزامی است؟

امروزه با توجه به پایین آمدن آمار ازدواج و بالا رفتن آمار طلاق، تاکید بر این است که قبل از ازدواج حتما زوجین به مشاورین ازدواج مراجعه کنند تا علاوه بر کمک بر انتخاب درست و بهتر، از احتمال طلاق و جدایی کاسته شود.

ندای اصفهان- آگهی/

ازدواج همان پیوند زناشویی است که به موجب آن زندگی مشترک بین زوجین شکل میگیرد.

امروزه با توجه به پایین آمدن آمار ازدواج و بالا رفتن آمار طلاق، تاکید بر این است که قبل از ازدواج حتما زوجین به مشاورین ازدواج مراجعه کنند تا علاوه بر کمک بر انتخاب درست و بهتر، از احتمال طلاق و جدایی کاسته شود.

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج برای داشتن زندگی شاد و موفق بسیار زیاد است. مسائل زیادی وجود دارد که زوجین باید قبل از ازدواج به آن بپردازند، رابطه قبل از ازدواج، صحبت های قبل از ازدواج و حتی تست های روانشناسی قبل از ازدواج از جمله موارد مهمی است که پرداختن به آن ضروری می باشد.

البته بهتر است بدانید همه افراد جامعه چه قبل از ازدواج، چه در مسیر زندگی خود نیازمند آگاهی راجع به شخصیت و روحیات فردی خود می باشند. پس بهتر است ابتدا با انجام مشاوره فردی و کسب اطلاعات کامل راجع به علایق و روحیات و شخصیت خود، کاملا خودتان را بشناسید و سپس در مرحله دوم به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید تا از سازگاری روحیات خود با همسرتان مطلع شوید. دکتر آرزو امیدوارخدا، روانشناس و مشاور ازدواج با فراهم کردن شرایط مشاوره آنلاین و حضوری در صدد تلاش به جوانان برای داشتن انتخاب درست و زندگی مشترک خوب برآمده است که شما میتوانید از طریق سایت اختصاصی ایشان اقدام به ایجاد ارتباط و مشاوره فرمایید.

مشاوره در موضوعات و زمینه‌ های مختلف علمی و برای اهداف گوناگون انجام می ‌شود که در میان مردم، بیشتر جنبه روان‌ شناختی آن (مشاوره روان‌ شناسی) معروف است که هدف از آن بهبود وضعیت روحی روانی و کیفیت ‌بخشی به زندگی مراجع از جهت روانی‌ است.

کار مشاور، استفاده از فنون علم روانشناسی برای کمک به افراد در انتخاب ها و تصمیم گیری های آنها در مراحل مختلف زندگی می باشد. برخلاف باور اکثر مردم تنها زمانی که به مشکلات روحی روانی و… بر میخورید نباید به مشاور مراجعه کنید و باید بدانید در تمام مراحل زندگی برای داشتن حال بهتر و پیشگیری از مشکلات روحی شما نیازمند مشاوره گرفتن از افراد متخصص می باشید.

بی شک هر فردی در نگاه اول میتواند در ذهن خودش تصویری از طرف مقابل بسازد که به اصطلاح شناخت سطحی نامیده می شود. اما شناخت سطحی نیاز ما را برطرف نمی کند.

طبق بررسی های انجام شده زوجینی که قبل از ازدواج به مشاوره مراجعه کرده اند ۳۰ درصد بیشتر از سایر زوجین موفقیت داشته اند. هدف از انجام مشاوره قبل از ازدواج رسیدن به یک مدل برای برقراری ارتباط بین زوجین است و برای آنکه این امر با موفقیت همراه شود، می بایست در زمان مناسبی این کار صورت پذیرد

  • – برای مشاوره نیاز به آمادگی روحی دارید. به دلیل اینکه زمان مراجعه به مشاور شما باید بتوانید بی پرده و بی خجالت از تمام مشکلات صحبت کنید و ممکن است مشاور برای آگاهی بیشتر و ریشه یابی مجبور به پرسش سوالاتی شود که پاسخ دادن به آن برای شما ناخوشایند باشد. اما باید بدانید که مشاور به شما تعهد دارد و رازدار شماست و بدون قضاوت شما، تنها هدفش رفع و حل مشکل شماست.
  • – اینکه بخواهید با فرار از گفتن یک سری مسائل و یا دروغ گفتن، خویشتن داری کنید تنها باعث ایجاد اختلال در دوره درمانی شما میشود و مشکل شما آنگونه که باید برطرف نمیشود.
  • – اینکه قبل از مراجعه به مشاور بدانید چه میخواهید کمک بسزایی در مطرح کردن مشکلتان میکند. اینکه بدانید می خواهید به چه چیز برسید؟ از مشاور چه انتظاری دارید؟ چه اتفاقی بیفتد تا فکر کنید جلسه مشاوره موفقیت آمیز بوده است؟
  • – توجه داشته باشید که از پرسیدن سوال دریغ نکنید، این حق شماست. اگر در اولین جلسه، شما با مشاور احساس راحتی نمی کنید، این وظیفه شماست که به دنبال جلسه دیگری باشید. خود را مجبور نکنید. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که برای این که مشاوره روانشناسی شما موفقیت آمیز باشد، باید بتوانید با مشاور خود رابطه دوستانه ایجاد کنید. اگر شواهد برخلاف این موضوع است، به دنبال شخص دیگری باشید.
  • – همیشه به یاد داشته باشید که شما به مشاوره می روید تا آنچه را که باید بشنوید، نه آنچه را که دوست دارید. گاهی ممکن است سخنی کاملا تلخ و بر خلاف میل و خواسته شما باشد اما باید به مشاور اعتماد کامل را داشته باشید و بدانید او مناسب ترین راه حل را به شما میدهد هر چند برایتان ناخوشایند باشد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
ثبت نام حوزه علمیه مشکات اصفهان/ طرح تحولی ویژه دانشجویان/ کلیک کن
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715